Igor-Pilutkiewicz.png
O błędach w pracach blacharskim podczas DachForum.

O najczęściej popełnianych błędach w pracach blacharskich i sposobach ich unikania podczas targów DachForum

06 grudnia 2021
Podczas targów DachForum zaplanowno spotkanie z Igorem Pilutkiewiczem dot. prac blacharskich. Wśród omawianych zagadnień pojawią się tematy dot. m.in. doboru blachy, sposobów łączenia blachy oraz jej przechowywania i transportu.

Wykonanie obróbek blacharskich jest tym obszarem, który można nazwać „interdyscyplinarnym”. Za wykonanie prac blacharskich bierze się każdy wykonawca -  niezależnie od posiadanych umiejętności, sprzętu czy doświadczenia. A to właśnie te składowe wpływają na ostateczną jakość i trwałość nie tylko samych obróbek, ale i całej budowli. Podczas prezentacji zaplanowanej w ramach targów DachForum poruszone zostaną poniższe tematy z zakresu wykonywania prac blacharskich:

 

 • Dobór blach do wykonania dachu.
 • Warstwy dachu, czyli kilka słów o wentylacji i gromadzonej wilgoci w pokryciu dachowym.
 • Obróbka komina – na wydrę, silikon, a może z obudową całościową?
 • Obróbki koszy, wiatrownic i okapów - w tym z ukrytą rynną.
 • Sposoby łączenia blach – lutowanie, nitowanie, klejenie czy „na felc”?
 • Czym jest dylatacja w rynnie, obróbce blacharskiej, a czym na dachu?
 • Wykonanie attyk, gzymsów i parapetów – możliwe rozwiązania zgodne ze sztuka blacharską.
 • Łączenie metali i rodzaje korozji blach. Czego i jak unikać?
 • Dlaczego grubość ma znaczenie? Wytyczne w doborze grubości blach w zależności od zastosowania.
 • Błędy wynikające ze złego przechowywania i transportu blach.
 • Wyceny prac blacharskich – dostępne sposoby i narzędzia.

Spotkanie poprowadzi Igor Pilutkiewicz - związany z branżą pokryć dachowych od 1998 roku. Zaangażowany w rozwój trwałych rozwiązań oraz naturalnych materiałów. Promuje rzemiosło w każdej postaci. Szkoli dekarzy z lutowania miękkiego, podpowiada jak prowadzić firmę oraz jest autorem kilkunastu fachowych tekstów i publikacji. Interesuje się architekturą i zrównoważonym budownictwem. Prywatnie właściciel czarnego psa, szermierz i ojciec dwójki dzieci.

Na pierwszą edycję Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DachForum zapraszamy od 5 do 6 marca 2022 roku do Targów Kielce!

(MCh)

Polecane aktualności
07 marca 2022
Sukcesem zakończył się pierwszy Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum, który odbył się w weekend 5-6 marca br. w Targach Kielce. Duża liczba odwiedzających, a wśród nich wielu specjalistów zajmujących się pokryciami dachowymi, pojawiła się w halach wystawienniczych kieleckiego ośrodka, by na żywo porozmawiać z kolegami po fachu i wziąć udział w wielu wartościowych pokazach, warsztatach i prelekcjach.
06 marca 2022
Kolejne ciekawe prelekcje, wartościowe szkolenia, pokazy rzemiosła oraz rozstrzygnięcie konkursu Dach Masters - tak w wielkim skrócie można podsumować drugi dzień Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum.
06 marca 2022
Uroczysta gala i wręczenie nagród odbyło się podczas Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM 2022
06 marca 2022
W programie drugiego dnia zaplanowano m.in. pokaz prefabrykacji konstrukcji drewnianych i rzemiosła blacharskiego
05 marca 2022
Sukcesem zakończył się pierwszy dzień Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum. Duża liczba odwiedzających, a wśród nich wielu specjalistów zajmujących się pokryciami dachowymi, pojawiła się w Targach Kielce by na żywo porozmawiać z kolegami po fachu i wziąć udział w wielu wartościowych pokazach, warsztatach i prelekcjach.
05 marca 2022
Świetnym uzupełnieniem oferty wystawców debiutującego w Targach Kielce DACH FORUM były merytoryczne prelekcje prezentowane przez branżowych specjalistów przez cały pierwszy dzień wydarzenia na scenie w hali E.
05 marca 2022
Dwa dni ciekawych prelekcji, spotkań branżowych i szkoleń. Czterdziestu pięciu wystawców w jednym miejscu. Najwięksi specjaliści branży pokryć dachowych – tak w wielkim skrócie wyglądają Kongres i Targi Dekarzy, Blacharzy, Cieśli Dach Forum, które właśnie wystartowały w Targach Kielce.
03 marca 2022
Firma Pruszyński Sp. z o. o., partner strategiczny Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy, Cieśli DACH FORUM, ufunduje voucher o wartości 530zł na szkolenie dla wszystkich uczestników II etapu konkursu DACH MASTERS.