642A1510.jpg

Trzecie spotkanie branży rachunkowo-księgowej wystartowało. Będzie bardzo międzynarodowo i merytorycznie!

26 października 2022
250 uczestników, 35 wystawców, liczne grono prelegentów i ekspertów oraz niezwykle napięty program III Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych gwarantują sukces kolejnego spotkania branży rachunkowo-księgowej, które właśnie wystartowało w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

– Miło mi powitać Państwa po raz kolejny w Targach Kielce. Z wieloma osobami z Państwa miałam okazję spotkać się podczas poprzednich edycji, dlatego tym bardziej cieszy mnie Państwa obecność także w tym roku. Świadczy ona o tym, że warto być w Targach Kielce i brać udział w Międzynarodowym Kongresie Biur Rachunkowych – tak wszystkich uczestników przywitała wiceprezes zarządu Targów Kielce Bożena Staniak.

Współpraca międzynarodowa, obsługa zagranicznych klientów, zatrudnianie cudzoziemców, finansowanie biur rachunkowych w trudnej sytuacji ekonomicznej klientów, sprzedaż i marketing w biurach rachunkowych, nowe technologie i procesy digitalizacji w branży, archiwizacja dokumentów i bezpieczeństwo danych to tylko część tematów, jakie poruszane będą przez najbliższe dwa dni największego w Polsce spotkania branży rachunkowo-księgowej. – III edycja MKBR jest naprawdę międzynarodowa i to nie tylko z nazwy. Po pierwsze za sprawą tematyki i tegorocznego hasła „Globalnie czy lokalnie”, a po drugie za sprawą zagranicznych gości z Estonii i Holandii – mówiła podczas uroczystego otwarcia prezes Staniak, życząc wszystkim uczestnikom owocnych spotkań i dobrze wykorzystanego czasu w Targach Kielce.

Ważne słowa padły także z ust współorganizatorki kongresu, Aliny Rudnickiej-Acosta prezes zarządu Audyt Partner, która mówiła o wpływie toczącej się za granicą wojny i  jej wpływie na biznes i relacje międzynarodowe. – Proponując rok temu temat „Globalnie czy lokalnie” nie sądziłam, że dziś będzie on aż tak aktualny. Każdy z nas obserwując, co dzieje się dookoła, widzi już nie tyko wydarzenia w Polsce, ale przede wszystkim interesujące jest to, co dzieje się poza krajem. Przybliżyliśmy się do Europy i USA, ale klienci i partnerzy cały czas starają się dotrzeć do relacji biznesowych poza krajem – mówiła Alina Rudnicka-Acosta. Spotkanie pod szyldem MKBR to okazja do zapoznania się z najnowocześniejszymi systemami obsługującymi biura rachunkowo-księgowe i znakomita przestrzeń do wymiany wiedzy i doświadczeń. Księgowi od dawna pracują w środowisku międzynarodowym, co podkreślała w swoim wystąpieniu prezes Audyt Partner, tłumacząc, że stosowane w biurach rozwiązania informatyczne, sprzęt, a nawet takie przyziemne sprawy jak samochody, meble, czy kawa są często wynikiem nawiązanych kiedyś relacji międzynarodowych.

III Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych potrwa do czwartku, 27 października 2022 roku w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

(ŁK)

Polecane aktualności
28 października 2022
Współpraca międzynarodowa, obsługa zagranicznych klientów, zatrudnianie cudzoziemców, finansowanie biur rachunkowych w trudnej sytuacji ekonomicznej klientów, sprzedaż i marketing w biurach rachunkowych, nowe technologie i procesy digitalizacji w branży, archiwizacja dokumentów i bezpieczeństwo danych to tylko część tematów, jakie poruszane były w trakcie największego w Polsce spotkania branży rachunkowo-księgowej.
27 października 2022
Dwa bardzo ciekawe panele dotyczące finansowania oraz wzrostu kosztów odbyły się w drugim dniu Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych.
27 października 2022
Drugi dzień Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych w Targach Kielce przyniósł jeszcze więcej przydatnej praktycznej wiedzy. I to nie tylko stricte z dziedziny rachunkowości.
27 października 2022
Jak wynika z raportu Krajowej Izby Biur Rachunkowych obecnie w Polsce funkcjonuje około 70 tysięcy biur rachunkowych i nawet 400 tysięcy księgowych. Część z nich poza rodzimym rynkiem z powodzeniem działa na tych zagranicznych, obsługując tamtejszych, ale i polskich klientów. O tym, że warto nawiązywać międzynarodowe partnerstwo przekonywali eksperci podczas drugiego dnia Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych w Targach Kielce.
27 października 2022
Ciekawe prelekcje, eksperci, a przede wszystkim informacje, które ciężko jest zdobyć nawet na specjalistycznych uczelniach. Pierwszy dzień tegorocznej edycji Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych w Targach Kielce to nie tylko panele, ale także mnóstwo warsztatów praktycznych.
26 października 2022
O tym, że warto stosować nowoczesne systemy zarządzania i wspierania biur rachunkowych oraz nie bać się procesu digitalizacji, debatowano w trakcie panelu dotyczącego nowoczesnych rozwiązań dla biur rachunkowych. Na arenie głównej omówiono również studium przypadku systemu enova365 i jego zastosowania w komunikacji z klientem, a na zakończenie pierwszego dnia prelekcji w trakcie wystąpienia eksperckiego zaprezentowano najważniejsze zastosowania programu INFOR lex.
26 października 2022
W trakcie pierwszego dnia III Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych dużą część panelów moderowanych poświęcono zagadnieniom związanym z międzynarodowością w rachunkowości i księgowości. Omówiono relacje międzynarodowe, korzyści z pozyskiwania zagranicznych rozwiązań i kapitału oraz zatrudniania obcokrajowców w biurach rachunkowych.
25 października 2022
Owocową Paczkę tworzą sadownicy, promotorzy trendów ekologicznych i wieloletni dystrybutorzy owoców. Nie ma krótszej drogi z sadu do domu, czy biura niż Owocowa Paczka. Owoce są zawsze świeże. Firma oferuje zestawy dostępne całorocznie, ale koncentruje się zawsze na owocach sezonowych, które klient otrzyma szybciej niż będą dostępne w sklepach i na pewno lepszej jakości. Bo w owocach czas to jakość!