Metal-zdjecie-12.bak.jpg

Wielkie święto branży odlewniczej rozpoczęte!

20 września 2022
Od uderzenia w dzwon, ufundowanego przez firmę HÜTTENES-ALBERTUS Polska z okazji jubileuszu 30 lat działalności Targów Kielce, rozpoczęły się targi branży metalurgicznej. „Przemysłowa jesień” i odbywające się w jej ramach targi: METAL, HEAT TREATMENT, ALUMINIUM&NONFERMET, RECYKLING i CONTROL-TECH potrwają do czwartku 22 września 2022 roku w Targach Kielce.

Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL to jedno z największych wydarzeń branży odlewniczej na świecie. Przez trzy dni w Targach Kielce zaprezentuje się ponad 100 wystawców reprezentujących ponad 200 firm z 27 krajów świata. „Przemysłowa jesień” gwarantuje szeroką oferta produktów, maszyn i najnowszych rozwiązań technologicznych oraz dużą dawkę wiedzy i praktycznych porad, których nie zabraknie podczas licznych prelekcji, seminariów i warsztatów. Kielecka wystawa od ponad 20 lat gromadzi czołowych reprezentantów branży za całego świata.

Spotkania z ekspertami, warsztaty i prelekcje wartością dodaną!

W tym roku niezwykle imponująco zapowiada się program wydarzeń towarzyszących targom. Wystawcy, zwiedzający i goście targowi będą mogli wziąć udział w licznych spotkaniach, warsztatach i prelekcjach. Jednym z takich wydarzeń są międzynarodowe spotkania kooperacyjne dedykowane odlewnictwu i technologiom obróbki METAL 2022, organizowane przez Staropolską Izbę Przemysłowo-Handlową. Przemysł odlewniczy od lat angażuje się w kwestie ekologii, dlatego 21 września odbędzie się seminarium Foundry Goes Green, podczas którego poruszane będą m.in. tematy związane z: nowoczesnymi technologiami przemysłu, obróbką cieplną metali, transformacją energetyczną w odlewniach, czy Technologią Przemysłu 4.0.

METAL i dużo więcej!

Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL stanowią trzon „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce, ale siłą całego wydarzenia są również imprezy towarzyszące. Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH to nie tylko bogata oferta m.in. producentów przyrządów i maszyn pomiarowych, ale również systemów oprogramowania do komputerowego wspomagania zapewnienia jakości oraz systemów optyczno-elektronicznych. Targi ALUMINIUM & NONFERMET na stałe wpisały się do kalendarza kieleckiego ośrodka i stanowią uzupełnienie oferty o jakże istotny sektor przemysłu metali nieżelaznych. Już po raz trzeci w ramach Targów Obróbki Cieplnej Metali HEAT TREATMENT zaprezentują się firmy związane z szeroko pojętą obróbką cieplną. Na stoiskach nie zabraknie urządzeń grzewczych i związanych z nimi technologii. W dobie ekologii bardzo ważnym aspektem jest RECYKLING, dlatego w trakcie targów pod tą nazwą właśnie zaprezentują się m.in. firmy przetwarzające złom, dostarczające specjalistyczne maszyny do recyklingu, urządzenia, środki transportu, środki zabezpieczenia ekologicznego, czy aparaturę kontrolno-pomiarową.

Branża odlewnicza, ze względu na swoją specyfikę, bardzo silnie polega na wydarzeniach targowych. Ten sektor, podobnie jak każda inna branża na świecie, również ulega wahaniom spowodowanym przez czynniki zewnętrzne, takie jak pandemia, czy wojna w Ukrainie. Ostatnie wskaźniki pokazują jednak, że obecna sytuacja jest dobrą okazją do inwestowania i budowania swojego biznesu, aby przygotować go na zbliżające się wzrosty popytu. Targi Kielce od początku istnienia targów METAL stawiały na stworzenie wspólnego gruntu do rozmów i nawiązywania kontaktów biznesowych pomiędzy producentami, dostarczycielami i klientami maszyn odlewniczych. Dzięki temu kieleckie wydarzenie stało się nieoficjalnym pomostem pomiędzy wschodem i zachodem. To właśnie podczas tych targów nawiązywane są kontakty biznesowe o wymiarze globalnym, a stałymi bywalcami są firmy z takich krajów, jak Belgia, Białoruś, Francja, Niemcy, czy Chiny. Po edycji z 2018 roku Targi Kielce zyskały miano przystanku na Jedwabnym Szlaku branży odlewniczej.

Do zobaczenia w Targach Kielce!

(ŁK)

Polecane aktualności
14 czerwca 2023
Ekipa targów METAL przebywa aktualnie w Dusseldorfie, gdzie odbywają się XV Międzynarodowe Targi Technologii Odlewnictwa GIFA. Każdego dnia prowadzone są rozmowy z wystawcami, których zobaczycie podczas najbliższej odsłony Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce.
19 stycznia 2023
Europejskie Zrzeszenie Odlewni (CAEF) wybrało nowego prezesa. Rolę tę od 2023 roku objął Milko Milanov.
08 listopada 2022
Ogólnopolski Dzień Odlewnika to najważniejsze wydarzenie branży odlewniczej w Polsce, od kilku lat jest również istotnym wydarzeniem na arenie międzynarodowej, o czym świadczy rosnąca z roku na rok liczba uczestników z zagranicy. Targi Kielce, związane z przemysłem odlewniczym za pośrednictwem Targów METAL i towarzyszącej im „Przemysłowej Jesieni” mają zaszczyt objęcia srebrnym patronatem tego wydarzenia.
17 października 2022
Pod hasłem "Wyzwania dla przemysłu odlewniczego" odbędzie się Ogólnopolski Dzień Odlewnika. Wydarzenie zaplanowane jest na 9 grudnia w Hotelu Best Western PREMIER w Krakowie.
21 września 2022
Wielu specjalistów z branży odlewniczej wzięło udział w seminarium technicznym Foundry Goes Green w czasie wystawy Metal w Targach Kielce. Mowa była między innymi o korzyściach płynących z pełnej cyfryzacji oraz z odnawialnych źródeł energii.
21 września 2022
Drugiego dnia „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za produkty oraz aranżację stoisk. Podczas gali uhonorowano również firmę Smarttech, obchodzącą jubileusz 20-lecia działalności.
21 września 2022
Ośrodek Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej zorganizował seminarium pn. „Jak skutecznie przeprowadzić transformację cyfrową przedsiębiorstwa produkcyjnego?” w trakcie trwającej w Targach Kielce Przemysłowej Jesieni. Prowadzący spotkanie Michał Żelichowski podkreślał, że transformacja cyfrowa to konieczność, ale można ją osiągnąć tylko małymi krokami.
20 września 2022
Pierwszego dnia „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce odbyło się posiedzenie katowickiego oddziału Komisji Odlewnictwa Polskiej Akademii Nauk. W jego trakcie wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu im. prof. W. Sakwy na najlepsze prace dyplomowe z zakresu odlewnictwa.