GUM.png
Prezes Głównego Urzędu Miar objął Patronatem Honorowym International Drone Event.

IDE - Świat Pomiarów z Patronatem Honorowym Głównego Urzędu Miar

14 marca 2022
Celem International Drone Event IDE - Świat Pomiarów jest zaprezentowanie możliwości bezzałogowych statków powietrznych w wielu branżach, a także precyzji dronów w pracach pomiarowych. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Głównego Urzędu Miar.

Formuła wydarzenia International Drone Event – Świat Pomiarów, które odbędzie się w Centrum Kongresowym Targów Kielce, ukierunkowana jest na wykorzystanie bezzałogowych statków powietrznych w nowoczesnych technologiach pomiarowych dla geodezji, budownictwa czy branż inżynieryjnych. Drony znajdują zastosowanie również w specjalistycznych instytucjach i jednostkach naukowych w zakresie wykonywania precyzyjnych pomiarów. W ramach wydarzenia dronowego, Targi Kielce podjęły współpracę z instytucją metrologiczną - Głównym Urzędem Miar. International Drone Event uzyskało Patronat Honorowy Prezesa GUM, prof. dr hab. Jacka Semaniaka.

Oprócz wsparcia specjalistycznych instytucji, na merytoryczną wartość International Drone Event wpłynie również udział ekspertów z branży i praktyków posiadających rozległą wiedzę na temat m.in. wszechstronnego zastosowania dronów oraz najnowszych sposobów pomiarów z wykorzystaniem bezzałogowych statków powietrznych.

Zapraszamy już od 1 do 2 czerwca 2022 roku do Centrum Kongresowego Targów Kielce!

(MCh)

Polecane aktualności
26 lipca 2022
Swoje wystąpienie podczas konferencji International Drone Event Świat Pomiarów już 25 listopada będzie miał Sebastian Margalski z firmy ZURAD, który opowie o streamingu live z dronów.
08 lipca 2022
IDE Świat Pomiarów to wydarzenie, podczas którego będzie można poznać najnowsze rozwiązania pomiarowe dla geodezji oferowane przez firmę NaviGate z Krakowa. Oferta przedsiębiorstwa zaprezentowana zostanie od 24 do 25 listopada 2022 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
18 maja 2022
Główny Urząd Miar, jako Partner Honorowy IDE Świat Pomiarów, będzie obecny na czerwcowym wydarzeniu w wielu aspektach. Jednym z nich będzie wystąpienie Prezesa GUM prof. dr hab. Jacka Semaniaka, który przedstawi prezentację dotyczącą działalności badawczo-rozwojowej instytucji. W wydarzeniu, które odbędzie się w Targach Kielce już 1 i 2 czerwca, udział weźmie również Dyrektor Generalny Urzędu Piotr Ziółkowski.
12 maja 2022
To tytuł prelekcji przygotowanej przez Macieja Włodarczyka – kierownika Działu Koordynacji Operacji Bezzałogowych Statków Powietrznych Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. W jej trakcie opowie on o bezzałogowych statkach powietrznych i regulacjach dotyczących ich użytkowania.
11 maja 2022
Precyzja dronów w wykonywaniu technik pomiarowych powoduje, że coraz częściej zastępują one klasyczne metody pomiarowe w wielu obszarach, w tym m.in. w geodezji czy w budownictwie. Zastosowanie BSP zaprezentowane zostanie podczas International Drone Event – Świat Pomiarów – czerwcowego wydarzenia dronowego organizowanego w Kielcach.
09 maja 2022
„Synergiczne połączenie dronów i sztucznej inteligencji dla poszukiwania osób zaginionych. Polski system SARUAV w praktyce” – to temat prelekcji, jaka odbędzie się drugiego dnia International Drone Event Świat Pomiarów w Targach Kielce. Jej autorem jest Wojciech Gruźliński z firmy AeroMind.
04 maja 2022
Dwa dni konferencji, dwie sesje tematyczne i kilkanaście specjalistycznych wystąpień – tak w skrócie zapowiada się spotkanie dronowe pn. International Drone Event - Świat Pomiarów, które odbędzie się już od 1 do 2 czerwca br. w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
29 kwietnia 2022
W strefie pokazów dynamicznych w Targach Kielce zaprezentowano nowoczesne drony firmy SKY-HERO,DJI oraz Parrot. Najnowocześniejsze rozwiązania dronowe zaprezentowane zostaną również podczas International Drone Event - Świat Pomiarów - wydarzenia poświęconego Bezzałogowym Statkom Powietrznym.