307817928-434145645459909-1132988697955931012-n.jpg

Jeszcze więcej wiedzy praktycznej podczas MKBR 2023

27 października 2022
Drugi dzień Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych w Targach Kielce przyniósł jeszcze więcej przydatnej praktycznej wiedzy. I to nie tylko stricte z dziedziny rachunkowości.

Jak się odnaleźć wśród nowelizacji przepisów podatkowych – przegląd najnowszych zmian i sposoby na ich przyswojenie

Pakiety slim VAT, obniżenie stawek ryczałtu, KSeF – to jedne z niewielu zmian, które czekają pracowników biur rachunkowych w najbliższym czasie. O szczegółach zmian i sposobach jak się w nich odnaleźć mówiła Anna Strzelecka - partnerka w firmie Crido Szkolenia.

 

Wizerunek nowoczesnej księgowej, a sukces zawodowy

Jak cię widzą, tak cię piszą. A gdy na szali leży nasza kariera, wygląd może okazać się bardziej, niż przypadkową składową sukcesu. Stylistka, trener dress-codu oraz etykiety biznesu Katarzyna Kobiela podpowiadała jak w prosty sposób zapanować nad swoim biznesowym wizerunkiem.

– Najważniejsze żeby nie działać przypadkowo. Idąc na zakupy zestawu nie możemy rozpraszać się promocjami na jeansy. Aby wzbudzić szacunek i pokazać się jako autorytet ważne jest, aby nasz strój wyglądał na sztywny. Luźne, miękkie ubrania sugerują nieformalny luz, a sztywny, kanciasty mundur policjanta od razu wzbudza szacunek ­– mówi Katarzyna Kobiela.

 

Krajowy System e-Faktur KSeF

W 2024 roku do użytku ma wejść kontrowersyjny Krajowy System e-Faktur KSeF Tajemnice systemu i tego z czym wiąże się jego wdrożenie tłumaczyła Dorota Łabuda – biegły sądowy z zakresu podatku od towarów i usług przy Sądach Okręgowych w Kielcach i Katowicach.

– KSeF będzie pozwalał na wgląd nie tylko w same faktury, ale też we wszystkie tajemnice handlowe. Zastanawiam się czy to, co będzie się działo na poziomie Ministerstwa Podatków nie będzie już kontrola podatkową? – mówi Dorota Łabuda

 

Platforma mOrganizer jako przyszłość współpracy Biura Rachunkowego z klientami

Spotkanie poprowadzili Anita Gołębiewska - Dyrektor Operacyjna CashDirector S.A. oraz pomysłodawczyni i Dyrektor Zarządzająca Ogólnopolskiej Sieci Certyfikowanych Biur Rachunkowych i Piotr Teodorczyk - Dyrektor Departamentu Klienta Firmowego w mBanku.

Polecane aktualności
28 października 2022
Współpraca międzynarodowa, obsługa zagranicznych klientów, zatrudnianie cudzoziemców, finansowanie biur rachunkowych w trudnej sytuacji ekonomicznej klientów, sprzedaż i marketing w biurach rachunkowych, nowe technologie i procesy digitalizacji w branży, archiwizacja dokumentów i bezpieczeństwo danych to tylko część tematów, jakie poruszane były w trakcie największego w Polsce spotkania branży rachunkowo-księgowej.
27 października 2022
Dwa bardzo ciekawe panele dotyczące finansowania oraz wzrostu kosztów odbyły się w drugim dniu Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych.
27 października 2022
Jak wynika z raportu Krajowej Izby Biur Rachunkowych obecnie w Polsce funkcjonuje około 70 tysięcy biur rachunkowych i nawet 400 tysięcy księgowych. Część z nich poza rodzimym rynkiem z powodzeniem działa na tych zagranicznych, obsługując tamtejszych, ale i polskich klientów. O tym, że warto nawiązywać międzynarodowe partnerstwo przekonywali eksperci podczas drugiego dnia Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych w Targach Kielce.
27 października 2022
Ciekawe prelekcje, eksperci, a przede wszystkim informacje, które ciężko jest zdobyć nawet na specjalistycznych uczelniach. Pierwszy dzień tegorocznej edycji Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych w Targach Kielce to nie tylko panele, ale także mnóstwo warsztatów praktycznych.
26 października 2022
O tym, że warto stosować nowoczesne systemy zarządzania i wspierania biur rachunkowych oraz nie bać się procesu digitalizacji, debatowano w trakcie panelu dotyczącego nowoczesnych rozwiązań dla biur rachunkowych. Na arenie głównej omówiono również studium przypadku systemu enova365 i jego zastosowania w komunikacji z klientem, a na zakończenie pierwszego dnia prelekcji w trakcie wystąpienia eksperckiego zaprezentowano najważniejsze zastosowania programu INFOR lex.
26 października 2022
W trakcie pierwszego dnia III Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych dużą część panelów moderowanych poświęcono zagadnieniom związanym z międzynarodowością w rachunkowości i księgowości. Omówiono relacje międzynarodowe, korzyści z pozyskiwania zagranicznych rozwiązań i kapitału oraz zatrudniania obcokrajowców w biurach rachunkowych.
26 października 2022
250 uczestników, 35 wystawców, liczne grono prelegentów i ekspertów oraz niezwykle napięty program III Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych gwarantują sukces kolejnego spotkania branży rachunkowo-księgowej, które właśnie wystartowało w Centrum Kongresowym Targów Kielce.
25 października 2022
Owocową Paczkę tworzą sadownicy, promotorzy trendów ekologicznych i wieloletni dystrybutorzy owoców. Nie ma krótszej drogi z sadu do domu, czy biura niż Owocowa Paczka. Owoce są zawsze świeże. Firma oferuje zestawy dostępne całorocznie, ale koncentruje się zawsze na owocach sezonowych, które klient otrzyma szybciej niż będą dostępne w sklepach i na pewno lepszej jakości. Bo w owocach czas to jakość!