11-40.PNG
Aerobits podczas MSPO zaprezentuje nowoczesne rozwiązania dla lotnictwa.

Miniaturowe systemy awioniczne od Aerobits

09 sierpnia 2024
Aerobits to dynamicznie rozwijająca się polska firma technologiczna, która od 2017 roku działa na globalnym rynku, specjalizując się w miniaturyzacji systemów awionicznych. Na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego, firma zaprezentuje nowoczesne rozwiązania, które łączą zaawansowane technologie z kompaktowym designem, spełniającym wymagania współczesnego przemysłu lotniczego.

Polska firma zajmuje się miniaturyzacją systemów awionicznych, takich jak transpondery lotnicze. Wszystkie rozwiązania oparte są na opatentowanej technologii, która pozwala przetwarzać sygnały radiowe na bardzo małych powierzchniach. Koncepcja ta leży u podstaw modułów OEM (modułów funkcyjnych montażu nisko-poziomowego), które są podstawowym elementem składowym zminiaturyzowanej awioniki.

Innowacje i Technologia

Początki Aerobits sięgają 2015 roku, kiedy na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie opracowano subminiaturowe wdrożenie technologii ADS-B (Automatic Dependent Surveillance – Broadcast) w połączeniu z multi-GNSS (Global Navigation Satellite Systems). Ten moduł OEM, o powierzchni poniżej 4 cm² i wadze zaledwie 1,5 g, do dziś jest najmniejszym na świecie rozwiązaniem łączącym technologie ADS-B i GNSS. W 2016 roku, podczas targów ILA Berlin Air Show, Aerobits po raz pierwszy zaprezentował swoje nowoczesne układy z obsługą FPGA, pokazując światu innowacyjność i zaawansowanie technologiczne swoich produktów.

Oferta Produktowa

Aerobits oferuje szeroką gamę produktów, które zaspokajają potrzeby zarówno w zakresie projektowania urządzeń lotniczych, jak i tworzenia infrastruktury naziemnej:

  1. OEM

Aerobits dostarcza niskopoziomowe moduły ADS-B do integracji bezpośrednio na płytce PCB. Jest to wygodny sposób projektowania urządzeń, które w swojej strukturze wymagają dostępu do informacji o ruchu lotniczym. Oferujemy wiele rozwiązań technologicznych różniących się wielkością i możliwościami przetwarzania danych.

  1. EVALs - do szybkiej integracji

Jeśli chcesz szybko wypróbować możliwości, jakie dają nasze moduły, zestaw ewaluacyjny jest z pewnością produktem dla Ciebie. Dedykowana płytka drukowana zawiera wszystkie niezbędne elementy do uruchomienia modułu.

  1. Plug&Play, ADS-B/FLARM (IN, OUT)

W tej grupie produktowej oferujemy odbiorniki ADS-B oraz transceivery ADS-B/FLARM. W zestawach znajdują się wszystkie niezbędne narzędzia do okablowania i/lub parametryzacji, takie jak konwertery komunikacyjne. Rozwiązania zaczynają się od najbardziej kompaktowych i zapewniających podstawową funkcjonalność, poprzez rozwiązania średniej klasy, aż po najlepsze rozwiązania wielosystemowe.

  1. Trackery i Direct Remote ID (urządzenia UTM/U-space)

Sprzęt dedykowany dla branży UAS zgodny z filozofią DAA (Detect and Avoid). W tej grupie prezentowane są rozwiązania przeznaczone dla UTM/U-Space oparte na technologiach LTE/BLE/WiFi. U-space to zestaw nowych usług polegających na wysokim poziomie cyfryzacji i automatyzacji funkcji oraz określonych procedur, mających na celu wspieranie bezpiecznego, wydajnego dostępu do przestrzeni powietrznej dla dużej liczby dronów (BSP).

  1. Infrastruktura naziemna

Kategoria Ground Infrastructure obejmuje rozwiązania umożliwiające budowę lub prototypowanie sieci UTM w oparciu o technologie ADS-B i FLARM. Dzięki zastosowaniu technologii LTE i/lub PoE możliwe jest zaprojektowanie sieci dla każdego przypadku użycia.

 

Polecane aktualności
06 września 2024
Podczas 32. Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, tradycyjnie już, wręczone zostały prestiżowe nagrody i wyróżnienia, które honorują wyjątkowe osiągnięcia w dziedzinie obronności oraz innowacyjnych technologii.
06 września 2024
Rozwiązania HSW, do których „powinniśmy zmierzać, do czego powinniśmy dążyć, co powinno wspomagać artylerię, aby ta mogła wykonać swoją pracę”, jak powiedział Krzysztof Trofiniak, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, zostały zaprezentowane w czasie MSPO w Kielcach.
06 września 2024
Podczas XXXII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach polska GRUPA WB (spółka wiodąca WB Electronics S.A.) oraz włoska firma Leonardo podpisały List Intencyjny, aby wspólnie rozpoznawać możliwości i perspektywy dla sektora obronnego. Partnerzy zamierzają razem rozwijać i poszukiwać możliwości biznesowych dla bezzałogowych statków powietrznych klasy taktycznej, w tym wykorzystujące Sztuczną Inteligencję (SI), działania w roju oraz amunicję krążącą.
05 września 2024
Premierowa prezentacja zintegrowanego systemu okularów z hełmem bojowym, uroczystość wręczenia prestiżowej nagrody „Dumny Weteran”, wizyta Tomasza Siemoniaka oraz mnóstwo spotkań biznesowych. Tak wyglądał trzeci dzień 32. Międzynarodowego Salonu Przemysłu obronnego w Targach Kielce.
04 września 2024
Kontrakty warte miliony, przyszłościowe debaty, konferencje naukowe i prezentacje innowacyjnego sprzętu militarnego. Za nami drugi dzień MSPO w Targach Kielce. 4 września kielecki ośrodek nie zwolnił obrotów!
04 września 2024
Dwie ważne umowy podpisała Agencja Uzbrojenia podczas trwającego 32. Międzynarodowego Salonu Przemysłu obronnego w Targach Kielce. Są to, po sygnowanych wczoraj porozumieniach z USA i spółkami PGZ, kolejne milionowe kontrakty, których celem jest wzmocnienie wschodniej flaki NATO. Umowy podpisano w obecności Wiceministra Obrony Narodowej Pawła Bejdy.
04 września 2024
Efekt współpracy zawartej rok temu podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego przez Polską Grupę Zbrojeniową z firmą ICEYE oraz Wojskowymi Zakładami Łączności Nr 1 został zaprezentowany na tegorocznej edycji MSPO w Targach Kielce. Mobilna Platforma Rozpoznania Satelitarnego ISR to jedno z najnowocześniejszych na świecie rozwiązań, pozwalających siłom zbrojnym na szybkie podejmowanie decyzji w oparciu o przekazywane na bieżąco dane satelitarne.
03 września 2024
Wizyta Prezydenta RP i członków rządu, spotkania z zagranicznymi delegacjami, prezentacje, konferencje, debaty i szereg podpisanych umów. A to nie wszystko. Za nami pierwszy dzień Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, który – i tym razem – okazuje się rekordowy.