IDE (24-25.11.2022)

International Drone Event - Świat Pomiarów

Prelegenci

zdjecie-Agnieszka-C.jpg
Politechnika Świętokrzyska, Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki
Szymon-Sobura.jpg
Politechnika Świętokrzyska, Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki
Sebastian-Margalski.jpg
Zurad Sp. z o.o. , Polska Grupa Zbrojeniowa

Nowa era pomiarów – czyli o dronach w świecie pomiarów podczas konferencji w Kielcach

ide-2023-zdjecia-01.jpg [157.83 KB] O dronach w świecie pomiarów i nie tylko rozmawiano podczas konferencji i wystawy International Drone Event – Świat Pomiarów w Centrum Kongresowym Targów Kielce! Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Drony do poszukiwania osób zaginionych, pies robot służący do pomiarów, technologie dronowe dla każdego rolnika oraz rozwiązania przydatne w tworzeniu gier komputerowych – to część z technologii jakie zaprezentowane zostały podczas konferencji i wystawy International Drone Event-Świat Pomiarów od 24 do 25 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Drony w każdej dziedzinie życia ide-2023-zdjecia-02.jpg [169.16 KB]

Uczestnicy spotkania International Drone Event-Świat Pomiarów w Targach Kielce mieli szansę poznać szerokie zastosowanie bezzałogowych statków w takich branżach jak geodezja, lotnictwo, rolnictwo, leśnictwo, a także w branży budowlanej. O znaczeniu nowoczesnych technik dronowych we współczesnym świecie mówił w trakcie spotkania prof. Jacek Semaniak, Prezes Głównego Urzędu Miar:

- Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie współczesnego świata bez zastosowania nowoczesnych technik dronowych. Drony wkraczają praktycznie w każdy aspekt naszego życia: to zagadnienia dot. kwestii rolnictwa, szeroko rozumianej fotogrametrii, monitorowania stanu dróg, stanu sieci energetycznych i dokonywania pomiarów geodezyjnych. Cieszę się, że targi dronowe po raz kolejny odbywają się w Targach Kielce, ponieważ jest to branża, która będzie się rozwijać. Musimy też czuwać nad tym, aby nie tylko to co związane z techniką dronową mogło się rozwijać, ale również te wszystkie techniki pomiarowe, które można podwiesić pod drony, żeby zapewniały nam wiarygodne pomiary - podkreślał prof. Jacek Semaniak.

ide-2023-zdjecia-04.jpg [107.11 KB] Merytorycznie o branży dronowej podczas konferencji IDE-Świat Pomiarów

Wśród Prelegentów dwudniowej konferencji znaleźli się m.in. przedstawiciele Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Urzędu Lotnictwa Cywilnego, Polskiego Konsorcjum Inwestycyjno-Geodezyjnego, Centrum Naukowo-Technologicznego Systemów Bezzałogowych, Politechniki Świętokrzyskiej, a także reprezentanci firm specjalizujących się w nowoczesnych technologiach dronowych. W trakcie prelekcji omówiono kwestie prawne wykorzystania dronów w gospodarce, wskazano obowiązujące przepisy prawne dotyczące BSP, a także przedstawiono zastosowanie dronów w budownictwie, rolnictwie i leśnictwie oraz w archeologii. Jak można było dowiedzieć się podczas wystąpień, drony sprawdzają się w poszukiwaniu osób zaginionych oraz jako narzędzie do wykonywania streamingu.

Drony przyszłością geodezji

Bezzałogowe statki powietrzne wykorzystywane są do rozmaitych zadań i stanowią ważne wsparcie technologiczne w geodezji. Obecni podczas International Drone Event eksperci dzielili się wiedzą m.in. o przepisach prawa, metodach pomiarów i wykorzystaniu dronów do pracy w terenie. W trakcie konferencji IDE-Świat Pomiarów przedstawiono autonomiczny i wszechstronny skaner mobilny oferowany przez firmę Emesent Hovermap, który umożliwia szybkie i proste zbieranie danych zarówno w powietrzu, jak i na ziemi. Na spotkaniu była również mowa o technologii LiDAR, która daje możliwość wizualizacji na żywo. Uczestnicy konferencji mogli poznać najnowsze oraz najbardziej zaawansowane rozwiązania BSP wykorzystywane w zaawansowanych pomiarach geodezyjnych m.in. takie jak: drony wyposażone w specjalistyczne sensory od światowego lidera firmy DJI Enterprise, rozwiązania LiDAR, czy też kamery wieloobiektywowe do zadań specjalnych od firmy Share.

