642m1844-20240213-TargiKielce-InPack.jpg
Pierwsza edycja IN-PACK EXPO pod hasłem rozwój

Pierwsza edycja IN-PACK EXPO pod hasłem rozwój

20 lutego 2024
Producenci i dystrybutorzy z 6 krajów zaprezentowali swoje rozwiązania i nowoczesne technologie podczas Targów Branży Opakowaniowej IN-PACK EXPO w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Pierwsza edycja imprezy zakończyła się wieloma podpisanymi umowami i mnóstwem przyszłościowych spotkań biznesowych!

W największej hali Targów Kielce podczas IN-PACK EXPO znalazło się wszystko dla e-commerce i logistyki! Ponad 50 wystawców z Polski, Litwy, Austrii, Belgii, Danii i Łotwy zaprezentowało nowinki technologiczne, ekologiczne opakowania, etykiety i maszyny.

Firma InPost Fulfillment dzieliła się innowacyjną usługą dla biznesu, która zapewnia magazynowanie, konfekcję i wysyłkę, czyli pełną obsługę zamówień z e-commerce.

W naszym całym modelu ideą jest to, że w jednym takim Control Tower macie wszystkie usługi związane z ostatnią milą i z fulfillmentem, i z pierwszą milą, czyli z tym, co jest związane z odbiorem waszych towarów, chociażby od waszych dostawców. Ewentualnie mówimy tutaj nawet o transportach międzynarodowych, czyli imporcie produktów na rynek europejski – mówił podczas kongresu LogInPack Łukasz Wysokiński, dyrektor zarządzający w InPost Fulfillment.

W hali wystawienniczej Targów Kielce nie mogło zabraknąć sprzętu używanego w branżach logistycznej, opakowaniowej i e-commerce: Firma Promark Produkcja zaprezentowała przemysłową maszynę do etykietowania w technologii print and apply – Moderato 5; KSM CUTTING & CONSULTING oferowała cuttery marki Zünd; Polpak przedstawił poziomy automat pakujący D2100K Doypack; wycinarkę do kartonów VPS100 natomiast zaprezentowała PGS Polska Grupa Serwisowa. To tylko niektóre maszyny i innowacje przedstawione podczas pierwszej odsłony wydarzenia.

Podczas IN-PACK EXPO zawarto mnóstwo porozumień oraz podpisano wiele wartościowych umów. Potwierdza to jeden z wystawców:

Pierwsza edycja targów zaskakująco z sukcesami. Ruch jest bardzo intensywny. Mamy dużo nowych leadów, dużo nowych partnerstw, nawiązaliśmy bardzo ciekawe kontakty.  

IN-PACK EXPO odwiedzili profesjonalni i branżowi zwiedzający z całego świata: z Polski, Chin, Słowacji, RPA, Egiptu, Malezji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Nigerii, Omanu, Bangladeszu, Jordanii, Litwy, Czech, Senegalu, Meksyku, Niemiec, Algierii, Hiszpanii i Holandii.

mapa-inpack.jpg [407.60 KB]

Współorganizatorem wydarzenia została działająca od 2016 roku w branży usług logistycznych i opakowań przemysłowych firma Relopack. Partnerem wydarzenia został Klaster Creative Packaging Group.

Jednocześnie z IN-PACK EXPO w kieleckim ośrodku wystawienniczym odbyły się II Międzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw IntraMag.

LogInPack, czyli wiedza

Jednocześnie z IN-PACK EXPO w Targach Kielce odbyła się najbardziej merytoryczna międzynarodowa impreza, czyli kongres LogInPack. 14 ekspertów z sektorów e-commerce, logistyki i produkcji maszyn przez dwa dni debatowali o rozwoju i zmianach w ich branżach. Poruszyli tematy m.in. optymalizacji kosztów, zastosowania sztucznej inteligencji w biznesie oraz zarządzania danymi.

