Targi techniki pomiarowej CONTROL-TECH 2022 zakończone

control-tech-2022 Podczas trzydniowych Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH zaprezentowane zostały nowoczesne przyrządy i maszyny pomiarowe, a szeroką ofertę producentów uzupełniły  branżowe seminaria i wykłady.

Metrologia drogą do innowacyjnych zmian w przemyśle

Świętokrzyski Kampus Laboratoryjny jest fundamentem dla powstania platformy łączącej metrologię z nauką i biznesem. – Klaster Metrologiczny to koło zamachowe dla polskiego przemysłu. Metrologia rozwiąże wiele problemów przedsiębiorstw – mówiła Katarzyna Borowicz, zastępca dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju w Głównym Urzędzie Miar podczas seminarium Nauka – Biznes – Gospodarka „Metrologiczne wyzwania przemysłu w globalnej gospodarce”. Wydarzenie miało miejsce w czasie targów Control - Tech w Kielcach, a jego organizatorem była Polska Unia Metrologiczna. – Najważniejsze cele utworzenia Polskiej Unii Metrologicznej to sieciowanie i pozycjonowanie działań obszaru polskiej metrologii, wyznaczanie kierunków badań, wsparcie rozwoju kadr, organizacja forów, konferencji. Najistotniejszym zadaniem jest dokonanie powszechnego spisu metrologicznego, czyli spisu kluczowej aparatury naukowej, naukowo–badawczej, która jest w posiadaniu ośrodków akademickich, instytutów, Sieci Badawczej Łukasiewicz – wyjaśniał  dr hab. inż. Jerzy Jóźwik, profesor uczelni, dyrektor biura Polskiej Unii Metrologicznej.

control-tech-2022 Klaster Metrologiczny powołano 6 kwietnia 2022 r. podczas Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej. Zrzesza on różne instytucje od biznesu po naukę i organizację pozarządowe. Do tej pory umowę o członkostwo podpisało ponad 30 firm. – Klaster Metrologiczny koordynowany przez Targi Kielce jest takim forum współpracy. W krótkiej perspektywie będziemy w stanie wypracować sobie kompetencje unikatowe w skali europejskiej i w skali globalnej. Nasze zasoby laboratoryjne zlokalizowane w Kielcach będą dedykowane temu, abyśmy wspólnie z polskimi i zagranicznymi firmami oraz uczelniami podejmowali wyzwania badawcze, które będą tworzyć nowe perspektywy rozwojowe dla przemysłu – mówił prof. Jacek Semaniak, Prezes Głównego Urzędu Miar.

W targach CONTROL-TECH udział wzięły firmy odpowiedzialne za pomiary specjalistyczne, badanie materiału i produkowanie przyrządów pomiarowych, jak również przyrządów do pomiaru wytrzymałości. Wydarzenie odbyło się w trakcie „Przemysłowej Jesieni” wraz z innymi wydarzeniami branży przemysłowej: Międzynarodowymi Targami Technologii dla Odlewnictwa METAL, targami Obróbki Cieplnej Metali HEAT TRETMENT,  Międzynarodowymi Targami Aluminium i Technologii, Materiałów i Produktów Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET oraz Targami Recyklingu Metali Nieżelaznych RECYKLING.

Na kolejne targi CONTROL-TECH zapraszamy do Targów Kielce we wrześniu 2024 roku. Do zobaczenia!

