semaniak2.png
International Drone Event z Patronatem Honorowym Głównego Urzędu Miar.

Drony – nowa jakość w metodach pomiarowych

11 maja 2022
Precyzja dronów w wykonywaniu technik pomiarowych powoduje, że coraz częściej zastępują one klasyczne metody pomiarowe w wielu obszarach, w tym m.in. w geodezji czy w budownictwie. Zastosowanie BSP zaprezentowane zostanie podczas International Drone Event – Świat Pomiarów – czerwcowego wydarzenia dronowego organizowanego w Kielcach.

International Drone Event – Świat pomiarów to spotkanie, które pozwoli zapoznać się z technikami dronowymi - tematem, który dynamicznie rozwijał się w ostatnich latach. Spotkanie organizowane od 1 do 2 czerwca br. w Centrum Kongresowym Targów Kielce dotyczyć będzie m.in. wykorzystania i funkcjonowania technik dronowych w różnych obszarach: od militarnych, po zagadnienia związane z teledetekcją czy fotogrametrią. To  specjalistyczne techniki, które coraz częściej wkraczają w profesjonalne i prywatne życie.

Główny Urząd Miar chce rozwijać funkcjonaliści związane z wykorzystaniem technik dronowych również w obszarze aktywności powiązanych ze Świętokrzyskim Kampusem Laboratoryjnym Głównego Urzędu Miar. Prezes Głównego Urzędu Miar – prof. Jacek Semaniak objał Patronatem Honorowym wydarzenie pn. International Drone Event – Świat Pomiarów.

- Pole zastosowań technik dronowych jest znacznie szersze niż nam się pierwotnie wydawało. Problem polega na tym, żeby oczywiście to co „lata” w powietrzu zostało obudowane taką aparaturą, która czyni  te pomiary pewnymi. Targi Kielce to miejsce, które wybraliśmy po to, aby tworzyć tutaj zręby Klastra Metrologicznego. International Drone Event – Świat Pomiarów to wydarzenie, które zapisze się bardzo dobrze w historii Targów Kielce – podkreślał Prof. Jacek Semaniak, Prezes Głównego Urzędu Miar.

Zapraszamy już od 1 do 2 czerwca 2022 roku do Centrum Kongresowego Targów Kielce na spotkanie dronowe International Drone Event - Świat Pomiarów.

(MCh)

Polecane aktualności
18 maja 2022
Główny Urząd Miar, jako Partner Honorowy IDE Świat Pomiarów, będzie obecny na czerwcowym wydarzeniu w wielu aspektach. Jednym z nich będzie wystąpienie Prezesa GUM prof. dr hab. Jacka Semaniaka, który przedstawi prezentację dotyczącą działalności badawczo-rozwojowej instytucji. W wydarzeniu, które odbędzie się w Targach Kielce już 1 i 2 czerwca, udział weźmie również Dyrektor Generalny Urzędu Piotr Ziółkowski.
12 maja 2022
To tytuł prelekcji przygotowanej przez Macieja Włodarczyka – kierownika Działu Koordynacji Operacji Bezzałogowych Statków Powietrznych Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. W jej trakcie opowie on o bezzałogowych statkach powietrznych i regulacjach dotyczących ich użytkowania.
09 maja 2022
„Synergiczne połączenie dronów i sztucznej inteligencji dla poszukiwania osób zaginionych. Polski system SARUAV w praktyce” – to temat prelekcji, jaka odbędzie się drugiego dnia International Drone Event Świat Pomiarów w Targach Kielce. Jej autorem jest Wojciech Gruźliński z firmy AeroMind.
04 maja 2022
Dwa dni konferencji, dwie sesje tematyczne i kilkanaście specjalistycznych wystąpień – tak w skrócie zapowiada się spotkanie dronowe pn. International Drone Event - Świat Pomiarów, które odbędzie się już od 1 do 2 czerwca br. w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
29 kwietnia 2022
W strefie pokazów dynamicznych w Targach Kielce zaprezentowano nowoczesne drony firmy SKY-HERO,DJI oraz Parrot. Najnowocześniejsze rozwiązania dronowe zaprezentowane zostaną również podczas International Drone Event - Świat Pomiarów - wydarzenia poświęconego Bezzałogowym Statkom Powietrznym.
11 kwietnia 2022
Przedstawiciele administracji rządowej, przedsiębiorców i środowiska naukowego spotkali się w Centrum Kongresowym Targów Kielce podczas Kongresu „Metrologia – szansa i wyzwanie przyszłości”. Wydarzenie odbyło się w ramach Targów Przemysłowej Wiosny.
14 marca 2022
Celem International Drone Event IDE - Świat Pomiarów jest zaprezentowanie możliwości bezzałogowych statków powietrznych w wielu branżach, a także precyzji dronów w pracach pomiarowych. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Głównego Urzędu Miar.
17 lutego 2020
Podczas wydarzenia skupionego włącznie na branży BSP spotkać będzie można zespół AGH Solar Plane studenckie koło naukowe działające przy Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który liczy aż 60 członków.