DSC-0572.JPG

MSPO 2024: przygotowania wkraczają w decydującą fazę

07 marca 2024
Dzień otwarty dla publiczności, wsparcie MON-u oraz inne kluczowe zagadnienia były tematami spotkania Rady Programowej Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

Posiedzenie rady programowej odbyło się w Warszawie pod przewodnictwem Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, Pawła Bejdy. Sekretarz zapewnił delegację Targów Kielce o wsparciu Ministerstwa w sprawach organizacyjnych, m.inn zapraszaniu delegacji zagranicznych na szczeblu ministerialnym. Swoje zaangażowanie w przygotowanie merytorycznych spotkań podczas tegorocznego Salonu zadeklarowali również przedstawiciele instytucji wspierających MSPO. Tematem rozmów była także Wystawa Narodowa – potwierdzenie, jaki kraj będzie w tym roku krajem wiodącym ma nastąpić do końca marca. Omówiona została także świętująca w tym roku 25-lecie Wystawa Sił Zbrojnych koordynowana Przez Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych. W ramach obchodów jubileuszu sobota 7 września będzie dniem otwartym dla publiczności.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Partnerem strategicznym wystawy jest Polska Grupa Zbrojeniowa.

 

Polecane aktualności
16 maja 2024
Trwają intensywne przygotowania do kolejnej edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego (MSPO), które odbędzie się w dniach 3-6 września 2024 roku, pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Targi Kielce staną się miejscem spotkań i dyskusji o bezpieczeństwie.
09 maja 2024
Aż dziesięć spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej wzięło udział w III Międzynarodowych Targach POLSEURE skierowanych do służb mundurowych. Wydarzenie odbyło się w Targach Kielce w kwietniu i zgromadziło blisko 6000 uczestników.
22 marca 2024
Minister Rozwoju i Technologii Krzysztof Hetman spotkał się dziś w Targach Kielce  z lokalnymi przedsiębiorcami oraz przedstawicielami Kielc i województwa świętokrzyskiego.
13 marca 2024
Cezary Tomczyk, Wiceminister Obrony Narodowej wystąpił dziś na konferencji prasowej w Targach Kielce. Na konferencji nie padły konkrety, choć była ona pełna pozytywnych dla kieleckiego ośrodka deklaracji.
16 stycznia 2024
Wczoraj poznaliśmy wyniki pierwszej w Polsce edycji Programu Stypendialnego The Endeavour Scholarship Ala Wordena. Już w lipcu na tygodniowe szkolenie w U.S. Space & Rocket Center w Huntsville - Alabama/Stany Zjednoczone poleci czwórka uczniów.
05 stycznia 2024
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zainaugurowano projekt „Al Worden Endeavour Scholarship” na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Właśnie poznaliśmy wyniki I etapu konkursu.
21 listopada 2023
Podczas tegorocznego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zainaugurowano projekt „Al Worden Endeavour Scholarship” na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Jego celem jest zachęcenie młodych ludzi z naszego kraju do podjęcia pracy jako inżynierowie i odkrywcy kosmosu. W finale projektu wyłonionych zostanie czterech uczniów i nauczyciel, którzy wezmą udział w tygodniowym szkoleniu dla astronautów w Space & Rocket Center w Stanach Zjednoczonych.