Aktualności
28 listopada 2022
W piątek, 25 listopada członkowie Klastra Metrologicznego po raz kolejny spotkali się w Targach Kielce. Głównym tematem były doktoraty wdrożeniowe z dziedziny metrologii, które od tego roku mogą realizować pracownicy firm z tej branży we współpracy z uczelniami i instytutami naukowymi. Jest to więc ciekawa możliwość zwłaszcza dla przedsiębiorstw - członków Klastra Metrologicznego.
19 października 2022
Konferencja New Trends in Metrology 2022 zorganizowana w Lublinie przez Politechnikę Lubelską w ramach Polskiej Unii Metrologicznej była okazją do promocji Klastra Metrologicznego oraz przyjęcia do niego nowych członków. Swój akces potwierdziło osiem firm, głównie z Lubelszczyzny.
22 września 2022
Podczas „Przemysłowej Jesieni” w Targach Kielce podpisano umowę z dwiema polskimi firmami produkcyjnymi w ramach Klastra Metrologicznego. Celem Klastra jest dostarczanie najnowocześniejszych rozwiązań metrologicznych polskiemu przemysłowi.
21 września 2022
Drugiego dnia „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za produkty oraz aranżację stoisk. Podczas gali uhonorowano również firmę Smarttech, obchodzącą jubileusz 20-lecia działalności.
20 września 2022
Metrologia rozwiąże wiele problemów przedsiębiorstw – mówiła Katarzyna Borowicz, zastępca dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju w Głównym Urzędzie Miar podczas seminarium Nauka – Biznes – Gospodarka „Metrologiczne wyzwania przemysłu w globalnej gospodarce”. Wydarzenie miało miejsce w czasie targów Control - Tech w Kielcach.
20 września 2022
Od uderzenia w dzwon, ufundowanego przez firmę HÜTTENES-ALBERTUS Polska z okazji jubileuszu 30 lat działalności Targów Kielce, rozpoczęły się targi branży metalurgicznej. „Przemysłowa jesień” i odbywające się w jej ramach targi: METAL, HEAT TREATMENT, ALUMINIUM&NONFERMET, RECYKLING i CONTROL-TECH potrwają do czwartku 22 września 2022 roku w Targach Kielce.
09 września 2022
Trzeciego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach podpisana została umowa o współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej w ramach Klastra Metrologicznego. Aktu podpisania dokonał prezes Targów Kielce dr. Andrzej Mochoń i prezes PGZ Sebastian Chwałek.
09 września 2022
Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa we współpracy z Targami Kielce organizuje seminarium pod tytułem: „Jak skutecznie przeprowadzić transformację cyfrową przedsiębiorstwa produkcyjnego?”. Spotkanie odbędzie się 21 września 2022 roku, w godzinach 10.00-12.00, w sali konferencyjnej (hala E), przy okazji Targów Metal, które rozpoczynają się dzień wcześniej.
08 września 2022
Olympus Scientific Solutions to teraz EVIDENT. Nasze zaangażowanie w tworzenie rozwiązań dla przemysłu pozostaje niezmienione! W naszej ofercie znajdują się te same produkty, rozwiązania i usługi, na których klienci polegają od wielu lat.
07 września 2022
Jednym z wydarzeń towarzyszących Targom METAL będących częścią Przemysłowej jesieni w Targach Kielce jest posiedzenie Komisji Odlewnictwa Polskiej Akademii Nauk. Organizatorem wydarzenia jest Politechnika Śląska i Polska Akademii Nauk.
06 września 2022
Magazyn Targowy stworzony wspólnie przez Targi Kielce i MM Magazyn jest już dostępny dla zainteresowanych. Jak co roku, publikacja poświęcona jest Targom METAL i towarzyszącym im wydarzeniom skupionym pod nazwą „Przemysłowa jesień”.
26 sierpnia 2022
Po raz kolejny zostaną rozdane Medale Targów Kielce dla najlepszych firm i produktów wystawiających się na targach „Przemysłowej jesieni”.
02 sierpnia 2022
„Automatyzacja Badań Rentgenowskich na przykładzie badań RTG aluminiowych komponentów cienkościennych wykonanych przy pomocy kabiny rentgenowskiej XE-S GILARDONI” - to temat warsztatów, jakie odbędą się w trakcie targów Metal i towarzyszących im targów Control-Tech.
04 lipca 2022
Urząd Dozoru Technicznego objął oficjalnym patronatem tegoroczną edycję Targów Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH. UDT jest najważniejszym organem zapewniającym bezpieczeństwo urządzeń i instalacji technicznych.
099A0372.jpg
27 czerwca 2022
Ważne wydarzenie dla biznesu, przemysłu, także obronnego, nauki miało miejsce w poniedziałek w Centrum Kongresowym. Przedstawiciele ponad 30 przedsiębiorstw, organizacji i instytucji naukowo-badawczych podpisali umowy o współpracy w ramach Klastra Metrologicznego. Targi Kielce zostały koordynatorem przedsięwzięcia.
21 czerwca 2022
Prezes Głównego Urzędu Miar - prof. dr hab. Jacek Semaniak objął swoim patronatem tegoroczną edycję targów CONTROL-TECH.
Współpraca
PARTNERZY MEDIALNI
20-22.09.2022
    20-22.09.2022