Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
firdouss-ross-pFJtmoDMSAo-unsplash.jpg
Znaczenie drogownictwa w walce z pandemią koronawirusa.

Solidarne przesłanie dla drogownictwa

14 kwietnia 2020
Federacja Drogowa Unii Europejskiej (ERF) skierowała przesłanie do całej branży drogowej w czasie trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. W komunikacie podkreślono m.in. znaczenie drogownictwa w walce z chorobą.

W czasie ogólnoświatowego kryzysu spowodowanego wybuchem pandemii koronawirusa wprowadzono wiele ograniczeń, dot. również transportu drogowego. Z danych Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wynika, że nastąpiła zauważalna zmiana w strukturze ruchu. Znacznemu zmniejszeniu uległ ruch samochodów osobowych, podczas gdy ruch pojazdów ciężarowych i dostawczych zmienił się nieznacznie. Wiąże się to z tym, że transport drogowy stanowi kluczowy sposób dostawy niezbędnych towarów, żywności i usług w walce o zdrowie obywateli. Pozwala bardziej niż kiedykolwiek zapewnić bezpieczną i szybką dostawę m.in. żywności, lekarstw czy sprzętu medycznego. Drogi gwarantują również mobilność służb ratowniczych (karetki pogotowia, straże pożarne, pilne interwencje techniczne i pomoc).

Federacja Drogowa Unii Europejskiej wystosowała solidarne przesłanie do całej branży drogownictwa oraz jej przedstawicieli (władz politycznych, zarządców, wykonawców i dostawców) dziękując za nieustanne zaangażowanie oraz wysiłki podejmowane w ramach walki z koronawirusem.

Przesłanie ERF dostępne na stronie: https://erf.be/uncategorized/solidarity-message-from-erf-roads-unite-us-all/

(MCh)

Polecane aktualności
20 kwietnia 2020
Dofinansowanie Funduszu Dróg Samorządowych, rozwój programów modernizacyjnych i realizacja założonych inwestycji drogowych, to część z planów zapowiedzianych przez Rząd oraz Ministerstwo Infrastruktury.
31 marca 2020
Targom Autostrada towarzyszy bogaty program konferencji naukowo-technicznych, dyskusji, prezentacji firm oraz debat, które dają możliwość rozmów o wyzwaniach w branży. Jednym z najmocniejszych punktów wydarzenia jest Salon Kruszyw organizowany od 2012 roku w Targach Kielce.
19 marca 2020
Nowy termin święta budownictwa drogowego, to również nowe plany i pomysły związane z organizowanym wydarzeniem. Część z nich została przedstawiona w marcowym wydaniu miesięcznika Forum Budowlane.
18 marca 2020
Ministerstwo Infrastruktury wspiera Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego, które odbędą się od 30 czerwca do 2 lipca w Targach Kielce
27 stycznia 2020

Na XXVI Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA pojawi się największy producent betoniarni w Europie.

16 grudnia 2019

Firma inżynieryjno-produkcyjna, eksporter maszyn i urządzeń technologicznych pojawi się na targach budownictwa drogowego AUTOSTRADA-POLSKA 2020 w Targach Kielce.

26 listopada 2019

Podczas targów budownictwa drogowego AUTOSTRADA-POLSKA 2020 zaprezentuje się międzynarodowa organizacja - TVH Parts Holding.

 

12 listopada 2019

Jednym z wystawców na XXVI Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA w Targach Kielce będzie firma OPTIMAS.

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy