DSC-9495.JPG

Fachowcy branży pokryć dachowych dopisali podczas targów Dach Forum!

07 marca 2022
Sukcesem zakończył się pierwszy Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum, który odbył się w weekend 5-6 marca br. w Targach Kielce. Duża liczba odwiedzających, a wśród nich wielu specjalistów zajmujących się pokryciami dachowymi, pojawiła się w halach wystawienniczych kieleckiego ośrodka, by na żywo porozmawiać z kolegami po fachu i wziąć udział w wielu wartościowych pokazach, warsztatach i prelekcjach.

Bogaty program kongresu i targów!

Dwa dni ciekawych prelekcji, warsztatów, spotkań branżowych i szkoleń. Czterdziestu pięciu wystawców w jednym miejscu. Najlepsi specjaliści branży pokryć dachowych – tak w wielkim skrócie wyglądały targi Dach Forum.

Cieszę się, że najwięksi specjaliści branży pojawili się u nas w Targach Kielce, by wymienić się cennym doświadczeniem, porozmawiać o najnowszych technologiach oraz podzielić się wiedzą podczas licznych prelekcji. Jestem przekonana, że pierwsze tego typu spotkanie w Polsce pokaże, że branża pokryć dachowych potrzebuje miejsca do rozmów i spotkań biznesowych, które przełożą się na rozwój tego sektora. Liczę, że debiutujące w kalendarzu Targów Kielce wydarzenie zachęci kolejnych przedstawicieli branży do uczestnictwa i z roku na rok społeczność targów Dach Forum będzie rosła w siłę, czego Państwu i sobie serdecznie życzę – tak wszystkich uczestników i gości przywitała Wiceprezes Zarządu Targów Kielce Bożena Staniak.

Rywalizacja i walka o nagrody w konkursie DACH MASTERS!

Przez dwa dni uczestnicy konkursu Dach Masters mierzyli się z zadaniami, jakie na nich czekały w każdej z trzech kategorii: Dekarstwo, Blacharstwo, Ciesielstwo. Pod czujnym okiem członków Komisji Konkursowej przygotowywali pokrycia makiety dachu, pokrycia makiety dachu w technice podwójnego rąbka stojącego i konstrukcje dachu metodą prefabrykacji. Rywalizacja o nagrody ufundowane przez sponsorów konkursu, firmy: Milwaukee i CB S.A. oraz partnera strategicznego, firmę Blachy Pruszyński, zakończyła się drugiego dnia targów. Podczas uroczystej gali konkursu wręczono dyplomy, przygotowane zestawy upominków i wyróżnienia dla wszystkich uczestników.

DSC-9970.JPG [6.07 MB]

Duża dawka fachowej wiedzy podczas branżowych prelekcji!

Świetnym uzupełnieniem oferty wystawców debiutującego w Targach Kielce DACH FORUM były merytoryczne prelekcje prezentowane przez branżowych specjalistów. Poruszali oni rozmaitą tematykę, od prawa budowlanego, przez techniki wykonywania konstrukcji dachowych, najczęściej popełniane błędy w pracach konstrukcyjnych, po prawidłową wentylację dachów ważną w procach energooszczędności. Prelekcje cieszyły się wysoką frekwencją, ale także ciekawymi prezentacjami, które gromadziły sporą grupę zainteresowanych.

Mariusz Pudzianowski gościem targów Dach Forum!

Jednym z gości, którzy pojawili się pierwszego dnia kongresu i targów był Mariusz Pudzianowski, ambasador firmy Blachy Pruszyński – partnera strategicznego targów Dach Forum. Były strongman, a obecnie zawodnik MMA pojawił się na stoisku firmy Pruszyński, gdzie rozmawiał z uczestnikami, robił pamiątkowe zdjęcia i składał autografy.

DSC-9766.JPG [4.51 MB]

Liczne pokazy i warsztaty wartością targów!

Na entuzjastów pokazów "na żywo" czekały prezentacje odbywające się na wielu stoiskach. Jedną z nich, o prefabrykacji dachów, nowoczesnych metodach liczenia i trasowania więźby dachowej i wpływu połączeń ciesielskich na statykę konstrukcji budynku prowadził Michał Sadko z Akademii Ciesielstwa – współorganizator wydarzenia. Stoiska wystawców i odbywające się na nich pokazy i warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników największego spotkania branży pokryć dachowych w Polsce.

- Cieszę się, że wreszcie zorganizowano wydarzenie, które w jednym miejscu skupia najlepszych specjalistów branży. Patrząc na program i bogatą ofertę wystawców, widzę duży potencjał tej imprezy. Sam miałem możliwość wziąć udział w kilku warsztatach i prelekcjach, które na pewno będą pomocne w codziennej pracy - zakończył Pan Mirek, jeden z dekarzy obecny na targach.

 

Na kolejną odsłonę Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum zapraszamy w 2023 roku.

(ŁK)

Polecane aktualności
24 maja 2022
W dobie influenserów, youtuberów i tiktokerów słowo dekarz brzmi co najmniej dziwnie, by nie powiedzieć obco. Dzisiejsza młodzież zapytana o zawód dekarza wzrusza ramionami i czeka na wyjaśnienie. Dopiero po usłyszeniu, że owy dekarz to rzemieślnik zajmujący się pokrywaniem i naprawianiem dachów, konsternacja widoczna na ich twarzach znika. Podobnie rzecz ma się z cieślami.
06 marca 2022
Kolejne ciekawe prelekcje, wartościowe szkolenia, pokazy rzemiosła oraz rozstrzygnięcie konkursu Dach Masters - tak w wielkim skrócie można podsumować drugi dzień Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum.
06 marca 2022
Uroczysta gala i wręczenie nagród odbyło się podczas Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM 2022
06 marca 2022
W programie drugiego dnia zaplanowano m.in. pokaz prefabrykacji konstrukcji drewnianych i rzemiosła blacharskiego
05 marca 2022
Sukcesem zakończył się pierwszy dzień Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum. Duża liczba odwiedzających, a wśród nich wielu specjalistów zajmujących się pokryciami dachowymi, pojawiła się w Targach Kielce by na żywo porozmawiać z kolegami po fachu i wziąć udział w wielu wartościowych pokazach, warsztatach i prelekcjach.
05 marca 2022
Świetnym uzupełnieniem oferty wystawców debiutującego w Targach Kielce DACH FORUM były merytoryczne prelekcje prezentowane przez branżowych specjalistów przez cały pierwszy dzień wydarzenia na scenie w hali E.
05 marca 2022
Dwa dni ciekawych prelekcji, spotkań branżowych i szkoleń. Czterdziestu pięciu wystawców w jednym miejscu. Najwięksi specjaliści branży pokryć dachowych – tak w wielkim skrócie wyglądają Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum, które właśnie wystartowały w Targach Kielce.
03 marca 2022
Firma Pruszyński Sp. z o. o., partner strategiczny Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM, ufunduje voucher o wartości 530zł na szkolenie dla wszystkich uczestników II etapu konkursu DACH MASTERS.