1z6l2130-20211009-TargiKielce-Agrotech.jpg

Niezbędne urządzenia i technologiczne nowości na targach Agrotech oraz Las-Expo

10 października 2021
Podczas tegorocznych targów Agrotech zwiedzający mają okazję zapoznać się ze sprzętem i nowościami od wielu zagranicznych i Polskich producentów. Co ciekawego można zobaczyć na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej oraz Targach Przemysłu Drzewnego i Gospodarski Zasobami Leśnymi?

Rolnictwo 4.0 to przyszłość branży. Dlatego na Agrotechu znaleźli się także twórcy najnowszych technologii. Xarvio oferuje cyfrowe produkty, które dostarczają porad agronomicznych dla poszczególnych stref pola, dzięki czemu produkcja jest wydajniejsza. - Dzięki Xarwio Fit managers rolnik jest nie tylko w stanie zaoszczędzić pieniądze. Przyczynia się także do zrównoważonego rolnictwa, czyli oszczędza czas i ma swój wkład w ochronę środowiska.- podkreśla Joanna Dawid z Xarwio.  

Program składa się z wielu funkcji. Główną jest monitor pola, w skład którego wchodzi pogoda, historyczne mapy biomasy, które powstają na podstawie zdjęć satelitarnych, pakiet wysiewu, który oferuje, m.in. mapy zmiennego wysiewu, pakiet nawożenia z mapami zmiennego nawożenia. Trzeci pakiet, czyli ochrona roślin, daje rolnikowi możliwość tworzenia map zmiennej aplikacji dla rzepaku i pszenicy ozimej, a także informuje o najlepszym czasie dla zastosowania środków ochrony roślin

1z6l2094-20211009-TargiKielce-Agrotech.jpg [379.72 KB] Na Agrotechu nie brakuje także klasyki. - Na tegorocznym Agrotechu mamy dwie przedpremiery: są to największe cięgniki o najwyższej klasy wyposażeniu tzw. nowej technologii.- zachęca Michał Stachlewski z firmy Kisiel.-  Nie tylko myślimy nad tym, żeby zaoszczędzić paliwo, żeby jakoś zaplanować, wiedzieć, gdzie jadę, ale też dobrze zarządzać tym i wyciągać dane z ciągnika.

Oznacza to, że poprzez połączenie ciągnika z biurem zarządcy gospodarstwa, działem serwisu dealera, dokładnie widzimy jaka jest efektywność ciągnika, kiedy i w jakim stopniu był obciążony, co mogliśmy w nim skorygować, czy nastąpiły jakieś awarie, czy musimy jechać do tego ciągnika. Dodatkową zaletą jest to, ze ktoś, kto zarządza gospodarstwem może zdalnie z biura zmienić ich zadanie, czyli nadać im nowe priorytety do wykonania. - To wszystko się odbędzie już bez ingerencji operatora i on jest tylko nam potrzebny do tego, żeby zapanować nad urządzeniem w razie jakiejś awarii – dodaje Michał Stachlewski.

Agrotech to także nowoczesne rozwiązania uprawne. Paweł Żmijewski, dyrektor marketingu i sprzedaży Hodowla Roślin Smolice przekonuje do nowej odmiany kukurydzy. -  To odmiana, która w rejestracji zanotowała rekordowy plon przebijając inne odmiany ze wszystkich grup wczesności.  To ziarno, które sprawdzi się na terenie całego kraju ze względu na bardzo uniwersalną wczesność. – podkreśla przedstawiciel firmy.

Nowa odmiana posiada bardzo dobre cechy agrotechniczne, m.in odporność na wyleganie, gwarantuje bardzo wysoki stabilny i powtarzalny plon w latach.

1z6l1891-20211009-TargiKielce-Agrotech.jpg [489.98 KB]

A co zobaczyć można podczas Las-Expo? Firma Wood-Mizer zaprezentowała linię tartaczną opartą na traku taśmowym LT70, współpracującym z nową rampą załadunkową, stołem sortującym i wielopiłą EG300. Jest to wspaniała okazja, aby przyjrzeć się z bliska działaniu tego zautomatyzowanego systemu, pozwalającego na znaczne zwiększenie wydajności pracy w przedsiębiorstwie tartacznym. Ponadto, Wood-Mizer zaprezentował jedną z najnowszych maszyn do przewoźnego przecierania drewna – trak taśmowy LT15CLASSIC w wersji Mobile.

(MBr)

Polecane aktualności
09 października 2021
Po raz pierwszy Centrum Kongresowe Targów Kielce gości prelegentów i gości Światowego Kongresu Drobiarskiego. Wśród tematów, które podejmują prelegenci znajdują się między perspektywy dla producentów drobiu i jaj, zrównoważony rozwój łańcucha produkcji drobiu czy zarządzanie i dobrostan u stad rodzicielskich brojlerów.
09 października 2021
W drugim dniu Targów AGROTECH zwiedzający mogli spotkać Marlenę i Weronikę z GR.Załogi oraz Matheo780.
08 października 2021
Podczas uroczystej gali wręczono m.in. Puchar Prezesa KRUS oraz Puchar Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktora Szmulewicza
08 października 2021
250 wystawców z 9 krajów zaprezentuje najnowszy sprzęt i urządzenia niezbędne w każdym gospodarstwie! Rolnicy z całej polski mogą zwiedzać wyjątkową jesienną wystawę, która zajmuje ponad 10 tysięcy metrów.
06 października 2021
Bloki prefabrykowane Wall Block to idealna alternatywa dla popularnie stosowanych murów oporowych. Z ogromem ich zalet przedstawiciele branży rolniczej będą mogli się zapoznać na stoisku ZF-36 podczas XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH.
30 września 2021
Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej zapraszają na spotkanie z Influencerami rolniczymi. Podczas Agrotechu będzie można porozmawiać z Mateuszem Misiakiem, popularnym Matheo780 oraz GR Załogą czyli siostrami Marleną i Weroniką Załoga. Spotkanie rozpocznie się 9 października o 11:00 w Kapsule E3 kieleckiego ośrodka.
28 września 2021
Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii zaprasza do udziału w międzynarodowych spotkaniach brokerskich, które odbędą się przy w ramach targów Agrotech 8 i 9 października.
23 września 2021
Podczas jesiennych targów AGROTECH pojawi się polski lider w produkcji lamp samochodowych oraz urządzeń odblaskowych stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym na rynku krajowym i zagranicznym. Przyjdź na targi Agrotech i stań w dobrym świetle.