099A2865.jpg
Konferencja dronowa podczas Aviation EXPO.

Boom na bezzałogowe statki powietrzne!

19 września 2022
W niedzielę, 18 września w trakcie targów Aviation Expo podczas konferencji Global Drone Conference rozmawiano o dynamicznym rozwoju branży BSP, o potrzebach rynku i przyszłości dronów.

Bezzałogowe statki powietrzne przeżywają zdecydowany rozkwit i wpływają na rozwój wielu branż. Maciej Włodarczyk, Kierownik Działu Zarządzania Operacjami BSP w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej podkreślił podczas konferencji Global Drone Conference, że liczba lotów dronami w Polsce wzrasta z roku na rok. Dodatkowo zwrócił on uwagę, że rosnąca liczba lotów i ich wykorzystanie w różnych sektorach gospodarki, narzuca rozwój technologii do ich obsługi – Szybko musiało dojść do cyfryzacji wydawania zgód. Dlatego powstał system PansaUTM, który koordynuje loty BSP i  cyfrowo zarządza wnioskami i zgodami na loty w przestrzeni powietrznej – mówił podczas konferencji.

Dla bezpieczeństwa niezbędne jest jednak dostosowanie infrastruktury naziemnej, budowa lądowisk i masztów  z antenami odbiorczymi, które pozwolą koordynować loty.  

Prelekcje i dyskusje poświęcone tematyce bezzałogowych statków powietrznych zorganizowano w ramach IV Targów Lotniczych Aviation Expo.

Konferencja IDE Świat Pomiarów zorganizowana od 24 do 25 listopada 2022 roku poświęcona jest bezzałogowym statkom powietrznym i ich znaczeniu w świecie pomiarów. Zachęcamy do rejestracji na konferencję TUTAJ

(MS)

Polecane aktualności
08 września 2022
Dron H850-RTK marki Yuneec zaprezentowany został na stoisku firmy Aeromind w Targach Kielce podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO przez Navala – byłego żołnierza Jednostki Wojskowej GROM. Najnowszy model urządzenia powstał z myślą o inspekcjach, pomiarach i działaniach związanych z bezpieczeństwem publicznym i ratownictwem.
26 lipca 2022
Swoje wystąpienie podczas konferencji International Drone Event Świat Pomiarów już 25 listopada będzie miał Sebastian Margalski z firmy ZURAD, który opowie o streamingu live z dronów.
08 lipca 2022
IDE Świat Pomiarów to wydarzenie, podczas którego będzie można poznać najnowsze rozwiązania pomiarowe dla geodezji oferowane przez firmę NaviGate z Krakowa. Oferta przedsiębiorstwa zaprezentowana zostanie od 24 do 25 listopada 2022 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
18 maja 2022
Główny Urząd Miar, jako Partner Honorowy IDE Świat Pomiarów, będzie obecny na czerwcowym wydarzeniu w wielu aspektach. Jednym z nich będzie wystąpienie Prezesa GUM prof. dr hab. Jacka Semaniaka, który przedstawi prezentację dotyczącą działalności badawczo-rozwojowej instytucji. W wydarzeniu, które odbędzie się w Targach Kielce już 1 i 2 czerwca, udział weźmie również Dyrektor Generalny Urzędu Piotr Ziółkowski.
12 maja 2022
To tytuł prelekcji przygotowanej przez Macieja Włodarczyka – kierownika Działu Koordynacji Operacji Bezzałogowych Statków Powietrznych Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. W jej trakcie opowie on o bezzałogowych statkach powietrznych i regulacjach dotyczących ich użytkowania.
11 maja 2022
Precyzja dronów w wykonywaniu technik pomiarowych powoduje, że coraz częściej zastępują one klasyczne metody pomiarowe w wielu obszarach, w tym m.in. w geodezji czy w budownictwie. Zastosowanie BSP zaprezentowane zostanie podczas International Drone Event – Świat Pomiarów – czerwcowego wydarzenia dronowego organizowanego w Kielcach.
09 maja 2022
„Synergiczne połączenie dronów i sztucznej inteligencji dla poszukiwania osób zaginionych. Polski system SARUAV w praktyce” – to temat prelekcji, jaka odbędzie się drugiego dnia International Drone Event Świat Pomiarów w Targach Kielce. Jej autorem jest Wojciech Gruźliński z firmy AeroMind.
04 maja 2022
Dwa dni konferencji, dwie sesje tematyczne i kilkanaście specjalistycznych wystąpień – tak w skrócie zapowiada się spotkanie dronowe pn. International Drone Event - Świat Pomiarów, które odbędzie się już od 1 do 2 czerwca br. w Centrum Kongresowym Targów Kielce.