diagram-firma.png

Model nowoczesnej ekonomii cyrkularnej na targach Agrotech

03 sierpnia 2021
Firma Folgos jest producentem ekologicznych folii stretch stosowanej w produkcji rolniczej. Podczas targów Agrotech przedsiębiorstwo zaprezentuje opakowania ecoAGRO do sianokiszonki w 100% z surowców pochodzących z recyklingu.

Folgros wdraża projekt unijny, którego celem jest produkcja ulepszonej folii do tzw. sianokiszonki z aktywnym przyspieszaczem kiszenia, wyprodukowana w 100% z regranulatu własnej produkcji pochodzącym w całości z folii odpadowej porolniczej.

Zamiast tradycyjnego tzw. modelu linearnego produkcji, czyli  „produkuj – zużyj – wyrzuć”, Folgos wykorzystuje podejście gospodarki okrężnej (obiegowej), angażując w cyklu produkcji, konsumpcję odpadów poużytkowych, które następnie są powtórnie wykorzystane w procesie tworzenia pełnowartościowego, ekologicznego produktu.

Firma Folgos preferuje proekologiczne rozwiązania w cyklu produkcyjnym wyrobów ograniczając zużycie energii i materiałów według koncepcji 3xR (j. ang. Reduce, Reuse, Recycle – tłum. redukuj, wykorzystuj ponownie, przetwarzaj). Misją firmy jest zrównoważony, przyjazny naszej planecie rozwój sprzedaży i dystrybucja produktów, które nie wprowadzają do obiegu „nowej folii”.

(MBr)

Polecane aktualności
10 października 2021
Podczas tegorocznych targów Agrotech zwiedzający mają okazję zapoznać się ze sprzętem i nowościami od wielu zagranicznych i Polskich producentów. Co ciekawego można zobaczyć na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej oraz Targach Przemysłu Drzewnego i Gospodarski Zasobami Leśnymi?
09 października 2021
Po raz pierwszy Centrum Kongresowe Targów Kielce gości prelegentów i gości Światowego Kongresu Drobiarskiego. Wśród tematów, które podejmują prelegenci znajdują się między perspektywy dla producentów drobiu i jaj, zrównoważony rozwój łańcucha produkcji drobiu czy zarządzanie i dobrostan u stad rodzicielskich brojlerów.
09 października 2021
W drugim dniu Targów AGROTECH zwiedzający mogli spotkać Marlenę i Weronikę z GR.Załogi oraz Matheo780.
08 października 2021
Podczas uroczystej gali wręczono m.in. Puchar Prezesa KRUS oraz Puchar Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktora Szmulewicza
08 października 2021
250 wystawców z 9 krajów zaprezentuje najnowszy sprzęt i urządzenia niezbędne w każdym gospodarstwie! Rolnicy z całej polski mogą zwiedzać wyjątkową jesienną wystawę, która zajmuje ponad 10 tysięcy metrów.
06 października 2021
Bloki prefabrykowane Wall Block to idealna alternatywa dla popularnie stosowanych murów oporowych. Z ogromem ich zalet przedstawiciele branży rolniczej będą mogli się zapoznać na stoisku ZF-36 podczas XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH.
30 września 2021
Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej zapraszają na spotkanie z Influencerami rolniczymi. Podczas Agrotechu będzie można porozmawiać z Mateuszem Misiakiem, popularnym Matheo780 oraz GR Załogą czyli siostrami Marleną i Weroniką Załoga. Spotkanie rozpocznie się 9 października o 11:00 w Kapsule E3 kieleckiego ośrodka.
28 września 2021
Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii zaprasza do udziału w międzynarodowych spotkaniach brokerskich, które odbędą się przy w ramach targów Agrotech 8 i 9 października.