1Z6W8710.jpg

Nagrody i wyróżnienia podczas „Przemysłowej jesieni” rozdane!

21 września 2022
Drugiego dnia „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za produkty oraz aranżację stoisk. Podczas gali uhonorowano również firmę Smarttech, obchodzącą jubileusz 20-lecia działalności.

Medale Targów Metal 2022 z rąk Prezesa Targów Kielce dr Andrzeja Mochonia i Przewodniczącej Komisji Konkursowej  dr Justyny Kasińskiej z Wydziału Mechatroniki i Budowy Maszyn Politechniki Świętokrzyskiej otrzymały:

 • Firma Huttenes-Albertus Polska za spoiwo do procesu cold-box o zredukowanej emisji substancji szkodliwych i dwutlenku węgla. Żywicę SIPURID 1000P1 oraz Utwardzacz SIPURID 2000HR P2
 • Przedsiębiorstwo Innowacyjne Odlewnictwo Specodlew za Ultrawytrzymałe odlewy o strukturze nanobainitycznej wytwarzane technologią wytapianych modeli
 • Zakłady Górniczo-Metalowe Zębiec za mieszankę bentonitową Active Eco.

Wyróżnienie za zaprawy w minitabletkach 200-250 gr (chrom, żelazo, mangan, nikiel, tytan) trafiło do firmy:

 • PLASTMET

Medal Targów Heat Treatment  2022 za nagrzewnicę indukcyjną wysokiej częstotliwości typu  IHM-6 otrzymała firma:

 • EnergoEl

Medal Targów Control-Tech, za sondę iScan 3D do Laser Trackera RADIAN firmy API Metrology, wspólnie z prezesem Targów Kielce wręczył Przewodniczący Komisji Konkursowej Targów Control-Tech Jacek Świderski. Trafił on do firmy:

 • Smart Solutions.

Obok nagród za produkty, wiceprezes Zarządu Targów Kielce Bożena Staniak oraz manager projektu METAL Piotr Pawelec, wręczyli wyróżnienia i nagrody TOP DESIGN.

WYRÓŻNIENIA TOP DESIGN Targów METAL za atrakcyjny i nowoczesny sposób prezentacji stoiska otrzymały firmy:

 • ASK CHEMICALS
 • BARABASZ
 • JAK
 • HUTTENES - ALBERTUS Polska

NAGRODA TOP DESIGN Targów METAL za elegancję i kompleksowy styl wystąpienia targowego trafiła do firmy:

 • EUROCAST

WYRÓŻNIENIE TOP DESIGN Targów CONTROL-TECH z rąk Joanny Marcjan zastępcy dyrektora wydziału targów oraz Joanny Adamczyk managera projektu Control-Tech trafiło do firmy:

 • Smart Solutions

Nagrodę TOP DESIGN Targów Control-Tech otrzymała z kolei firma:

 • Comtec3d

Na zakończenie gali wręczenia nagród uhonorowano firmę SMARTTECH, świętującą jubileusz 20-lecia działalności. Podziękowanie i nagrodę odebrała Annę Gębarską.

(ŁK)

Polecane aktualności
14 czerwca 2023
Ekipa targów METAL przebywa aktualnie w Dusseldorfie, gdzie odbywają się XV Międzynarodowe Targi Technologii Odlewnictwa GIFA. Każdego dnia prowadzone są rozmowy z wystawcami, których zobaczycie podczas najbliższej odsłony Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce.
19 stycznia 2023
Europejskie Zrzeszenie Odlewni (CAEF) wybrało nowego prezesa. Rolę tę od 2023 roku objął Milko Milanov.
08 listopada 2022
Ogólnopolski Dzień Odlewnika to najważniejsze wydarzenie branży odlewniczej w Polsce, od kilku lat jest również istotnym wydarzeniem na arenie międzynarodowej, o czym świadczy rosnąca z roku na rok liczba uczestników z zagranicy. Targi Kielce, związane z przemysłem odlewniczym za pośrednictwem Targów METAL i towarzyszącej im „Przemysłowej Jesieni” mają zaszczyt objęcia srebrnym patronatem tego wydarzenia.
17 października 2022
Pod hasłem "Wyzwania dla przemysłu odlewniczego" odbędzie się Ogólnopolski Dzień Odlewnika. Wydarzenie zaplanowane jest na 9 grudnia w Hotelu Best Western PREMIER w Krakowie.
21 września 2022
Wielu specjalistów z branży odlewniczej wzięło udział w seminarium technicznym Foundry Goes Green w czasie wystawy Metal w Targach Kielce. Mowa była między innymi o korzyściach płynących z pełnej cyfryzacji oraz z odnawialnych źródeł energii.
21 września 2022
Ośrodek Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej zorganizował seminarium pn. „Jak skutecznie przeprowadzić transformację cyfrową przedsiębiorstwa produkcyjnego?” w trakcie trwającej w Targach Kielce Przemysłowej Jesieni. Prowadzący spotkanie Michał Żelichowski podkreślał, że transformacja cyfrowa to konieczność, ale można ją osiągnąć tylko małymi krokami.
20 września 2022
Pierwszego dnia „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce odbyło się posiedzenie katowickiego oddziału Komisji Odlewnictwa Polskiej Akademii Nauk. W jego trakcie wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu im. prof. W. Sakwy na najlepsze prace dyplomowe z zakresu odlewnictwa.
20 września 2022
Od uderzenia w dzwon, ufundowanego przez firmę HÜTTENES-ALBERTUS Polska z okazji jubileuszu 30 lat działalności Targów Kielce, rozpoczęły się targi branży metalurgicznej. „Przemysłowa jesień” i odbywające się w jej ramach targi: METAL, HEAT TREATMENT, ALUMINIUM&NONFERMET, RECYKLING i CONTROL-TECH potrwają do czwartku 22 września 2022 roku w Targach Kielce.