309415471-1109265466390852-7231179644736694312-n.jpg

Ogrom praktycznej wiedzy podczas MKBR 2022

27 października 2022
Ciekawe prelekcje, eksperci, a przede wszystkim informacje, które ciężko jest zdobyć nawet na specjalistycznych uczelniach. Pierwszy dzień tegorocznej edycji Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych w Targach Kielce to nie tylko panele, ale także mnóstwo warsztatów praktycznych.

26 października, podczas MKBR 2022 odbyły się warsztaty obejmujące szeroko zakrojoną tematykę dotykającą branżę rachunkową. Motywem przewodnim była digitalizacja procesów księgowych.

Automatyzacja procesów księgowych okiem SaldeoSMART

Adam Niewiedzioł z firmy Saldeo podejmował m. in. temat przyszłości obiegu dokumentów wewnętrznych i zewnętrznych, a także problematyczną kwestię nanoszenia dekretacji.

– Obecnie 90 procent dekretacji robionych jest ręcznie, w tej czy innej formie, a czasami wręcz w ogóle ten proces jest pomijany. Takie rozwiązanie znacznie spowalnia prace i powinien przejść do lamusa – przekonuje Adam Niewiedzioł.

Bezpieczeństwo danych, automatyzacja procesów i optymalizacja współpracy z Klientami – w jaki sposób DocuWare wspiera pracowników biur rachunkowych

Temat bezpieczeństwa danych jest jednym z najbardziej kontrowersyjnych w branży rachunkowej. Rozwiązania, jakie można zastosować istnieją, ale często są źle rozumiane przez osoby obsługujące wirtualne bazy dokumentów. Warsztat prowadził Wojciech Jankowski, który od wielu lat doradza i wyjaśnia, jak wejść bezpiecznie na ścieżkę cyfryzacji.

Obieg dokumentów w procesie transformacji cyfrowej

Wdrożenie cyfrowego systemu zarządzania dokumentami średnio przyspiesza pracę biur rachunkowych w granicach od 40 do 60 procent – wynika z badań firmy Suncode. Nie jest to jednak proces bezbolesny.

– Diety pracownicze, kilometrówki i koszty nagłe to procesy o które najczęściej proszą klienci przy systemach zarządzania dokumentami – mówi Tomasz Szlachta, dyrektor operacyjny firmy Suncode, tworzącej tego typu rozwiązania.

Podczas warsztatu mówiono między innymi o tym, jak wygląda wdrażanie procesu BPM, co stanowi największy problem i czego oczekuje się od rozwijającej się branży digitalizacji rachunkowej.

Enova365 w biurze rachunkowym w dobie wyzwań technologicznych i zmian prawnych

Firmy prześcigają się w konstruowaniu coraz to bardziej rozbudowanych programów cyfrowej obsługi dokumentów rachunkowych. Przeszkodą w skutecznym ich implementowaniu jest prawdziwe życie, które, tak jak w przypadku Polskiego Ładu, potrafi pokrzyżować plany nawet najbardziej skrupulatnemu biuru rachunkowemu. Różne modele e-faktur, systemy ERP i implementowanie nowych przepisów do systemów rachunkowych. Te tematy przybliżała Agnieszka Opalińska, od ponad 10 lat związana z branżą IT.

Jak zoptymalizować prace w biurze rachunkowym, żeby zwiększyć marżę dzięki technologii

Anita Gołębiewska - dyrektor Operacyjna CashDirector S.A. oraz pomysłodawczyni i Dyrektor Zarządzająca Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych, od ponad 10 lat popularyzuje nowoczesne technologie do obsługi księgowej. Podczas warsztatu przy okazji tegorocznego MKBR zgłębiała chyba najważniejszy z tematów sektora rachunkowego, czyli jak na implementowaniu nowych rozwiązań technologicznych zacząć więcej zarabiać.  

O skutecznym zarządzaniu sobą w czasie

Niekiedy problemem nie jest system, jego implementacja, czy przepisy, a czynnik ludzki. Wypalenie zawodowe to jeden z najbardziej nieprzyjemnych zagrożeń w branży rachunkowej. O tym, jak skutecznie radzić sobie z natłokiem pracy i co zrobić, aby skutecznie zarządzać swoim czasem pracy mówiła Lilianna Kupaj - właścicielka i dyrektor zarządzająca firmy Szkoła Coachingu Edukacyjnego prezes zarządu i fundatorka Fundacji Świadomego Rozwoju Edukacji.

Ciągłe zmiany legislacyjne - Jak nad nimi panować w gąszczu przepisów i nie zwariować?

Marcin Zarzycki  i Grzegorz Niebudek to wieloletni Partnerzy Zarządzający w Kancelarii LTCA. Przy okazji MKBR zdradzili kilka kluczowych a mało znanych, nawet wśród wieloletnich pracowników biur rachunkowych sposoby na poruszać się w mętnym gąszczu przepisów tak, aby ich implementacja przebiegała gładko i bezboleśnie.

Polecane aktualności
28 października 2022
Współpraca międzynarodowa, obsługa zagranicznych klientów, zatrudnianie cudzoziemców, finansowanie biur rachunkowych w trudnej sytuacji ekonomicznej klientów, sprzedaż i marketing w biurach rachunkowych, nowe technologie i procesy digitalizacji w branży, archiwizacja dokumentów i bezpieczeństwo danych to tylko część tematów, jakie poruszane były w trakcie największego w Polsce spotkania branży rachunkowo-księgowej.
27 października 2022
Dwa bardzo ciekawe panele dotyczące finansowania oraz wzrostu kosztów odbyły się w drugim dniu Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych.
27 października 2022
Drugi dzień Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych w Targach Kielce przyniósł jeszcze więcej przydatnej praktycznej wiedzy. I to nie tylko stricte z dziedziny rachunkowości.
27 października 2022
Jak wynika z raportu Krajowej Izby Biur Rachunkowych obecnie w Polsce funkcjonuje około 70 tysięcy biur rachunkowych i nawet 400 tysięcy księgowych. Część z nich poza rodzimym rynkiem z powodzeniem działa na tych zagranicznych, obsługując tamtejszych, ale i polskich klientów. O tym, że warto nawiązywać międzynarodowe partnerstwo przekonywali eksperci podczas drugiego dnia Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych w Targach Kielce.
26 października 2022
O tym, że warto stosować nowoczesne systemy zarządzania i wspierania biur rachunkowych oraz nie bać się procesu digitalizacji, debatowano w trakcie panelu dotyczącego nowoczesnych rozwiązań dla biur rachunkowych. Na arenie głównej omówiono również studium przypadku systemu enova365 i jego zastosowania w komunikacji z klientem, a na zakończenie pierwszego dnia prelekcji w trakcie wystąpienia eksperckiego zaprezentowano najważniejsze zastosowania programu INFOR lex.
26 października 2022
W trakcie pierwszego dnia III Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych dużą część panelów moderowanych poświęcono zagadnieniom związanym z międzynarodowością w rachunkowości i księgowości. Omówiono relacje międzynarodowe, korzyści z pozyskiwania zagranicznych rozwiązań i kapitału oraz zatrudniania obcokrajowców w biurach rachunkowych.
26 października 2022
250 uczestników, 35 wystawców, liczne grono prelegentów i ekspertów oraz niezwykle napięty program III Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych gwarantują sukces kolejnego spotkania branży rachunkowo-księgowej, które właśnie wystartowało w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
25 października 2022
Owocową Paczkę tworzą sadownicy, promotorzy trendów ekologicznych i wieloletni dystrybutorzy owoców. Nie ma krótszej drogi z sadu do domu, czy biura niż Owocowa Paczka. Owoce są zawsze świeże. Firma oferuje zestawy dostępne całorocznie, ale koncentruje się zawsze na owocach sezonowych, które klient otrzyma szybciej niż będą dostępne w sklepach i na pewno lepszej jakości. Bo w owocach czas to jakość!