swing-1.png

SWING, PRIME i SELFI FEEDER na AGROTECHU

13 marca 2019
Nowości do karmienia loch i prosiąt od firmy POLNET

POLNET oferuje kompleksowe wyposażenie budynków inwentarskich, kompleksowe obiekty suszarniczo-magazynowe, a także szeroki asortyment weterynaryjny.

Automat SWING - żywienie AD LIBITUM dla macior

Wśród największych zalet urządzenia wymienia się brak strat, zwiększone spożywanie oraz bezstresowe żywienie macior. Przeznaczone jest dla macior w kojcu porodowym, zwierzę je kiedy i ile chce, gdyż pasza dostępna jest przez całą dobę. Straty paszy zostały zredukowane, zwierzę otrzymuje małe porcje świeżego jedzenia, które łatwo się dozuje. SWING jest dostosowany do różnych rodzajów paszy, charakteryzuje się prostą i solidną konstrukcją.

SELFIE FEEDER - kontrolowane zarządzanie żywieniem loch

SELFI FEEDER pozwala na zarządzanie żywieniem loch w luźnych grupach. Zapewnia dużą ilość stacji w zależności od rozmiaru stada, co redukuje czas oczekiwania na żywienie, obniża stres i ułatwia kojarzenie loch. Każde stanowisko wyposażone jest w antenę, która rozpoznaje każdą lochę (lochy identyfikowane są za pomocą kolczyków w uszach), w czujnik poziomu, który kontroluje ilość podawanej paszy. Locha, która ma dostęp do karmienia, wchodzi do jednego z podajników i jest bezpośrednio izolowana od reszty zwierząt przez automatyczną tylną bramkę. Antena RFID rozpoznaje elektroniczny chip zwierzęcia i dystrybuuje paszę, zgodnie z planem żywienia. Następny pomiar następuje zaraz po wykryciu przez czujniki poziomu pustego koryta i tak dalej, aż do całkowitego spożycia dziennej diety. Dystrybucja paszy dostosowana jest do indywidualnego zapotrzebowania każdej lochy (brak strat).

PRIME - automat podający ciepłe mleko zwany „drugą matka dla prosiąt”

 Jest to pierwszy w pełni zautomatyzowany automat dla prosiąt w kojcu porodowym, który dozuje świeżo przygotowane ciepłe mleko. Przeznaczony do ratowania prosiąt, gdy locha ma problem z laktacją. Dedykowany dla 16 prosiąt, począwszy od 3 dnia życia aż do odsadzenia. Dozuje mleko i paszę zmieszaną z wodą, przez co zapewnia lepsze przygotowanie przewodu pokarmowego na przejście z mleka matki na stały pokarm. Umożliwia  częste karmienie w małych porcjach, zapewnia temperaturę  podawanego mleka i paszy zbliżoną do temperatury mleka lochy. Jest wyposażony w czujnik poziomu pokarmu w korycie, dzięki czemu  zapobiega przedawkowaniu i eliminuje straty paszy.

 

Zachęcamy do odwiedzenia stoiska firmy podczas nadchodzących targów AGROTECH.

(MB)

 

Polecane aktualności
10 października 2021
Podczas tegorocznych targów Agrotech zwiedzający mają okazję zapoznać się ze sprzętem i nowościami od wielu zagranicznych i Polskich producentów. Co ciekawego można zobaczyć na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej oraz Targach Przemysłu Drzewnego i Gospodarski Zasobami Leśnymi?
09 października 2021
Po raz pierwszy Centrum Kongresowe Targów Kielce gości prelegentów i gości Światowego Kongresu Drobiarskiego. Wśród tematów, które podejmują prelegenci znajdują się między perspektywy dla producentów drobiu i jaj, zrównoważony rozwój łańcucha produkcji drobiu czy zarządzanie i dobrostan u stad rodzicielskich brojlerów.
09 października 2021
W drugim dniu Targów AGROTECH zwiedzający mogli spotkać Marlenę i Weronikę z GR.Załogi oraz Matheo780.
08 października 2021
Podczas uroczystej gali wręczono m.in. Puchar Prezesa KRUS oraz Puchar Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktora Szmulewicza
08 października 2021
250 wystawców z 9 krajów zaprezentuje najnowszy sprzęt i urządzenia niezbędne w każdym gospodarstwie! Rolnicy z całej polski mogą zwiedzać wyjątkową jesienną wystawę, która zajmuje ponad 10 tysięcy metrów.
06 października 2021
Bloki prefabrykowane Wall Block to idealna alternatywa dla popularnie stosowanych murów oporowych. Z ogromem ich zalet przedstawiciele branży rolniczej będą mogli się zapoznać na stoisku ZF-36 podczas XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH.
30 września 2021
Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej zapraszają na spotkanie z Influencerami rolniczymi. Podczas Agrotechu będzie można porozmawiać z Mateuszem Misiakiem, popularnym Matheo780 oraz GR Załogą czyli siostrami Marleną i Weroniką Załoga. Spotkanie rozpocznie się 9 października o 11:00 w Kapsule E3 kieleckiego ośrodka.
28 września 2021
Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii zaprasza do udziału w międzynarodowych spotkaniach brokerskich, które odbędą się przy w ramach targów Agrotech 8 i 9 października.