311900983-2435876016711684-4502189066674019072-n.jpg

Ekonomicznie i merytorycznie podczas MKBR 2022

27 października 2022
Dwa bardzo ciekawe panele dotyczące finansowania oraz wzrostu kosztów odbyły się w drugim dniu Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych.

Podczas pierwszego panelu zatytułowanego "Finansowanie biur rachunkowych i ich klientów - jak reagować na sytuację ekonomiczną klienta?" goście mogli wysłuchać porad Piotra Teodorczyka, Dyrektora Departamentu Klienta Firmowego w mBanku oraz Grzegorza Zawistowskiego, Dyrektora ds. Finansowania Przedsiębiorstw. Dyrektor Zawistowski namawiał przedstawicieli biur rachunkowych do współpracy z pośrednikami finansowymi.

310412952-634990687963954-8544022415831870543-n.jpg [235.48 KB]

Drugi panel poświęcony był tematowi "Wzrost kosztów i podatków - czy można na tym zarobić?". Wzięli w nim udział eksperci z wielu dziedzin: Anita Gołębiewska, Dyrektor Operacyjna CashDirector S.A. oraz pomysłodawczyni i Dyrektor Zarządzająca Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych, Michał Górnicki, Licencjonowany Doradca Restrukturyzacyjny, Hubert Kaczmarczyk, Dr nauk prawnych, radca prawny w Krajowej Administracji Skarbowej, z-ca dyrektora Instytutu Nauk Prawnych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, trener KSS, mediator, Elżbieta Krywko Dyrektor zarządzający biurem rachunkowym Ekspert/Partner INFOR PL S.A. oraz Karolina Nowacka Doradca Restrukturyzacyjny, Syndyk, Trener. W tej dyskusji nie zabrakło aktualnych tematów dotyczących kryzysu i inflacji.

 

 

 

Polecane aktualności
28 października 2022
Współpraca międzynarodowa, obsługa zagranicznych klientów, zatrudnianie cudzoziemców, finansowanie biur rachunkowych w trudnej sytuacji ekonomicznej klientów, sprzedaż i marketing w biurach rachunkowych, nowe technologie i procesy digitalizacji w branży, archiwizacja dokumentów i bezpieczeństwo danych to tylko część tematów, jakie poruszane były w trakcie największego w Polsce spotkania branży rachunkowo-księgowej.
27 października 2022
Drugi dzień Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych w Targach Kielce przyniósł jeszcze więcej przydatnej praktycznej wiedzy. I to nie tylko stricte z dziedziny rachunkowości.
27 października 2022
Jak wynika z raportu Krajowej Izby Biur Rachunkowych obecnie w Polsce funkcjonuje około 70 tysięcy biur rachunkowych i nawet 400 tysięcy księgowych. Część z nich poza rodzimym rynkiem z powodzeniem działa na tych zagranicznych, obsługując tamtejszych, ale i polskich klientów. O tym, że warto nawiązywać międzynarodowe partnerstwo przekonywali eksperci podczas drugiego dnia Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych w Targach Kielce.
27 października 2022
Ciekawe prelekcje, eksperci, a przede wszystkim informacje, które ciężko jest zdobyć nawet na specjalistycznych uczelniach. Pierwszy dzień tegorocznej edycji Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych w Targach Kielce to nie tylko panele, ale także mnóstwo warsztatów praktycznych.
26 października 2022
O tym, że warto stosować nowoczesne systemy zarządzania i wspierania biur rachunkowych oraz nie bać się procesu digitalizacji, debatowano w trakcie panelu dotyczącego nowoczesnych rozwiązań dla biur rachunkowych. Na arenie głównej omówiono również studium przypadku systemu enova365 i jego zastosowania w komunikacji z klientem, a na zakończenie pierwszego dnia prelekcji w trakcie wystąpienia eksperckiego zaprezentowano najważniejsze zastosowania programu INFOR lex.
26 października 2022
W trakcie pierwszego dnia III Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych dużą część panelów moderowanych poświęcono zagadnieniom związanym z międzynarodowością w rachunkowości i księgowości. Omówiono relacje międzynarodowe, korzyści z pozyskiwania zagranicznych rozwiązań i kapitału oraz zatrudniania obcokrajowców w biurach rachunkowych.
26 października 2022
250 uczestników, 35 wystawców, liczne grono prelegentów i ekspertów oraz niezwykle napięty program III Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych gwarantują sukces kolejnego spotkania branży rachunkowo-księgowej, które właśnie wystartowało w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
25 października 2022
Owocową Paczkę tworzą sadownicy, promotorzy trendów ekologicznych i wieloletni dystrybutorzy owoców. Nie ma krótszej drogi z sadu do domu, czy biura niż Owocowa Paczka. Owoce są zawsze świeże. Firma oferuje zestawy dostępne całorocznie, ale koncentruje się zawsze na owocach sezonowych, które klient otrzyma szybciej niż będą dostępne w sklepach i na pewno lepszej jakości. Bo w owocach czas to jakość!