1Z6L9781.jpg
Zgromadzonych w hali Omega gości powitał Zespół Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych z Radomia. 

Nagrody instytucji wspierających targi AGROTECH i LAS-EXPO przyznane

08 października 2021
Podczas uroczystej gali wręczono m.in. Puchar Prezesa KRUS oraz Puchar Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktora Szmulewicza

Nietypowo, nagrody zostały wręczone w trakcie uroczystości otwarcia 26  Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH  i 20 jubileuszowych Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS EXPO. Zgromadzonych w hali Omega gości powitał Zespół Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych z Radomia. 

W ceremonii udział wzięli, m.in. Szymon Giżyński  – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Adam Derza - Okręgowy Inspektor Pracy w Kielcach, który odczytał list od Głównego Inspektora Pracy minister Katarzyny Łażewskiej – Hrycko, Czesław Siekierski – Poseł na sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Krzysztof Słoń - Senator Rzeczypospolitej Polskiej oraz Marek Szary – Zastępca Dyrektora ds. Ekonomicznych i Rozwoju Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu. 

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach to doskonała okazja do uhonorowania producentów i dostawców maszyn rolniczych. Tradycyjnie już, dr Aleksandra Hadzik - Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego wręczyła Znak Bezpieczeństwa KRUS, przyznawany maszynom i urządzeniom o wysokim poziomie bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym. Nadawanie tego wyróżnienia służy promowaniu wyrobów o ponadprzeciętnym poziomie bezpieczeństwa wśród rolników. Działanie to ma na celu ograniczenie liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników. Tegoroczny Znak KRUS oraz statuetkę DOBROSŁAW symbolizującej Sławę producentom dbającym o bezpieczeństwo pracy rolników otrzymał Janusz Gruszczewski - właściciel Zakładu Metalowego Agromasz z Mrągowa, producent ładowaczy czołowych.

Podczas ceremonii wręczono także Puchar Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktora Szmulewicza. Otrzymała go Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa  za pracę na rzecz wspierania rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich. Doceniono także firmy obchodzące jubileusze: 30 lat świętował podczas targów KRUS, zaś od 10 lat na rynku mediów z powodzeniem funkcjonuje Gospodarz.pl

Z okazji jubileuszu 20-lecia targów LAS-EXPO, podziękowanie za efektywną współpracę otrzymały: Lasy Państwowe oraz  Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych. Dziękujemy i mamy nadzieję na kolejne 20 lat wspólnych działań!

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i do zobaczenia w marcu!

(MB)

Polecane aktualności
10 października 2021
Podczas tegorocznych targów Agrotech zwiedzający mają okazję zapoznać się ze sprzętem i nowościami od wielu zagranicznych i Polskich producentów. Co ciekawego można zobaczyć na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej oraz Targach Przemysłu Drzewnego i Gospodarski Zasobami Leśnymi?
09 października 2021
Po raz pierwszy Centrum Kongresowe Targów Kielce gości prelegentów i gości Światowego Kongresu Drobiarskiego. Wśród tematów, które podejmują prelegenci znajdują się między perspektywy dla producentów drobiu i jaj, zrównoważony rozwój łańcucha produkcji drobiu czy zarządzanie i dobrostan u stad rodzicielskich brojlerów.
09 października 2021
W drugim dniu Targów AGROTECH zwiedzający mogli spotkać Marlenę i Weronikę z GR.Załogi oraz Matheo780.
08 października 2021
250 wystawców z 9 krajów zaprezentuje najnowszy sprzęt i urządzenia niezbędne w każdym gospodarstwie! Rolnicy z całej polski mogą zwiedzać wyjątkową jesienną wystawę, która zajmuje ponad 10 tysięcy metrów.
06 października 2021
Bloki prefabrykowane Wall Block to idealna alternatywa dla popularnie stosowanych murów oporowych. Z ogromem ich zalet przedstawiciele branży rolniczej będą mogli się zapoznać na stoisku ZF-36 podczas XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH.
30 września 2021
Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej zapraszają na spotkanie z Influencerami rolniczymi. Podczas Agrotechu będzie można porozmawiać z Mateuszem Misiakiem, popularnym Matheo780 oraz GR Załogą czyli siostrami Marleną i Weroniką Załoga. Spotkanie rozpocznie się 9 października o 11:00 w Kapsule E3 kieleckiego ośrodka.
28 września 2021
Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii zaprasza do udziału w międzynarodowych spotkaniach brokerskich, które odbędą się przy w ramach targów Agrotech 8 i 9 października.
23 września 2021
Podczas jesiennych targów AGROTECH pojawi się polski lider w produkcji lamp samochodowych oraz urządzeń odblaskowych stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym na rynku krajowym i zagranicznym. Przyjdź na targi Agrotech i stań w dobrym świetle.