ide-2023-zdjecia-03.jpg [66.87 KB] Wystawa IDE – Świat Pomiarów - najnowocześniejszy sprzęt i rozwiązania dronowe

W trakcie wystawy towarzyszącej konferencji International Drone Event – Świat Pomiarów w Centrum Kongresowym Targów Kielce zaprezentowały się wiodące firmy z branży: RIEGL / Laser-3D.pl, TPI Sp. z o.o., NaviGate – Centrum Dronów, czy Geotronics Dystrybucja. Na stoisku Geotronics Dystrybucja można było zobaczyć psa robota Spota sprawdzającego się w pomiarach, najnowsze modele dronów wykorzystywane w geodezji czy rolnictwie przedstawiła firma TPI, firma  RIEGL /Laser 3D.pl przybliżyła technologię mapowania laserowego w trójwymiarze, a najnowsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania BSP dostępne na rynku można było poznać dzięki NaviGate – Centrum Dronów. Na stoisku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego informowano o dofinansowaniach do nowoczesnych technologii i rozwiązań technologicznych.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem sprawował Główny Urząd Miar, a Stowarzyszenie Geodetów Polskich było Partnerem Merytorycznym Wydarzenia. Partnerami Medialnymi wydarzenia zostali: portal Świat Dronów, Okiem Drona, portale Geoforum oraz Gisplay.pl.

