DSC-9421.JPG
W programie drugiego dnia zaplanowano m.in. pokaz prefabrykacji konstrukcji drewnianych i rzemiosła blacharskiego

Prelekcje, warsztaty i pokazy podczas DACH-FORUM

06 marca 2022
W programie drugiego dnia zaplanowano m.in. pokaz prefabrykacji konstrukcji drewnianych i rzemiosła blacharskiego

Podczas trwającego Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM goście targów mają możliwość nie tylko zapoznania się z aktualną ofertą branży, ale także wzięcia udziału w merytorycznych spotkaniach. Trwający drugi i ostatni dzień Kongresu wypełniają pokazy, warsztaty i prelekcje. 

Podczas wykładu inż. Dariusza Nowickiego, zgromadzeni na widowni goście mieli możliwość zapoznania się z rolą uczestników procesu budowlanego i poznać odpowiedź na pytanie: kto za co odpowiada? Kolejna prelekcja dotyczyła najczęściej popełnianych błędów w pracach blacharskich i sposobów ich unikania. Prowadzący, Igor Pilutkiewicz, mówił o odpowiednim doborze blach do wykonania dachu, sposobach ich łączenia, obróbce: komina, koszy, wiatrownic i okapów. Zaprezentował także przykładową wycenę prac blacharskich.

Przed uczestnikami Kongresu jeszcze wykład Piotra Lenia dotyczący prefabrykacji dachów, więźby tradycyjnej, wiązarów dachowych, paneli i lukarn

Na entuzjastów pokazów "na żywo" czekają prezentacje dotyczące prefabrykacji dachów, nowoczesnych metody liczenia i trasowania więźby dachowej, wycinania więźb na dole i wpływu połączeń ciesielskich na statykę konstrukcji budynku prowadzone przez Michała Sadko. To jednak nie wszystko. W strefie pokazów zaprezentuje się także Maciej Parcelewski z metalManiaka, który zapozna publiczność z rzemiosłem blacharskim, tj. wykonaniem zaawansowanych obróbek dekarskich, przekrojem procesu technologicznego od płaskiej blachy po gotowe elementy wraz z montażem i obróbką oraz wymiarowaniem, trasowaniem, prefabrykacją oraz montażem elementów.

Podobnie jak wczoraj, na gości targów czekają także warsztaty, pokazy praktyczne, testy narzędzi i maszyn na stoiskach wystawców.

Zachęcamy do odwiedzenia Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM ! Czekamy na Was do 16.00.

(MB)

Polecane aktualności
24 maja 2022
W dobie influenserów, youtuberów i tiktokerów słowo dekarz brzmi co najmniej dziwnie, by nie powiedzieć obco. Dzisiejsza młodzież zapytana o zawód dekarza wzrusza ramionami i czeka na wyjaśnienie. Dopiero po usłyszeniu, że owy dekarz to rzemieślnik zajmujący się pokrywaniem i naprawianiem dachów, konsternacja widoczna na ich twarzach znika. Podobnie rzecz ma się z cieślami.
07 marca 2022
Sukcesem zakończył się pierwszy Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum, który odbył się w weekend 5-6 marca br. w Targach Kielce. Duża liczba odwiedzających, a wśród nich wielu specjalistów zajmujących się pokryciami dachowymi, pojawiła się w halach wystawienniczych kieleckiego ośrodka, by na żywo porozmawiać z kolegami po fachu i wziąć udział w wielu wartościowych pokazach, warsztatach i prelekcjach.
06 marca 2022
Kolejne ciekawe prelekcje, wartościowe szkolenia, pokazy rzemiosła oraz rozstrzygnięcie konkursu Dach Masters - tak w wielkim skrócie można podsumować drugi dzień Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum.
06 marca 2022
Uroczysta gala i wręczenie nagród odbyło się podczas Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM 2022
05 marca 2022
Sukcesem zakończył się pierwszy dzień Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum. Duża liczba odwiedzających, a wśród nich wielu specjalistów zajmujących się pokryciami dachowymi, pojawiła się w Targach Kielce by na żywo porozmawiać z kolegami po fachu i wziąć udział w wielu wartościowych pokazach, warsztatach i prelekcjach.
05 marca 2022
Świetnym uzupełnieniem oferty wystawców debiutującego w Targach Kielce DACH FORUM były merytoryczne prelekcje prezentowane przez branżowych specjalistów przez cały pierwszy dzień wydarzenia na scenie w hali E.
05 marca 2022
Dwa dni ciekawych prelekcji, spotkań branżowych i szkoleń. Czterdziestu pięciu wystawców w jednym miejscu. Najwięksi specjaliści branży pokryć dachowych – tak w wielkim skrócie wyglądają Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum, które właśnie wystartowały w Targach Kielce.
03 marca 2022
Firma Pruszyński Sp. z o. o., partner strategiczny Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM, ufunduje voucher o wartości 530zł na szkolenie dla wszystkich uczestników II etapu konkursu DACH MASTERS.