1z6l1737-20211009-TargiKielce-Agrotech.jpg

O drobiu, hodowli i chowie podczas Global Poultry Web Congres

09 października 2021
Po raz pierwszy Centrum Kongresowe Targów Kielce gości prelegentów i gości Światowego Kongresu Drobiarskiego. Wśród tematów, które podejmują prelegenci znajdują się między perspektywy dla producentów drobiu i jaj, zrównoważony rozwój łańcucha produkcji drobiu czy zarządzanie i dobrostan u stad rodzicielskich brojlerów.

Wydarzenie składało się z 3 bloków tematycznych:  ekonomia produkcji, dobrostan i żywienie. Międzynarodowi prelegenci poruszyli tematy miedzy innymi chowu bezklatkowego, redukcji antybiotyków, nowych przepisów dotyczących dobrostanu i transportu. Ponad 100 uczestników debatowało o aktualnych tematach.

Wśród prelegentów: czołowi przedstawiciele organizacji rolniczych i hodowlanych z Polski i krajów wspólnoty. W gronie ekspertów znaleźli się między innymi Brigitte Misonne, Kierownik Działu Produktów Zwierzęcych w Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Obszarów, Jørgen Nyberg Larsen, Sekretarz Generalny Europejskiego Stowarzyszenia Producentów i sprzedawców Jaj,  DVM, PhD Eran RAIZMAN, Starszy specjalista ds. zdrowia zwierząt i produkcji, Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa.

Branża drobiarska mocno ucierpiała w wyniku pandemii. Teraz sytuacja się stabilizuje, a popyt na polski drób za granicą rośnie, w tym również w sektorze gastronomicznym, który jest jednym z głównych odbiorców.

- Pandemia objawiła problemy z konkurencyjnością polskiego eksportu drobiu. Głównym źródłem sukcesu polskich eksporterów w ostatnich latach była sprzedaż mięsa o konkurencyjnym stosunku jakości do ceny, podczas gdy mniejszą wagę przywiązywano do budowania wartości dodanej i rozpoznawalnych marek – podkreślali eksperci podczas kongresu w Targach Kielce. To ma się zmienić.

Warto dodać, że mięso drobiowe było najczęściej spożywanym gatunkiem mięsa na świecie, a Polska jest numerem 1. wśród producentów w EU. Rocznie produkujemy około 2 917 tysięcy ton. Wartość eksportu mięsa i podrobów drobiowych z Polski wynosi ponad 2,7 mld euro.

(MBr)

Polecane aktualności
10 października 2021
Podczas tegorocznych targów Agrotech zwiedzający mają okazję zapoznać się ze sprzętem i nowościami od wielu zagranicznych i Polskich producentów. Co ciekawego można zobaczyć na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej oraz Targach Przemysłu Drzewnego i Gospodarski Zasobami Leśnymi?
09 października 2021
W drugim dniu Targów AGROTECH zwiedzający mogli spotkać Marlenę i Weronikę z GR.Załogi oraz Matheo780.
08 października 2021
Podczas uroczystej gali wręczono m.in. Puchar Prezesa KRUS oraz Puchar Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktora Szmulewicza
08 października 2021
250 wystawców z 9 krajów zaprezentuje najnowszy sprzęt i urządzenia niezbędne w każdym gospodarstwie! Rolnicy z całej polski mogą zwiedzać wyjątkową jesienną wystawę, która zajmuje ponad 10 tysięcy metrów.
06 października 2021
Bloki prefabrykowane Wall Block to idealna alternatywa dla popularnie stosowanych murów oporowych. Z ogromem ich zalet przedstawiciele branży rolniczej będą mogli się zapoznać na stoisku ZF-36 podczas XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH.
30 września 2021
Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej zapraszają na spotkanie z Influencerami rolniczymi. Podczas Agrotechu będzie można porozmawiać z Mateuszem Misiakiem, popularnym Matheo780 oraz GR Załogą czyli siostrami Marleną i Weroniką Załoga. Spotkanie rozpocznie się 9 października o 11:00 w Kapsule E3 kieleckiego ośrodka.
28 września 2021
Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii zaprasza do udziału w międzynarodowych spotkaniach brokerskich, które odbędą się przy w ramach targów Agrotech 8 i 9 października.
23 września 2021
Podczas jesiennych targów AGROTECH pojawi się polski lider w produkcji lamp samochodowych oraz urządzeń odblaskowych stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym na rynku krajowym i zagranicznym. Przyjdź na targi Agrotech i stań w dobrym świetle.