SIPH.png

Sprawna i skuteczna transformacja cyfrowa przedsiębiorstwa produkcyjnego – seminarium

09 września 2022
Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa we współpracy z Targami Kielce organizuje seminarium pod tytułem: „Jak skutecznie przeprowadzić transformację cyfrową przedsiębiorstwa produkcyjnego?”. Spotkanie odbędzie się 21 września 2022 roku, w godzinach 10.00-12.00, w sali konferencyjnej (hala E), przy okazji Targów Metal, które rozpoczynają się dzień wcześniej.

Transformacja cyfrowa przedsiębiorstwa to wyzwanie, z którym na pewnym etapie przyjdzie się zmierzyć kadrze kierowniczej każdej firmy produkcyjnej. Jest to proces, który wiąże się z pewnym ryzykiem, a ograniczenie go wymaga odpowiednich przygotowań.

Czego dowiedzą się uczestnicy seminarium? Poznają filary transformacji cyfrowej przedsiębiorstw oraz metody ułatwiające skuteczne przygotowanie firmy do nadchodzących zmian. Dowiedzą się, jak strategię „Just in time” zastąpić modelem „Just in case”, co może stanowić odpowiedź na jedno z głównych i bardziej aktualnych wyzwań, czyli braki bądź opóźnienia w dostawach.

Seminarium poprowadzi Michał Żelichowski – ekspert w dziedzinie doskonalenia procesów biznesowych z ponad 17-letnim doświadczeniem w branży. Głos zabiorą również Dorota Tekieli-Bisińska, dyrektor ośrodka Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej oraz Marta Pawłowska, główna specjalistka Staropolskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Program wydarzenia:

9:30 – 10:00

Rejestracja uczestników

Kawa powitalna

10:00 – 10:15

Aktualna oferta ośrodka Enterprise Europe Network dla firm

Dorota Tekieli-Bisińska, Dyrektor ośrodka EEN przy SIPH

10:15 – 11:00

Jak skutecznie przeprowadzić transformację cyfrową przedsiębiorstwa produkcyjnego?

Lean Transformation Framework – 5 filarów skutecznej i trwałej reorganizacji przedsiębiorstwa

Michał Żelichowski, Product Manager EQ System

11:00 – 11:45

Elastyczność organizacji rozumiana jako możliwość i szybkość adaptacji przedsiębiorstwa do zmian w otoczeniu mikro i makro.

Właściwe spojrzenie na digitalizację przedsiębiorstwa

Wyzwania dzisiejszych czasów - braki lub opóźnienia w dostawach surowców i komponentów. „Nowe” strategie zarządzania zapasami – Just In Case na miejsce Just In Time?

Michał Żelichowski, Product Manager EQ System

11:45 – 12:00

Przygotowanie do transformacji cyfrowej oraz unowocześnienia firm produkcyjnych – prezentacja nowej usługi SIPH

Marta Pawłowska, Główna specjalistka SIPH

12:00 -13:00

Lunch

(ŁK)

Polecane aktualności
14 czerwca 2023
Ekipa targów METAL przebywa aktualnie w Dusseldorfie, gdzie odbywają się XV Międzynarodowe Targi Technologii Odlewnictwa GIFA. Każdego dnia prowadzone są rozmowy z wystawcami, których zobaczycie podczas najbliższej odsłony Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce.
19 stycznia 2023
Europejskie Zrzeszenie Odlewni (CAEF) wybrało nowego prezesa. Rolę tę od 2023 roku objął Milko Milanov.
08 listopada 2022
Ogólnopolski Dzień Odlewnika to najważniejsze wydarzenie branży odlewniczej w Polsce, od kilku lat jest również istotnym wydarzeniem na arenie międzynarodowej, o czym świadczy rosnąca z roku na rok liczba uczestników z zagranicy. Targi Kielce, związane z przemysłem odlewniczym za pośrednictwem Targów METAL i towarzyszącej im „Przemysłowej Jesieni” mają zaszczyt objęcia srebrnym patronatem tego wydarzenia.
17 października 2022
Pod hasłem "Wyzwania dla przemysłu odlewniczego" odbędzie się Ogólnopolski Dzień Odlewnika. Wydarzenie zaplanowane jest na 9 grudnia w Hotelu Best Western PREMIER w Krakowie.
21 września 2022
Wielu specjalistów z branży odlewniczej wzięło udział w seminarium technicznym Foundry Goes Green w czasie wystawy Metal w Targach Kielce. Mowa była między innymi o korzyściach płynących z pełnej cyfryzacji oraz z odnawialnych źródeł energii.
21 września 2022
Drugiego dnia „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za produkty oraz aranżację stoisk. Podczas gali uhonorowano również firmę Smarttech, obchodzącą jubileusz 20-lecia działalności.
21 września 2022
Ośrodek Enterprise Europe Network przy Staropolskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej zorganizował seminarium pn. „Jak skutecznie przeprowadzić transformację cyfrową przedsiębiorstwa produkcyjnego?” w trakcie trwającej w Targach Kielce Przemysłowej Jesieni. Prowadzący spotkanie Michał Żelichowski podkreślał, że transformacja cyfrowa to konieczność, ale można ją osiągnąć tylko małymi krokami.
20 września 2022
Pierwszego dnia „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce odbyło się posiedzenie katowickiego oddziału Komisji Odlewnictwa Polskiej Akademii Nauk. W jego trakcie wręczono nagrody i wyróżnienia laureatom konkursu im. prof. W. Sakwy na najlepsze prace dyplomowe z zakresu odlewnictwa.