421385165-409833748369515-6437159450696488682-n.jpg
Targi In-Pack i IntraMag rozpoczęte!

Targi Branży Opakowaniowej In-Pack i towarzyszące im Międzynarodowe Targi Intralogistyki, Magazynowania i Łańcucha Dostaw IntraMag rozpoczęte!

13 lutego 2024
Przez trzy dni specjaliści z obu branż zaprezentują najnowsze trendy, rozwiązania i technologie oraz podzielą się doświadczeniem z innymi wystawcami i odbiorcami. Wydarzeniu towarzyszy druga edycja Kongresu Log In Pack. W trakcie targów poznamy także zwycięzców konkursu Win-Pack.

– Pierwsza edycja Kongresu Log In Pack pokazała, że w branży opakowań i logistyki jest silna potrzeba spotkań i organizacji takich wydarzeń jak targi In-Pack. Są one miejscem wymiany doświadczeń, ale i możliwością skorzystania ze specjalnych ofert oraz doradztwa w zakresie optymalizacji kosztów wynikających z efektywnego zarządzania i nowoczesnych technologii – mówił o rozpoczynającym się wydarzeniu prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń.

Druga edycja Kongresu Log In Pack i kolejna porcja wiedzy

Przedsmakiem tegorocznego wydarzenia był czerwcowy Kongres Log In Pack, podczas którego przedstawiciele branży przez dwa dni mówili o najczęstszych problemach, ale i możliwościach, jakie oferuje ten sektor gospodarki. O tym, jak silną branżą jest ta opakowaniowa i logistyczna mówił podczas zeszłorocznego kongresu prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń. – Branża opakowaniowa zaskoczyła szczególnie w trakcie pandemii, gdy jako jedna z niewielu oparła się kryzysowi. Zaskakuje choćby to, że sektor opakowań pod względem wartości produkcji to aż 55 mld PLN rocznie. Dodatkowo w Polsce działa 1/5 wszystkich unijnych firm opakowaniowych. Tym bardziej cieszę się, że mogę gościć w Targach Kielce przedstawicieli tak prężnie działającej i rozwijającej się branży.

Branża opakowaniowa silną gałęzią gospodarki

Polska cały czas umacnia swoją pozycję na rynku europejskim i jest liderem w eksporcie opakowań drewnianych zarówno pod względem łącznej wartości eksportu, jak i jego wzrostu. Według różnych szacunków europejski rynek opakowań kartonowych jest wart ponad 10,5 mld dol. Polskie firmy z tego sektora należą do najprężniej rozwijających się w Europie, a ich wartość szacowana jest na ponad 800 mln dolarów. Wiele z nich właśnie w Kielcach zaprezentuje niezwykle szeroką gamę nowych rozwiązań i światowych trendów. Opakowania transportowe, przemysłowe, wielkogabarytowe, specjalistyczne, magazynowe oraz te przeznaczone dla sektora e-commerce, to tylko część zakresu branżowego obejmującego wydarzenie. Przez trzy dni nie zabraknie również rozwiązań związanych z systemami etykietowania i identyfikacji opakowań, maszyn do produkcji i transportu oraz materiałów wykorzystywanych do produkcji opakowań, takich jak: metal, drewno, papier, tworzywa i tkaniny.

IntraMag platformą spotkań branży logistycznej

Brak kompleksowej platformy dla wiodących dostawców technologii i usług w intralogistyce skłonił organizatorów IntraMag Poland do stworzenia biznesowych targów dedykowanych logistyce wewnętrznej, nowym technologiom w zarządzaniu łańcuchem dostaw oraz bezpieczeństwu w magazynach. Nowe na polskim rynku wydarzenie umożliwi profesjonalistom zajmującym się intralogistyką zapoznanie się z nowościami rynkowymi ułatwiającymi zarządzanie powierzchnią magazynową. Ważne jest, aby być na bieżąco ze zmieniającymi się trendami, być przygotowanym  na coraz szybszą reakcję w produkcji przemysłowej oraz na uelastycznienie procesów zachodzących w logistyce wewnętrznej.

LET'S PACK IT!

Jednym z punktów targów In-Pack jest strefa pokazowa LET'S PACK IT!, w której zaprezentowane zostaną funkcje ramienia robotycznego, systemy do automatycznego pakowania, czy procesy jego optymalizacji. – Nie boimy się ryzyka i lubimy eksperymentować z nowymi technologiami. Najbardziej fascynują nas spektakularne projekty, które dla całego zespołu stanowią wyzwanie i wysiłek, ale i ogromną satysfakcję, kiedy już zostaną wykonane – mówi Marcin Królski, członek zarządu firmy Relopack, która jest partnerem wydarzenia.

Targi In-Pack oraz IntraMag potrwają do czwartku 15 lutego. Darmowa rejestracja dostępna na miejscu w Targach Kielce.

(ŁK)

Polecane aktualności
20 lutego 2024
Producenci i dystrybutorzy z 6 krajów zaprezentowali swoje rozwiązania i nowoczesne technologie podczas Targów Branży Opakowaniowej IN-PACK EXPO w kieleckim ośrodku wystawienniczym. Pierwsza edycja imprezy zakończyła się wieloma podpisanymi umowami i mnóstwem przyszłościowych spotkań biznesowych!
15 lutego 2024
Nowoczesne rozwiązania na współczesne wyzwania – to II Kongres LogInPack. Eksperci z sektorów e-commerce, logistyki i produkcji maszyn przez dwa dni debatowali o rozwoju i zmianach w ich branżach. Poruszyli tematy m.in. optymalizacji kosztów, zastosowania sztucznej inteligencji w biznesie oraz zarządzania danymi.
13 lutego 2024
Firma Relopack, współorganizator targów IN-PACK, podczas wydarzenia zaprezentowała metody pakowania produkty na eksport.
13 lutego 2024
Kierownik działu technicznego w firmie Silny&Salamon w czasie  II Kongresu Log In Pack na targach In-Pack omówiła sposoby na zapewnienie bezpiecznej drogi produktu od firmy wysyłającej do odbiorcy.
09 lutego 2024
Do grona wystawców Targów Branży Opakowaniowej dołączył lider logistyki w Europie – InPost. Z ofertą InPost Fulfillment, która gwarantuje optymalizację kosztów i rozwój biznesu, można będzie zapoznać się już podczas targów IN-PACK już od 13 do 15 lutego! Eksperci z InPost podzielą się także cenną wiedzą w zakresie optymalizacji kosztów logistycznych na Konwencie LogInPack. Nie może Cię tam zabraknąć!
06 lutego 2024
Coach, mentor, trener biznesu, Senior Trener Akademii Mentoringu CoachWise™ z ponad 20 – letnim doświadczeniem w zarządzaniu wielonarodowymi zespołami w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji poprowadzi podczas Kongresu LogInPack wykład o wyzwaniach w pracy w międzynarodowym zespole.
05 lutego 2024
Chcesz poznać ofertę wiodących firm z sektorów opakowań, logistyki oraz e-commerce? Rozwijasz firmę i szukasz nowych kontaktów biznesowych? Zarejestruj się na Targi Branży Opakowaniowej i odbierz darmową wejściówkę.
02 lutego 2024
Firma Mitsubishi Electric dołączyła do grona wystawców Targów Branży Opakowaniowej. Wydarzenie odbędzie się w kieleckim ośrodku wystawienniczym od 13 do 15 lutego!