dron-termowizja-poszukiwania-aeroMind-Wojciech-Gruzlinski.jpg

Drony i sztuczna inteligencja w prelekcji Wojciecha Gruźlińskiego

09 maja 2022
„Synergiczne połączenie dronów i sztucznej inteligencji dla poszukiwania osób zaginionych. Polski system SARUAV w praktyce” – to temat prelekcji, jaka odbędzie się drugiego dnia International Drone Event Świat Pomiarów w Targach Kielce. Jej autorem jest Wojciech Gruźliński z firmy AeroMind.

Wojciech Gruźliński - Technical & Product Manager AeroMind, doświadczony operator UAVO, integrator systemów bezzałogowych, absolwent mechaniki i budowy maszyn na Politechnice Poznańskiej, gdzie wraz z grupą z ramienia Akademickiego Klubu Lotniczego brał udział w zawodach konstruktorskich SAE AERODESIGN w USA. Z Aeromind związany od niemal początku historii firmy. Aktualnie zajmuje się głównie poszukiwaniem i testowaniem nowych produktów oraz doradztwem technicznym wewnątrz firmy. Prowadzi także szkolenia z zakresu użytkowania dronów i ich payloadów.

AeroMind sp. z o. o. sp. k. - polska firma założona w 2014 roku, specjalizująca się w dystrybucji i serwisie bezzałogowych statków powietrznych. Jest odpowiedzialna za drony Yuneec i Powervision w Polsce. Upowszechnia badania jakości powietrza mobilnym laboratorium Atmon FL oraz system wspomagający poszukiwanie osób zaginionych SARUAV. Firma aktywnie działa wraz z klientami, partnerami i dostawcami przy opracowaniu nowych produktów. Duży nacisk kładzie na to, aby obsługa klienta nie ograniczała wdrożeń, dlatego jej klienci mają do dyspozycji platformę e-learningową, na której zawarte są dogłębne szkolenia produktowe, które pomagają latać bezpiecznie i wykorzystywać sprzęt w pełni jego potencjału. Wśród klientów firmy AeroMind znaleźć można nie tylko profesjonalnych geodetów, czy fotografów, ale także służby mundurowe, takie jak: straż pożarna czy policja.

(ŁK)

Polecane aktualności
18 maja 2022
Główny Urząd Miar, jako Partner Honorowy IDE Świat Pomiarów, będzie obecny na czerwcowym wydarzeniu w wielu aspektach. Jednym z nich będzie wystąpienie Prezesa GUM prof. dr hab. Jacka Semaniaka, który przedstawi prezentację dotyczącą działalności badawczo-rozwojowej instytucji. W wydarzeniu, które odbędzie się w Targach Kielce już 1 i 2 czerwca, udział weźmie również Dyrektor Generalny Urzędu Piotr Ziółkowski.
12 maja 2022
To tytuł prelekcji przygotowanej przez Macieja Włodarczyka – kierownika Działu Koordynacji Operacji Bezzałogowych Statków Powietrznych Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. W jej trakcie opowie on o bezzałogowych statkach powietrznych i regulacjach dotyczących ich użytkowania.
11 maja 2022
Precyzja dronów w wykonywaniu technik pomiarowych powoduje, że coraz częściej zastępują one klasyczne metody pomiarowe w wielu obszarach, w tym m.in. w geodezji czy w budownictwie. Zastosowanie BSP zaprezentowane zostanie podczas International Drone Event – Świat Pomiarów – czerwcowego wydarzenia dronowego organizowanego w Kielcach.
04 maja 2022
Dwa dni konferencji, dwie sesje tematyczne i kilkanaście specjalistycznych wystąpień – tak w skrócie zapowiada się spotkanie dronowe pn. International Drone Event - Świat Pomiarów, które odbędzie się już od 1 do 2 czerwca br. w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
29 kwietnia 2022
W strefie pokazów dynamicznych w Targach Kielce zaprezentowano nowoczesne drony firmy SKY-HERO,DJI oraz Parrot. Najnowocześniejsze rozwiązania dronowe zaprezentowane zostaną również podczas International Drone Event - Świat Pomiarów - wydarzenia poświęconego Bezzałogowym Statkom Powietrznym.
11 kwietnia 2022
Przedstawiciele administracji rządowej, przedsiębiorców i środowiska naukowego spotkali się w Centrum Kongresowym Targów Kielce podczas Kongresu „Metrologia – szansa i wyzwanie przyszłości”. Wydarzenie odbyło się w ramach Targów Przemysłowej Wiosny.
14 marca 2022
Celem International Drone Event IDE - Świat Pomiarów jest zaprezentowanie możliwości bezzałogowych statków powietrznych w wielu branżach, a także precyzji dronów w pracach pomiarowych. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Głównego Urzędu Miar.
17 lutego 2020
Podczas wydarzenia skupionego włącznie na branży BSP spotkać będzie można zespół AGH Solar Plane studenckie koło naukowe działające przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który liczy aż 60 członków.