Patronat honorowy
Partner merytoryczny
Partner medialny
Aktualności
25 listopada 2022
System SARUAV do poszukiwania osób zaginionych od AeroMind , Pies robot Spot sprawdzający się w pomiarach od Geotronics Dystrybucja, najnowsze modele dronów wykorzystywane w geodezji czy rolnictwie od firmy TPI, technologia mapowania laserowego w trójwymiarze od RIEGL /Laser 3D.pl oraz najnowsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania BSP dostępne na rynku od NaviGate - Centrum Dronów - to tylko część technologii jakie można było zobaczyć podczas konferencji i wystawy IDE - Świat Pomiarów.
25 listopada 2022
Bezzałogowe statki powietrzne wykorzystywane są do rozmaitych zadań i stanowią ważne wsparcie technologiczne w wielu branżach i sektorach gospodarki. Jednym z nich jest geodezja. Obecni podczas International Drone Event eksperci, dzielili się wiedzą m.in. o przepisach prawa, metodach pomiarów i wykorzystaniu dronów do pracy w terenie.
24 listopada 2022
Kontrola prac geodezyjnych, projektowanie i konsultacje społeczne, a także możliwości systemów skaningowych i aspekt prawny wykorzystywania dronów. Podczas International Drone Event - Świat Pomiarów w Targach Kielce poruszono temat wykorzystania dronów nie tylko do rozrywki i tworzenia map.
24 listopada 2022
Kontrola bezpieczeństwa lotów, poszukiwanie osób zaginionych, pomiary fotogrametryczne i multispektralne oraz streaming live z wykorzystaniem dronów - to część z zastosowań bezzałogowych statków powietrznych jakie przedstawiane są podczas konferencji IDE-Świat Pomiarów, która rozpoczęła się w Centrum Kongresowym Targów Kielce!
17 listopada 2022
Nowoczesne techniki dronowe znajdują zastosowanie także w rolnictwie i leśnictwie o czym będzie mowa już 24 listopada podczas konferencji IDE-Świat Pomiarów w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
15 listopada 2022
Podczas konferencji i wystawy IDE-Świat Pomiarów od 24 do 25 listopada 2022 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce nie zabraknie firmy NaviGate, która zaprezentuje najnowsze oraz najbardziej zaawansowane rozwiązania BSP dostępne na rynku.
09 listopada 2022
Dynamiczny rozwój sektora bezzałogowych statków powietrznych (BSP) determinuje wprowadzenie rozwiązania umożliwiającego elektroniczną koordynację lotów dronów i zarządzanie ich ruchem w przestrzeni publicznej. Takie kwestie poruszone zostaną podczas konferencji IDE-Świat Pomiarów już od 24 do 25 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
08 listopada 2022
„Autonomiczne loty dronów w każdych warunkach - Rewolucja w pomiarach z wykorzystaniem skanera Emesent Hovermap ST” to temat prelekcji, którą podczas konferencji International Drone Event - Świat Pomiarów przeprowadzi mgr inż. Wojciech Stolarski z firmy Geotronics Dystrybucja.
24 października 2022
Do końca października można kupić bilety na konferencję International Drone Event – Świat Pomiarów w promocyjnej cenie. Zapraszamy już od 24 do 25 listopada do Centrum Kongresowego Targów Kielce.
19 września 2022
W niedzielę, 18 września w trakcie targów Aviation Expo podczas konferencji Global Drone Conference rozmawiano o dynamicznym rozwoju branży BSP, o potrzebach rynku i przyszłości dronów.
08 września 2022
Dron H850-RTK marki Yuneec zaprezentowany został na stoisku firmy Aeromind w Targach Kielce podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO przez Navala – byłego żołnierza Jednostki Wojskowej GROM. Najnowszy model urządzenia powstał z myślą o inspekcjach, pomiarach i działaniach związanych z bezpieczeństwem publicznym i ratownictwem.
26 lipca 2022
Swoje wystąpienie podczas konferencji International Drone Event Świat Pomiarów już 25 listopada będzie miał Sebastian Margalski z firmy ZURAD, który opowie o streamingu live z dronów.
08 lipca 2022
IDE Świat Pomiarów to wydarzenie, podczas którego będzie można poznać najnowsze rozwiązania pomiarowe dla geodezji oferowane przez firmę NaviGate z Krakowa. Oferta przedsiębiorstwa zaprezentowana zostanie od 24 do 25 listopada 2022 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
18 maja 2022
Główny Urząd Miar, jako Partner Honorowy IDE Świat Pomiarów, będzie obecny na czerwcowym wydarzeniu w wielu aspektach. Jednym z nich będzie wystąpienie Prezesa GUM prof. dr hab. Jacka Semaniaka, który przedstawi prezentację dotyczącą działalności badawczo-rozwojowej instytucji. W wydarzeniu, które odbędzie się w Targach Kielce już 1 i 2 czerwca, udział weźmie również Dyrektor Generalny Urzędu Piotr Ziółkowski.
12 maja 2022
To tytuł prelekcji przygotowanej przez Macieja Włodarczyka – kierownika Działu Koordynacji Operacji Bezzałogowych Statków Powietrznych Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. W jej trakcie opowie on o bezzałogowych statkach powietrznych i regulacjach dotyczących ich użytkowania.
11 maja 2022
Precyzja dronów w wykonywaniu technik pomiarowych powoduje, że coraz częściej zastępują one klasyczne metody pomiarowe w wielu obszarach, w tym m.in. w geodezji czy w budownictwie. Zastosowanie BSP zaprezentowane zostanie podczas International Drone Event – Świat Pomiarów – czerwcowego wydarzenia dronowego organizowanego w Kielcach.
09 maja 2022
„Synergiczne połączenie dronów i sztucznej inteligencji dla poszukiwania osób zaginionych. Polski system SARUAV w praktyce” – to temat prelekcji, jaka odbędzie się drugiego dnia International Drone Event Świat Pomiarów w Targach Kielce. Jej autorem jest Wojciech Gruźliński z firmy AeroMind.
04 maja 2022
Dwa dni konferencji, dwie sesje tematyczne i kilkanaście specjalistycznych wystąpień – tak w skrócie zapowiada się spotkanie dronowe pn. International Drone Event - Świat Pomiarów, które odbędzie się już od 1 do 2 czerwca br. w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
29 kwietnia 2022
W strefie pokazów dynamicznych w Targach Kielce zaprezentowano nowoczesne drony firmy SKY-HERO,DJI oraz Parrot. Najnowocześniejsze rozwiązania dronowe zaprezentowane zostaną również podczas International Drone Event - Świat Pomiarów - wydarzenia poświęconego Bezzałogowym Statkom Powietrznym.
11 kwietnia 2022
Przedstawiciele administracji rządowej, przedsiębiorców i środowiska naukowego spotkali się w Centrum Kongresowym Targów Kielce podczas Kongresu „Metrologia – szansa i wyzwanie przyszłości”. Wydarzenie odbyło się w ramach Targów Przemysłowej Wiosny.
14 marca 2022
Celem International Drone Event IDE - Świat Pomiarów jest zaprezentowanie możliwości bezzałogowych statków powietrznych w wielu branżach, a także precyzji dronów w pracach pomiarowych. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Głównego Urzędu Miar.
17 lutego 2020
Podczas wydarzenia skupionego włącznie na branży BSP spotkać będzie można zespół AGH Solar Plane studenckie koło naukowe działające przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który liczy aż 60 członków.