logo-pio.jpg

Targi Kielce członkiem Polskiej Izby Opakowań

25 kwietnia 2023
Miło nam poinformować, że Targi Kielce zostały przyjęte do Polskiej Izby Opakowań.

Decyzja została podjęta przez prezesa PIO w ubiegłym tygodniu. Targi Kielce będą współpracować z PIO przy okazji nadchodzących Targów Branży Opakowaniowej IN-PACK.

Polska Izba Opakowań została utworzona w październiku 1994 r. Jest organizacją samorządu przedsiębiorców skupiającą ponad 100 producentów opakowań, materiałów opakowaniowych, maszyn i urządzeń dla przemysłu opakowań. Powstała w odpowiedzi na potrzeby środowiska przemysłu opakowań. Jest reprezentantem interesów tego środowiska. Udziela wsparcia w rozwoju firm a w szczególności małych i średnich. Zapewnia obsługę edukacyjno-informacyjną. Wspiera działania na rzecz promocji i marketingu. Organizuje misje gospodarczo-promocyjne i marketingowo-informacyjne. Członkostwo w Izbie uwierzytelnia firmę wobec jej rynkowych partnerów. Izba pośredniczy w nawiązywaniu kontaktów handlowych i kooperacyjnych. Wspiera obecność firm-członków Izby na polskim rynku oraz na rynkach zagranicznych. Izba jest członkiem Krajowej Izby Gospodarczej i europejskiego stowarzyszenia organizacji opakowaniowych EPIC.

Prezesem Izby jest prof. dr hab. inż. Stanisław Tkaczyk.

W RAMACH SWEJ DZIAŁALNOŚCI IZBA:

 • aktywnie uczestniczy w formułowaniu prawa gospodarczego, polityki przemysłowej, podatkowej, celnej itp.,
 • wspiera inicjatywy gospodarcze i organizacyjne członków Izby,
 • organizuje imprezy promocyjne, kształcenie, doradztwo, konsulting,
 • ułatwia kontakty z partnerami krajowymi i zagranicznymi,
 • prowadzi współpracę ze związkami i stowarzyszeniami branżowymi oraz organizacjami zagranicznymi,
 • prowadzi bank ofert handlowo-kooperacyjnych,
 • gromadzi i rozpowszechnia informacje techniczno-ekonomiczne z dziedziny opakowalnictwa,IN-PAC
 • promuje działalność Izby oraz działalność wszystkich jej członków.
 • wydaje „Biuletyn Opakowaniowy”

CZŁONKOWIE POLSKIEJ IZBY OPAKOWAŃ:

 • Biorą udział w tworzeniu warunków dla funkcjonowania swoich firm
 • Uczestniczą na preferencyjnych warunkach w targach i wystawach opakowaniowych tak krajowych jak i zagranicznych w ramach stoiska Izby
 • Korzystają ze zniżki uczestnicząc w seminariach i szkoleniach organizowanych przez COBRO – Instytut Badawczy Opakowań
 • Nieodpłatnie prezentują swoje materiały reklamowo-ofertowe i informacyjno-promocyjne na krajowych i międzynarodowych targach i wystawach opakowaniowych w ramach stoiska Izby
 • Nieodpłatnie korzystają z serwisu informacyjnego Izby (informacja rynkowa, naukowo-techniczna i ekonomiczna)
 • Na preferencyjnych warunkach uczestniczą w misjach gospodarczo-promocyjnych i informacyjno-marketingowych z okazji międzynarodowych targów i wystaw
 • Korzystają z logo Izby dla dokumentowania przynależności do Polskiej Izby Opakowań na firmowych drukach, materiałach informacyjnych i promocyjnych
 • Korzystają ze wsparcia i rekomendacji Izby przy ubieganiu się o różne formy pomocy publicznej
 • Korzystają ze wsparcia na rynkach trzecich, przez zagraniczne organizacje opakowaniowe, z którymi Izba zawarła stosowne porozumienia

Polska Izba Opakowań jest człnkiem Krajowej Izby Gospodarczej.

Polecane aktualności
20 lutego 2024
Producenci i dystrybutorzy z 6 krajów zaprezentowali swoje rozwiązania i nowoczesne technologie podczas Targów Branży Opakowaniowej IN-PACK EXPO w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Pierwsza edycja imprezy zakończyła się wieloma podpisanymi umowami i mnóstwem przyszłościowych spotkań biznesowych!
15 lutego 2024
Nowoczesne rozwiązania na współczesne wyzwania – to II Kongres LogInPack. Eksperci z sektorów e-commerce, logistyki i produkcji maszyn przez dwa dni debatowali o rozwoju i zmianach w ich branżach. Poruszyli tematy m.in. optymalizacji kosztów, zastosowania sztucznej inteligencji w biznesie oraz zarządzania danymi.
13 lutego 2024
Firma Relopack, współorganizator targów IN-PACK, podczas wydarzenia zaprezentowała metody pakowania produkty na eksport.
13 lutego 2024
Kierownik działu technicznego w firmie Silny&Salamon w czasie  II Kongresu Log In Pack na targach In-Pack omówiła sposoby na zapewnienie bezpiecznej drogi produktu od firmy wysyłającej do odbiorcy.
13 lutego 2024
Przez trzy dni specjaliści z obu branż zaprezentują najnowsze trendy, rozwiązania i technologie oraz podzielą się doświadczeniem z innymi wystawcami i odbiorcami. Wydarzeniu towarzyszy druga edycja Kongresu Log In Pack. W trakcie targów poznamy także zwycięzców konkursu Win-Pack.
09 lutego 2024
Do grona wystawców Targów Branży Opakowaniowej dołączył lider logistyki w Europie – InPost. Z ofertą InPost Fulfillment, która gwarantuje optymalizację kosztów i rozwój biznesu, można będzie zapoznać się już podczas targów IN-PACK już od 13 do 15 lutego! Eksperci z InPost podzielą się także cenną wiedzą w zakresie optymalizacji kosztów logistycznych na Konwencie LogInPack. Nie może Cię tam zabraknąć!
06 lutego 2024
Coach, mentor, trener biznesu, Senior Trener Akademii Mentoringu CoachWise™ z ponad 20 – letnim doświadczeniem w zarządzaniu wielonarodowymi zespołami w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji poprowadzi podczas Kongresu LogInPack wykład o wyzwaniach w pracy w międzynarodowym zespole.
05 lutego 2024
Chcesz poznać ofertę wiodących firm z sektorów opakowań, logistyki oraz e-commerce? Rozwijasz firmę i szukasz nowych kontaktów biznesowych? Zarejestruj się na Targi Branży Opakowaniowej i odbierz darmową wejściówkę.