DSC00265.JPG

Nagrody Komisji Odlewnictwa PAN rozdane!

20 września 2022
Pierwszego dnia „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce odbyło się posiedzenie katowickiego oddziału Komisji Odlewnictwa Polskiej Akademii Nauk. W jego trakcie wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu im. prof. W. Sakwy na najlepsze prace dyplomowe z zakresu odlewnictwa.

Nagrodę główną za najlepszą pracę magisterską otrzymał mgr inż. Bartosz Cieślik za pracę „Odlewany, dyspersyjny kompozyt na osnowie stopu żelaza”. Druga nagroda powędrowała w ręce mgr inż. Anny Woźniak za pracę pt. „Kinetyka wysychania wybranych powłok suszonych
w wybranych temperaturach”. Nagroda trzeciego stopnia trafiła do mgr inż. Patryka Kosara za pracę „Technologia przygotowania stopów aluminium w aspekcie jakości wykonywanych odlewów”.

Wśród prac dyplomowych inżynierskich nagrodę główną otrzymał inż. Krzysztof Glet za pracę „Opracowanie procesu odlewania kokilowego elementu osprzętu sieciowego wykonanego ze stopu LM25”. Tuż za nim w oczach Komisji Konkursowej znalazł się inż. Dariusz Żak z pracą „Projekt systemu automatycznego załadunku wsadu do żeliwiaka”. Nagrodę trzeciego stopnia za pracę „Innowacyjne metody obniżania masy silników spalinowych” otrzymał inż. Mateusz Kwiatkowski.

Oprócz nagród głównych członkowie Komisji Konkursowej wręczyli trzy wyróżnienia, które trafiły do: mgr inż. Joanny Pieńkowskiej za pracę „Projekt i wykonanie zestawu biżuterii metodą odlewania precyzyjnego”, inż. Szymona Pieli za pracę „Mechanizacja i automatyzacja wybranych etapów odlewania kokilowego” oraz inż. Michała Górnika za pracę „Zarządzanie przepływem materiałów zgodnie z koncepcją Lean Management na przykładzie odlewni metali nieżelaznych”.

Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło aż 18 prac inżynierskich i magisterskich. Komisja konkursowa w składzie: prof. Jan Szajnar, prof. Roman Wrona i prof. Tomasz Wróbel w ich ocenie brała pod uwagę m.in.: innowacyjność tematyki naukowej i badawczej,  oryginalność rozwiązania konstrukcyjnego, możliwość aplikacji wyników pracy oraz ocenę pracy przez recenzentów Komisji Egzaminu Dyplomowego.

(ŁK)

Polecane aktualności
14 czerwca 2023
Ekipa targów METAL przebywa aktualnie w Dusseldorfie, gdzie odbywają się XV Międzynarodowe Targi Technologii Odlewnictwa GIFA. Każdego dnia prowadzone są rozmowy z wystawcami, których zobaczycie podczas najbliższej odsłony Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce.
19 stycznia 2023
Europejskie Zrzeszenie Odlewni (CAEF) wybrało nowego prezesa. Rolę tę od 2023 roku objął Milko Milanov.
08 listopada 2022
Ogólnopolski Dzień Odlewnika to najważniejsze wydarzenie branży odlewniczej w Polsce, od kilku lat jest również istotnym wydarzeniem na arenie międzynarodowej, o czym świadczy rosnąca z roku na rok liczba uczestników z zagranicy. Targi Kielce, związane z przemysłem odlewniczym za pośrednictwem Targów METAL i towarzyszącej im „Przemysłowej Jesieni” mają zaszczyt objęcia srebrnym patronatem tego wydarzenia.
17 października 2022
Pod hasłem "Wyzwania dla przemysłu odlewniczego" odbędzie się Ogólnopolski Dzień Odlewnika. Wydarzenie zaplanowane jest na 9 grudnia w Hotelu Best Western PREMIER w Krakowie.
21 września 2022
Wielu specjalistów z branży odlewniczej wzięło udział w seminarium technicznym Foundry Goes Green w czasie wystawy Metal w Targach Kielce. Mowa była między innymi o korzyściach płynących z pełnej cyfryzacji oraz z odnawialnych źródeł energii.
21 września 2022
Drugiego dnia „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za produkty oraz aranżację stoisk. Podczas gali uhonorowano również firmę Smarttech, obchodzącą jubileusz 20-lecia działalności.
21 września 2022
Ośrodek Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej zorganizował seminarium pn. „Jak skutecznie przeprowadzić transformację cyfrową przedsiębiorstwa produkcyjnego?” w trakcie trwającej w Targach Kielce Przemysłowej Jesieni. Prowadzący spotkanie Michał Żelichowski podkreślał, że transformacja cyfrowa to konieczność, ale można ją osiągnąć tylko małymi krokami.
20 września 2022
Od uderzenia w dzwon, ufundowanego przez firmę HÜTTENES-ALBERTUS Polska z okazji jubileuszu 30 lat działalności Targów Kielce, rozpoczęły się targi branży metalurgicznej. „Przemysłowa jesień” i odbywające się w jej ramach targi: METAL, HEAT TREATMENT, ALUMINIUM&NONFERMET, RECYKLING i CONTROL-TECH potrwają do czwartku 22 września 2022 roku w Targach Kielce.