Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
37132005cdbf7702a629.jpg
dr hab. inż. Wojciech Lorenc, profesor Politechniki Wrocławskiej podczas referatu w ramach projektu Buduj ze stali na Targach AUTOSTRADA-POLSKA 2019

Seminarium Buduj ze stali w Targach Kielce

15 maja 2019
“Wymogi legislacyjne i techniczne projektowania obiektów mostowych” to temat spotkania organizowanego przez Polską Izbę Konstrukcji Stalowych, dedykowanego branżowcom. Seminarium odbywa się w ramach Targów AUTOSTRADA POLSKA 2019 w Kielcach.

Program BUDUJ ZE STALI powstał przy współpracy największych przedsiębiorstw branży stalowej w Polsce.
Jest to odpowiedź na oczekiwania branży dotyczące zwiększenia wykorzystania stali w budownictwie. Jak twierdzą osoby prowadzące projekt: "Stal jako materiał cechujący się dużą elastycznością, a zarazem trwałością, zasługuje na odpowiednią promocję".

W programie całodniowego seminarium, odbywającego się w Targach Kielce znalazło się 6 prezentacji. 

Pierwsza z nich dotyczyła wykorzystywania technologii BIM przy projektowaniu mostów stalowych, a opowiedział o tym Marcin Cabała z firmy Contrusoft.

Dr hab. inż. Wojciech Lorenc, profesor Politechniki Wrocławskiej swoje wystąpienie na temat rozwoju projektowania i realizacji obiektów zespolonych w Polsce i Europie rozpoczął od bardzo budujących dla branży słów: 
"To my w Polsce w tej chwili projektujemy i budujemy najnowsze obiekty zespolone na świecie, nie chcę żeby to zabrzmiało pysznie, ale tak po prostu jest. Mamy takie możliwości i to robimy, bo pomysły są u nas i rozwijamy je oczywiście wspólnie z zagranicą, natomiast budujemy je w naszym kraju."

Podczas spotkania omawiano także takie tematy, jak: 

  • obiekty mostowe z belek walcowanych - stan obecny oraz kierunki rozwoju (Wojciech Ochojski, ArcelorMittal)
  • projektowanie mostów wg Normy Polskiej i Eurokodów (Wojciech Lorenc, PWr)
  • prefabrykacja elementów łukowych dla obiektów mostowych (Marek Jabłoński, Kersten Europe)
  • wybrane aspekty zabezpieczeń antykorozyjnych mostów stalowych na bazie doświadczeń firmy Jotun (Jerzy Kosior, Jotun Polska)

Targom AUTOSTRADA-POLSKA w tym roku towarzyszy aż 12 konferencji, seminariów oraz debat. To jedno z najważniejszych wydarzeń dla branży budownictwa drogowego w Europie. Targi potrwają do 16 maja b.r.

(JL)

Polecane aktualności
20 kwietnia 2020
Dofinansowanie Funduszu Dróg Samorządowych, rozwój programów modernizacyjnych i realizacja założonych inwestycji drogowych, to część z planów zapowiedzianych przez Rząd oraz Ministerstwo Infrastruktury.
14 kwietnia 2020
Federacja Drogowa Unii Europejskiej (ERF) skierowała przesłanie do całej branży drogowej w czasie trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. W komunikacie podkreślono m.in. znaczenie drogownictwa w walce z chorobą.
31 marca 2020
Targom Autostrada towarzyszy bogaty program konferencji naukowo-technicznych, dyskusji, prezentacji firm oraz debat, które dają możliwość rozmów o wyzwaniach w branży. Jednym z najmocniejszych punktów wydarzenia jest Salon Kruszyw organizowany od 2012 roku w Targach Kielce.
19 marca 2020
Nowy termin święta budownictwa drogowego, to również nowe plany i pomysły związane z organizowanym wydarzeniem. Część z nich została przedstawiona w marcowym wydaniu miesięcznika Forum Budowlane.
18 marca 2020
Ministerstwo Infrastruktury wspiera Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego, które odbędą się od 30 czerwca do 2 lipca w Targach Kielce
27 stycznia 2020

Na XXVI Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA pojawi się największy producent betoniarni w Europie.

16 grudnia 2019

Firma inżynieryjno-produkcyjna, eksporter maszyn i urządzeń technologicznych pojawi się na targach budownictwa drogowego AUTOSTRADA-POLSKA 2020 w Targach Kielce.

26 listopada 2019

Podczas targów budownictwa drogowego AUTOSTRADA-POLSKA 2020 zaprezentuje się międzynarodowa organizacja - TVH Parts Holding.

 

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy