ordynatka-logo.png

Ordynatka – nowoczesny system do biur rachunkowych

06 października 2022
Ordynatka jest nowoczesnym, elastycznym systemem usprawniającym organizację pracy w biurach rachunkowych. System powstał na podstawie wieloletniego doświadczenia w zarządzaniu pracą biura rachunkowego i jest na bieżąco wzbogacany nowymi funkcjonalnościami na podstawie wskazówek obecnych użytkowników, czyli właścicieli i pracowników biur rachunkowych.

System koordynuje pracę pracowników biura rachunkowego poprzez tworzenie automatycznych zadań do wykonania w konkretnym terminie, dzięki czemu praca jest równomiernie rozłożona w czasie. Szybkie wprowadzanie zadań dodatkowo płatnych oraz automatyczne umieszczanie stawek za ich wykonanie na fakturach pozwala efektywnie zwiększyć przychody biura. Wystawianie faktur jednym kliknięciem, szybkie przeglądanie i automatyczne ich wysyłanie znacznie oszczędzają czas. Automatyczna prewencja windykacyjna sprawia, że faktury opłacane są terminowo i nie trzeba tracić czasu na telefoniczne lub mailowe upominanie się o zapłatę.

Pracownicy mają konkretne zadania do wykonania w ściśle określonym terminie, co daje podstawę do obliczania efektywności pracy całego zespołu, jak i każdego pracownika z osobna. Dodatkowo mają możliwość śledzenia naliczania swojego wynagrodzenia za pracę po każdym ukończonym zadaniu, a kierownik biura ma możliwość obserwowania realnych efektów ich pracy do wypłacanych wynagrodzeń. 

Ordynatka tworzy automatycznie powiadomienia mailowe lub SMS, w których informuje klientów biura o aktualnym stanie pracy nad dokumentami od ich przyjęcia do podania wyników. Wysyłanie zbiorowych maili do wszystkich klientów biura, do wybranych, do niektórych lub do wybranej grupy np. tylko do spółek osobowych, znacznie oszczędza czas. Różnorodne raporty w każdej chwili informują o stanie zaawansowania prac bieżących oraz statystycznych z wybranych okresów. 

Dla kogo jest Ordynatka?

System przeznaczony jest głównie do usprawniania pracy w małych i średnich biurach rachunkowych. Przyda się wszędzie tam, gdzie trzeba usprawnić terminowość wywiązywania się klientów z zawartej umowy, a szczególnie poprawia terminowość dostarczania dokumentów i informacji oraz opłacania faktur za usługi biura rachunkowego. 

Z kolei efektywne zarządzanie czasem pracy własnej i pracowników to jeden z trudniejszych procesów w biurze rachunkowym, który Ordynatka kompleksowo wspiera. Wspomaga również efektywną organizację pracy, precyzyjnie pomaga w delegowaniu zadań i kontroluje terminowość kończenia każdego z nich dając właścicielowi biura konkretne informacje o pracy całego biura jak i poszczególnych pracowników. Oszczędza czas i pieniądze właścicielowi biura rachunkowego.

Jakie korzyści przynosi Ordynatka? Co robi system w praktyce?

  • Redukuje koszty prowadzenia biura
  • Zwiększa zyski
  • Podnosi jakość usług w oczach klienta
  • Rozlicza pracowników
  • Zapewnia spokój właścicielowi biura

Poniżej załączamy dwa fragmenty z poradnika Zarządzanie biurem rachunkowym autorstwa Elżbiety Krywko.

 

 

 

 

(ŁK)

 

Polecane aktualności
28 października 2022
Współpraca międzynarodowa, obsługa zagranicznych klientów, zatrudnianie cudzoziemców, finansowanie biur rachunkowych w trudnej sytuacji ekonomicznej klientów, sprzedaż i marketing w biurach rachunkowych, nowe technologie i procesy digitalizacji w branży, archiwizacja dokumentów i bezpieczeństwo danych to tylko część tematów, jakie poruszane były w trakcie największego w Polsce spotkania branży rachunkowo-księgowej.
27 października 2022
Dwa bardzo ciekawe panele dotyczące finansowania oraz wzrostu kosztów odbyły się w drugim dniu Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych.
27 października 2022
Drugi dzień Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych w Targach Kielce przyniósł jeszcze więcej przydatnej praktycznej wiedzy. I to nie tylko stricte z dziedziny rachunkowości.
27 października 2022
Jak wynika z raportu Krajowej Izby Biur Rachunkowych obecnie w Polsce funkcjonuje około 70 tysięcy biur rachunkowych i nawet 400 tysięcy księgowych. Część z nich poza rodzimym rynkiem z powodzeniem działa na tych zagranicznych, obsługując tamtejszych, ale i polskich klientów. O tym, że warto nawiązywać międzynarodowe partnerstwo przekonywali eksperci podczas drugiego dnia Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych w Targach Kielce.
27 października 2022
Ciekawe prelekcje, eksperci, a przede wszystkim informacje, które ciężko jest zdobyć nawet na specjalistycznych uczelniach. Pierwszy dzień tegorocznej edycji Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych w Targach Kielce to nie tylko panele, ale także mnóstwo warsztatów praktycznych.
26 października 2022
O tym, że warto stosować nowoczesne systemy zarządzania i wspierania biur rachunkowych oraz nie bać się procesu digitalizacji, debatowano w trakcie panelu dotyczącego nowoczesnych rozwiązań dla biur rachunkowych. Na arenie głównej omówiono również studium przypadku systemu enova365 i jego zastosowania w komunikacji z klientem, a na zakończenie pierwszego dnia prelekcji w trakcie wystąpienia eksperckiego zaprezentowano najważniejsze zastosowania programu INFOR lex.
26 października 2022
W trakcie pierwszego dnia III Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych dużą część panelów moderowanych poświęcono zagadnieniom związanym z międzynarodowością w rachunkowości i księgowości. Omówiono relacje międzynarodowe, korzyści z pozyskiwania zagranicznych rozwiązań i kapitału oraz zatrudniania obcokrajowców w biurach rachunkowych.
26 października 2022
250 uczestników, 35 wystawców, liczne grono prelegentów i ekspertów oraz niezwykle napięty program III Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych gwarantują sukces kolejnego spotkania branży rachunkowo-księgowej, które właśnie wystartowało w Centrum Kongresowym Targów Kielce.