099A2865.jpg
Konferencja dronowa podczas Aviation EXPO.

Boom na bezzałogowe statki powietrzne!

19 września 2022
W niedzielę, 18 września w trakcie targów Aviation Expo podczas konferencji Global Drone Conference rozmawiano o dynamicznym rozwoju branży BSP, o potrzebach rynku i przyszłości dronów.

Bezzałogowe statki powietrzne przeżywają zdecydowany rozkwit i wpływają na rozwój wielu branż. Maciej Włodarczyk, Kierownik Działu Zarządzania Operacjami BSP w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej podkreślił podczas konferencji Global Drone Conference, że liczba lotów dronami w Polsce wzrasta z roku na rok. Dodatkowo zwrócił on uwagę, że rosnąca liczba lotów i ich wykorzystanie w różnych sektorach gospodarki, narzuca rozwój technologii do ich obsługi – Szybko musiało dojść do cyfryzacji wydawania zgód. Dlatego powstał system PansaUTM, który koordynuje loty BSP i  cyfrowo zarządza wnioskami i zgodami na loty w przestrzeni powietrznej – mówił podczas konferencji.

Dla bezpieczeństwa niezbędne jest jednak dostosowanie infrastruktury naziemnej, budowa lądowisk i masztów  z antenami odbiorczymi, które pozwolą koordynować loty.  

Prelekcje i dyskusje poświęcone tematyce bezzałogowych statków powietrznych zorganizowano w ramach IV Targów Lotniczych Aviation Expo.

Konferencja IDE Świat Pomiarów zorganizowana od 24 do 25 listopada 2022 roku poświęcona jest bezzałogowym statkom powietrznym i ich znaczeniu w świecie pomiarów. Zachęcamy do rejestracji na konferencję TUTAJ

(MS)

Polecane aktualności
25 listopada 2022
System SARUAV do poszukiwania osób zaginionych od AeroMind , Pies robot Spot sprawdzający się w pomiarach od Geotronics Dystrybucja, najnowsze modele dronów wykorzystywane w geodezji czy rolnictwie od firmy TPI, technologia mapowania laserowego w trójwymiarze od RIEGL /Laser 3D.pl oraz najnowsze i najbardziej zaawansowane rozwiązania BSP dostępne na rynku od NaviGate - Centrum Dronów - to tylko część technologii jakie można było zobaczyć podczas konferencji i wystawy IDE - Świat Pomiarów.
25 listopada 2022
Bezzałogowe statki powietrzne wykorzystywane są do rozmaitych zadań i stanowią ważne wsparcie technologiczne w wielu branżach i sektorach gospodarki. Jednym z nich jest geodezja. Obecni podczas International Drone Event eksperci, dzielili się wiedzą m.in. o przepisach prawa, metodach pomiarów i wykorzystaniu dronów do pracy w terenie.
24 listopada 2022
Kontrola prac geodezyjnych, projektowanie i konsultacje społeczne, a także możliwości systemów skaningowych i aspekt prawny wykorzystywania dronów. Podczas International Drone Event - Świat Pomiarów w Targach Kielce poruszono temat wykorzystania dronów nie tylko do rozrywki i tworzenia map.
24 listopada 2022
Kontrola bezpieczeństwa lotów, poszukiwanie osób zaginionych, pomiary fotogrametryczne i multispektralne oraz streaming live z wykorzystaniem dronów - to część z zastosowań bezzałogowych statków powietrznych jakie przedstawiane są podczas konferencji IDE-Świat Pomiarów, która rozpoczęła się w Centrum Kongresowym Targów Kielce!
17 listopada 2022
Nowoczesne techniki dronowe znajdują zastosowanie także w rolnictwie i leśnictwie o czym będzie mowa już 24 listopada podczas konferencji IDE-Świat Pomiarów w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
15 listopada 2022
Podczas konferencji i wystawy IDE-Świat Pomiarów od 24 do 25 listopada 2022 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce nie zabraknie firmy NaviGate, która zaprezentuje najnowsze oraz najbardziej zaawansowane rozwiązania BSP dostępne na rynku.
09 listopada 2022
Dynamiczny rozwój sektora bezzałogowych statków powietrznych (BSP) determinuje wprowadzenie rozwiązania umożliwiającego elektroniczną koordynację lotów dronów i zarządzanie ich ruchem w przestrzeni publicznej. Takie kwestie poruszone zostaną podczas konferencji IDE-Świat Pomiarów już od 24 do 25 listopada w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
08 listopada 2022
„Autonomiczne loty dronów w każdych warunkach - Rewolucja w pomiarach z wykorzystaniem skanera Emesent Hovermap ST” to temat prelekcji, którą podczas konferencji International Drone Event - Świat Pomiarów przeprowadzi mgr inż. Wojciech Stolarski z firmy Geotronics Dystrybucja.