dose-media-DiTiYQx0mh4-unsplash.jpg
Specjalistyczne prelekcje ekspertów podczas spotkania dronowego w Kielcach.

Specjalistyczne spotkania dronowe podczas IDE-Świat Pomiarów

04 maja 2022
Dwa dni konferencji, dwie sesje tematyczne i kilkanaście specjalistycznych wystąpień – tak w skrócie zapowiada się spotkanie dronowe pn. International Drone Event - Świat Pomiarów, które odbędzie się już od 1 do 2 czerwca br. w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Tegoroczne spotkanie dronowe w Targach Kielce zostało podzielone na strefę merytoryczną - panelową oraz wystawową - pokazową. W programie dwudniowego wydarzenia zaplanowano szereg wystąpień z udziałem ekspertów i praktyków.

Wykłady pierwszego dnia IDE – Świat Pomiarów odbędą się w dwóch sesjach tematycznych: administracja i nauka oraz przemysł. W pierwszej z nich wezmą udział m.in. prof. dr hab. Jacek Semaniak – prezes GUM, Maciej Włodarczyk - kierownik Działu Koordynacji Operacji Bezzałogowych Statków Powietrznych z Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, Patryk Wróblewski z Katedry Rozpoznania Obrazowego Wojskowej Akademii Technicznej, Dariusz Werschner - Pełnomocnik Ministra Infrastruktury ds. BSP oraz przedstawiciele Urzędu Lotnictwa Cywilnego. Wśród tematów prelekcji pojawią się:

  • „Koordynacja lotów BSP via PansaUTM. Przestrzeń powietrzna dla BSP”
  • „Zastosowanie opracowań fotogrametrycznych i teledetekcyjnych z BSP w gospodarce, ochronie środowiska, bezpieczeństwie i obronności kraju”
  • „Inicjatywy Ministerstwa Infrastruktury w kontekście rozwoju branży BSP”

Prelegentami przemysłowej sesji będą m.in. Jacek Krawiec z firmy RIEGL/ Laser-3D.pl, Grzegorz Łobodziński z Fotoacc, dr hab. inż. prof. Tomasz Lipecki z Akademii Górniczo Hutniczej im. St. Staszica w Krakowie oraz Radosław Zych z Akademii UAV PISB. Podczas spotkania omówione zostaną m.in. aktualne możliwości techniczne systemów skaningowych w zastosowaniu na bezzałogowych statkach powietrznych, kwestie pomiarów multispektralnych w rolnictwie i leśnictwie, perspektywy rozwoju budownictwa tunelowego w Polsce oraz wykorzystanie SBSP w geodezji i budownictwie.

Program drugiego dnia spotkania dronowego jest równie bogaty. Zaproszeni prelegenci zaprezentują m.in. wykorzystanie dronów dla celów geodezyjnych i kartograficznych, polski system SARUAV w praktyce, streaming live z dronów dedykowanych dla służb oraz pomiary przy pomocy BSP w przemyśle, budownictwie, geodezji i agrotechnice. Oprócz przedstawicieli Politechniki Warszawskiej, swoje wystąpienie będą mieli również m.in. Karol Chade z Akademii UAV PISB, Mariusz Naumienko i Łukasz Folwarski z IWING Sp. z o.o, a także Wojciech Gruźliński z aeroMind PISB.

W Centrum Kongresowym Targów Kielce pojawią się również wystawcy prezentujący najnowsze technologie i techniczne właściwości dronów, a także działanie dronów na żywo.

Pełny program konferencji i rejestracja możliwa poprzez stronę

Zapraszamy już od 1 do 2 czerwca 2022 roku do Targów Kielce.

(MCh)

Polecane aktualności
18 maja 2022
Główny Urząd Miar, jako Partner Honorowy IDE Świat Pomiarów, będzie obecny na czerwcowym wydarzeniu w wielu aspektach. Jednym z nich będzie wystąpienie Prezesa GUM prof. dr hab. Jacka Semaniaka, który przedstawi prezentację dotyczącą działalności badawczo-rozwojowej instytucji. W wydarzeniu, które odbędzie się w Targach Kielce już 1 i 2 czerwca, udział weźmie również Dyrektor Generalny Urzędu Piotr Ziółkowski.
12 maja 2022
To tytuł prelekcji przygotowanej przez Macieja Włodarczyka – kierownika Działu Koordynacji Operacji Bezzałogowych Statków Powietrznych Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. W jej trakcie opowie on o bezzałogowych statkach powietrznych i regulacjach dotyczących ich użytkowania.
11 maja 2022
Precyzja dronów w wykonywaniu technik pomiarowych powoduje, że coraz częściej zastępują one klasyczne metody pomiarowe w wielu obszarach, w tym m.in. w geodezji czy w budownictwie. Zastosowanie BSP zaprezentowane zostanie podczas International Drone Event – Świat Pomiarów – czerwcowego wydarzenia dronowego organizowanego w Kielcach.
09 maja 2022
„Synergiczne połączenie dronów i sztucznej inteligencji dla poszukiwania osób zaginionych. Polski system SARUAV w praktyce” – to temat prelekcji, jaka odbędzie się drugiego dnia International Drone Event Świat Pomiarów w Targach Kielce. Jej autorem jest Wojciech Gruźliński z firmy AeroMind.
29 kwietnia 2022
W strefie pokazów dynamicznych w Targach Kielce zaprezentowano nowoczesne drony firmy SKY-HERO,DJI oraz Parrot. Najnowocześniejsze rozwiązania dronowe zaprezentowane zostaną również podczas International Drone Event - Świat Pomiarów - wydarzenia poświęconego Bezzałogowym Statkom Powietrznym.
11 kwietnia 2022
Przedstawiciele administracji rządowej, przedsiębiorców i środowiska naukowego spotkali się w Centrum Kongresowym Targów Kielce podczas Kongresu „Metrologia – szansa i wyzwanie przyszłości”. Wydarzenie odbyło się w ramach Targów Przemysłowej Wiosny.
14 marca 2022
Celem International Drone Event IDE - Świat Pomiarów jest zaprezentowanie możliwości bezzałogowych statków powietrznych w wielu branżach, a także precyzji dronów w pracach pomiarowych. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Głównego Urzędu Miar.
17 lutego 2020
Podczas wydarzenia skupionego włącznie na branży BSP spotkać będzie można zespół AGH Solar Plane studenckie koło naukowe działające przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który liczy aż 60 członków.