1-8365.jpg

Główny Urząd Miar patronuje targom CONTROL-TECH

21 czerwca 2022
Prezes Głównego Urzędu Miar - prof. dr hab. Jacek Semaniak objął swoim patronatem tegoroczną edycję targów CONTROL-TECH.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym piśmie wysłanym przez Główny Urząd Miar:

Jako Prezes GUM, angażuję się we wszelkie formy aktywności dotyczące przedsięwzięć wysokim poziomie merytorycznym, organizacyjnym oraz o znaczeniu dla metrologii, których tematyka wpisuje się w obszary zadań realizowane przez Główny Urząd Miar. Cieszy nas, że Główny Urząd Miar może w aktywny przyczynić się do promowania Wystawy dedykowanej nie tylko dla branży przemysłowej techniki pomiarowej, ale również dla sektora badań nieniszczących, umożliwiających uzyskanie informacji o stanie fizycznym, wadach i własnościach badanego obiektu (materiału, wyrobu, konstrukcji) bez spowodowania zmiany jego cech użytkowych. Życzę satysfakcji i sukcesów z realizacji ambitnych celów, jakie stawiają sobie Targi Kielce S. A. organizując Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej CONTROL-TECH, dzięki którym uczestnicy mogą zaprezentować swoje oferty i dokonać satysfakcjonujących transakcji handlowych.

XXXI Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH odbędą się w Targach Kielce w dniach 20-22 września 2022 roku.

Polecane aktualności
28 listopada 2022
W piątek, 25 listopada członkowie Klastra Metrologicznego po raz kolejny spotkali się w Targach Kielce. Głównym tematem były doktoraty wdrożeniowe z dziedziny metrologii, które od tego roku mogą realizować pracownicy firm z tej branży we współpracy z uczelniami i instytutami naukowymi. Jest to więc ciekawa możliwość zwłaszcza dla przedsiębiorstw - członków Klastra Metrologicznego.
19 października 2022
Konferencja New Trends in Metrology 2022 zorganizowana w Lublinie przez Politechnikę Lubelską w ramach Polskiej Unii Metrologicznej była okazją do promocji Klastra Metrologicznego oraz przyjęcia do niego nowych członków. Swój akces potwierdziło osiem firm, głównie z Lubelszczyzny.
22 września 2022
Podczas „Przemysłowej Jesieni” w Targach Kielce podpisano umowę z dwiema polskimi firmami produkcyjnymi w ramach Klastra Metrologicznego. Celem Klastra jest dostarczanie najnowocześniejszych rozwiązań metrologicznych polskiemu przemysłowi.
21 września 2022
Drugiego dnia „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za produkty oraz aranżację stoisk. Podczas gali uhonorowano również firmę Smarttech, obchodzącą jubileusz 20-lecia działalności.
20 września 2022
Metrologia rozwiąże wiele problemów przedsiębiorstw – mówiła Katarzyna Borowicz, zastępca dyrektora Departamentu Innowacji i Rozwoju w Głównym Urzędzie Miar podczas seminarium Nauka – Biznes – Gospodarka „Metrologiczne wyzwania przemysłu w globalnej gospodarce”. Wydarzenie miało miejsce w czasie targów Control - Tech w Kielcach.
20 września 2022
Od uderzenia w dzwon, ufundowanego przez firmę HÜTTENES-ALBERTUS Polska z okazji jubileuszu 30 lat działalności Targów Kielce, rozpoczęły się targi branży metalurgicznej. „Przemysłowa jesień” i odbywające się w jej ramach targi: METAL, HEAT TREATMENT, ALUMINIUM&NONFERMET, RECYKLING i CONTROL-TECH potrwają do czwartku 22 września 2022 roku w Targach Kielce.
09 września 2022
Trzeciego dnia Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach podpisana została umowa o współpracy Polskiej Grupy Zbrojeniowej w ramach Klastra Metrologicznego. Aktu podpisania dokonał prezes Targów Kielce dr. Andrzej Mochoń i prezes PGZ Sebastian Chwałek.
09 września 2022
Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa we współpracy z Targami Kielce organizuje seminarium pod tytułem: „Jak skutecznie przeprowadzić transformację cyfrową przedsiębiorstwa produkcyjnego?”. Spotkanie odbędzie się 21 września 2022 roku, w godzinach 10.00-12.00, w sali konferencyjnej (hala E), przy okazji Targów Metal, które rozpoczynają się dzień wcześniej.