1z6r0691-20220428-TargiKielce-Polsecure.jpg
Nowoczesne rozwiązania dronowe zaprezentowane w Targach Kielce.

O wykorzystaniu możliwości dronów w służbach mundurowych podczas targów Polsecure

29 kwietnia 2022
W strefie pokazów dynamicznych w Targach Kielce zaprezentowano nowoczesne drony firmy SKY-HERO,DJI oraz Parrot. Najnowocześniejsze rozwiązania dronowe zaprezentowane zostaną również podczas International Drone Event - Świat Pomiarów - wydarzenia poświęconego Bezzałogowym Statkom Powietrznym.

Drugiego dnia Międzynarodowych Targów Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE w Targach Kielce zaprezentowano możliwości specjalistycznych dronów i ich wykorzystanie w służbach mundurowych. W pokazach dynamicznych zaprezentowały się:

  • SKY-HERO to belgijski producent specjalistycznych dronów dla służb mundurowych. Ich produkt, Loki MK 2, pokazany przez firmę DILECTRO, umożliwia personelowi wojskowemu i policjantom zbieranie kluczowych informacji o bezpośrednich zagrożeniach przed wejściem do zamkniętych i trudno dostępnych pomieszczeń.
  • Firma TRANSACTOR SECURITY z najnowszym modelem drona DJI M30T. Ten bezzałogowy statek powietrzny dedykowany jest do działań operacyjnych służb mundurowych. Najnowsza technologia pozwala działać w zakresie lotnictwa bezzałogowego do rozpoznania, obserwacji i poszukiwań.
  • termowizyjny Parrot ANAFI USA Security Edition, zaprezentowany przez firmę DILECTRO. To dron stworzony z myślą o zastosowaniach w służbach mundurowych, ratowniczych oraz profesjonalnym użytku przemysłowym.

Z rozwiązaniami dronowymi będzie można zapoznać się podczas spotkań organizowanych w ramach International Drone Event – Świat Pomiarów już od 1 do 2 czerwca 2022 roku w Targach Kielce.

(MCh)

Polecane aktualności
18 maja 2022
Główny Urząd Miar, jako Partner Honorowy IDE Świat Pomiarów, będzie obecny na czerwcowym wydarzeniu w wielu aspektach. Jednym z nich będzie wystąpienie Prezesa GUM prof. dr hab. Jacka Semaniaka, który przedstawi prezentację dotyczącą działalności badawczo-rozwojowej instytucji. W wydarzeniu, które odbędzie się w Targach Kielce już 1 i 2 czerwca, udział weźmie również Dyrektor Generalny Urzędu Piotr Ziółkowski.
12 maja 2022
To tytuł prelekcji przygotowanej przez Macieja Włodarczyka – kierownika Działu Koordynacji Operacji Bezzałogowych Statków Powietrznych Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. W jej trakcie opowie on o bezzałogowych statkach powietrznych i regulacjach dotyczących ich użytkowania.
11 maja 2022
Precyzja dronów w wykonywaniu technik pomiarowych powoduje, że coraz częściej zastępują one klasyczne metody pomiarowe w wielu obszarach, w tym m.in. w geodezji czy w budownictwie. Zastosowanie BSP zaprezentowane zostanie podczas International Drone Event – Świat Pomiarów – czerwcowego wydarzenia dronowego organizowanego w Kielcach.
09 maja 2022
„Synergiczne połączenie dronów i sztucznej inteligencji dla poszukiwania osób zaginionych. Polski system SARUAV w praktyce” – to temat prelekcji, jaka odbędzie się drugiego dnia International Drone Event Świat Pomiarów w Targach Kielce. Jej autorem jest Wojciech Gruźliński z firmy AeroMind.
04 maja 2022
Dwa dni konferencji, dwie sesje tematyczne i kilkanaście specjalistycznych wystąpień – tak w skrócie zapowiada się spotkanie dronowe pn. International Drone Event - Świat Pomiarów, które odbędzie się już od 1 do 2 czerwca br. w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
11 kwietnia 2022
Przedstawiciele administracji rządowej, przedsiębiorców i środowiska naukowego spotkali się w Centrum Kongresowym Targów Kielce podczas Kongresu „Metrologia – szansa i wyzwanie przyszłości”. Wydarzenie odbyło się w ramach Targów Przemysłowej Wiosny.
14 marca 2022
Celem International Drone Event IDE - Świat Pomiarów jest zaprezentowanie możliwości bezzałogowych statków powietrznych w wielu branżach, a także precyzji dronów w pracach pomiarowych. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Głównego Urzędu Miar.
17 lutego 2020
Podczas wydarzenia skupionego włącznie na branży BSP spotkać będzie można zespół AGH Solar Plane studenckie koło naukowe działające przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który liczy aż 60 członków.