Podczas pierwszego dnia kongresu eksperci rozmawiali m.in. o działaniach Klastra Creative Packaging Group, jego znaczeniu dla sektora opakowań oraz o korzyściach płynących z łączenia sił, wymiany pomysłów oraz doświadczeń. Prezentacja prowadzona przez Małgorzatę Chomiuk, specjalistę ds. PR z Klastra Creative Packaging Group wzbudziła duże zainteresowanie słuchaczy.

Dawid Dąbal, wiceprezes zarządu oraz dyrektor programu FlexSim poprowadził prelekcję na temat: „FlexSim - od modelu symulacyjnego po bliźniaka cyfrowego”.

Łukasz Wysokiński, dyrektor zarządzający w InPost Fulfillment oraz Marcin Radecki, dyrektor generalny Dataverse-Pro podzielili się w temacie optymalizacji kosztów i procesów operacyjnych w oparciu o analizę danych i sztucznej inteligencji.

Ireneusz Zyzański z Akademii Mentoringu CoachWise™ opowiedział o Pułapkach komunikacji w biznesie międzynarodowym.

Bartłomiej Socha z firmy Ekoenergetyka Polska dzielił się wiedzą na temat Elektrycznej rewolucji w branży TSL.

Tomasz Cepiak z LNConsult poprowadził prezentację na temat korzyści płynących z dobrze utrzymanej bazy danych o artykułach w magazynie.  

Widzimy się już wkrótce!

/YY/

 

Polecane aktualności
15 lutego 2024
Nowoczesne rozwiązania na współczesne wyzwania – to II Kongres LogInPack. Eksperci z sektorów e-commerce, logistyki i produkcji maszyn przez dwa dni debatowali o rozwoju i zmianach w ich branżach. Poruszyli tematy m.in. optymalizacji kosztów, zastosowania sztucznej inteligencji w biznesie oraz zarządzania danymi.
13 lutego 2024
Firma Relopack, współorganizator targów IN-PACK, podczas wydarzenia zaprezentowała metody pakowania produkty na eksport.
13 lutego 2024
Kierownik działu technicznego w firmie Silny&Salamon w czasie  II Kongresu Log In Pack na targach In-Pack omówiła sposoby na zapewnienie bezpiecznej drogi produktu od firmy wysyłającej do odbiorcy.
13 lutego 2024
Przez trzy dni specjaliści z obu branż zaprezentują najnowsze trendy, rozwiązania i technologie oraz podzielą się doświadczeniem z innymi wystawcami i odbiorcami. Wydarzeniu towarzyszy druga edycja Kongresu Log In Pack. W trakcie targów poznamy także zwycięzców konkursu Win-Pack.
09 lutego 2024
Do grona wystawców Targów Branży Opakowaniowej dołączył lider logistyki w Europie – InPost. Z ofertą InPost Fulfillment, która gwarantuje optymalizację kosztów i rozwój biznesu, można będzie zapoznać się już podczas targów IN-PACK już od 13 do 15 lutego! Eksperci z InPost podzielą się także cenną wiedzą w zakresie optymalizacji kosztów logistycznych na Konwencie LogInPack. Nie może Cię tam zabraknąć!
06 lutego 2024
Coach, mentor, trener biznesu, Senior Trener Akademii Mentoringu CoachWise™ z ponad 20 – letnim doświadczeniem w zarządzaniu wielonarodowymi zespołami w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji poprowadzi podczas Kongresu LogInPack wykład o wyzwaniach w pracy w międzynarodowym zespole.
05 lutego 2024
Chcesz poznać ofertę wiodących firm z sektorów opakowań, logistyki oraz e-commerce? Rozwijasz firmę i szukasz nowych kontaktów biznesowych? Zarejestruj się na Targi Branży Opakowaniowej i odbierz darmową wejściówkę.
02 lutego 2024
Firma Mitsubishi Electric dołączyła do grona wystawców Targów Branży Opakowaniowej. Wydarzenie odbędzie się w kieleckim ośrodku wystawienniczym od 13 do 15 lutego!