Aktualności
Świętokrzyskie firmy na Targach Marek Własnych w Kielcach. Spotkają się z kupcami z sieci handlowych
Targi Marek Własnych to wydarzenie przyciągające przedstawicieli sieci handlowych, hurtowników, dystrybutorów, a także firmy poszukujące nowych partnerów produkcyjnych. Wśród wystawców są także firmy z województwa świętokrzyskiego. Pokażą, że lokalna produkcja może konkurować jakością z ogólnopolskimi markami.
Ofertę pieczywa świeżego i mrożonego pokaże Zakład Piekarniczy Omar z Ostrowca Świętokrzyskiego. Piekarnia jest ceniona za chleb rustykalny, bułki, ciabatty i pieczywo kanapkowe. Grupa Producentów Owoców i Warzyw Refal z Sandomierszczyzny przedstawi swoją ofertę świeżych jabłek i innych owoców deserowych. Zaoferuje sieciom detalicznym możliwość dostaw produktów sortowanych, certyfikowanych i pakowanych. MAT Starachowice to producent słodyczy i przekąsek. Planuje zaprezentować wachlarz smaków i form produktów – od cukierków i draży po chrupiące przekąski – które mogą być dostosowane do potrzeb sieci handlowych.
Rzemieślnicza Manufaktura Kameduły spod Buska - Zdroju zaprezentuje produkty premium tworzone tradycyjnymi metodami – to propozycja dla sieci poszukujących niszowych, naturalnych i unikatowych pozycji. Agropole z Nieprowic w powiecie pińczowskim to firma specjalizująca się w zakresie suszonych warzyw, ziół, przypraw, mieszanek i farszy. Zaprezentuje szeroką ofertę produktów łatwych do wdrożenia w liniach private label. Firma posiada wymagane certyfikaty jakości (m.in. ISO, FSSC 22000), co ułatwia współpracę z dużymi sieciami.
Podczas Targów Marek Własnych ofertę pokaże także marka BIOMAMI, stworzona przez Marzenę Mochocką z Krajna Drugiego w powiecie kieleckim. Firma specjalizuje się w produkcji ekologicznych owsianek bio, które wyróżniają się naturalnym składem, wysoką jakością i różnorodnymi smakami, takimi jak wiśnia z amarantusem i chia, malina z jagłami i złotym lnem czy mango z kokosem. Misją BIOMAMI jest inspirowanie świadomych wyborów konsumenckich i promowanie zdrowego stylu życia poprzez codzienne drobne nawyki, które pozytywnie wpływają na samopoczucie.
Na targach obecni będą przedstawiciele najważniejszych sieci handlowych w Polsce, m.in.: Społem Coop, Eurocash, Bricomarche, Goldfinch, Leclerc, Intermarché, Orzech, Lewiatan, Stokrotka i Topaz. Obecność zapowiedziała m.in. Iwona Sarga, prezes Krajowej Platformy Handlowej Społem.
Firmy ze Świętokrzyskiego wciąż mogą dołączać do grona wystawców i skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich. Wystarczy wysłać e-mail na adres specjalisty ds. organizacji targów Urszuli Niziołek: Do kontaktu zaprasza Urszula Niziołek: niziolek.urszula@targikielce.pl.
Targi Marek Własnych odbędą się 22 i 23 października 2025 w Targach Kielce. Wystawcy, zwiedzający i kupcy mogą rejestrować się na stronie targikielce.pl/future-private-labels