96645605da0825610b8a.jpg

Konwencja PiS w Kielcach skierowana do rolników

11 października 2019
„Prawo i Sprawiedliwość chce być partią polskiej wsi” - przekonywał prezes Jarosław Kaczyński na konferencji w Targach Kielce

Ostatnia konwencja PiS przed wyborami odbyła się w Targach Kielce. Padło na niej wiele mocnych słów, postulatów i obietnic.  Do Kielc przyjechali między innymi prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, europosłanka Beta Szydło, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oraz wicepremier Piotr Gliński. Oprócz polityków w spotkaniu brali udział rolnicy, bo to do nich partia kierowała swoje słowa.

- Prawo i Sprawiedliwość jest i chce być nadal partią polskiej wsi. Polska wieś to wielki zasób nie tylko pracy na roli, ale również wielki zasób wartości, na których opiera się nasza Ojczyzna (…)  Chcemy ją wesprzeć poprzez rożnego rodzaju posunięcia. Jest ona w dużej mierze beneficjentem naszej polityki społecznej - mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Minister Krzysztof Ardanowski poruszył temat dopłat unijnych i zapewnił, że Polska nie straci żadnych pieniędzy płynących z Unii Europejskiej, m.in. dopłaty do wapnowania, usuwanie azbestu, zbiórkę odpadów foliowych czy program "Czyste powietrze". Oficjalnie ogłoszono także, że Janusz Wojciechowski dostał zgodę od koordynatorów komisji rolnictwa Parlamentu Europejskiego na objęcie stanowiska komisarza UE do spraw rolnictwa.  

Rolnicy już niedługo ponownie zasiądą w Centrum Kongresowym. Bowiem miejsce konwencji to także miejsce gali Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH. Wydarzenie w Kielcach, to największe targi branży rolniczej w Europie Środkowo-Wschodniej. Poprzednią edycję odwiedziło, aż 75 tysięcy rolników. Od 13 do 15 marca 2020 roku będziemy mieli okazję powtórzyć sukces. Targi AGROTECH już wkrótce!

 

(MZ)

Polecane aktualności
17 maja 2020
Czerwcowa edycja XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH została przesunięta na listopad
06 marca 2020
Podczas Targów Techniki Rolniczej AGROTECH swoje jubileusze będą obchodzić nasi stali wystawcy. 10 lat swojej działalności świętuje w tym roku Gospodarz.pl. Z tej okazji przygotował mnóstwo atrakcji urodzinowych, które zaprezentuje w Targach Kielce.
04 marca 2020
Podczas tegorocznych targów rolniczych na stoisku zbiorowym zaprezentują się firmy z Regionu Piermskiego
03 marca 2020
AGRIMET debiutuje na rynku producentów maszyn rolniczych. W ciągu zaledwie kilku miesięcy udało się zbudować nowy zakład produkcyjny wyposażony w linię technologiczną dedykowaną produkcji maszyn rolniczych.
26 lutego 2020
Wśród nich premierowo ZETOR CRYSTAL HD 170. Nowości oraz całe portfolio ciągników będzie można obejrzeć już w marcu w Targach Kielce.
17 lutego 2020
Podążając za tym hasłem, marka STEYR tworzy rozwiązania, które rewolucjonizują branżę rolniczą. To właśnie technologia przyszłości zamknięta w maszynach marki STEYR jest tematem tegorocznej ekspozycji w Targach Kielce.
17 lutego 2020
Marka Case IH zaprezentuje rewolucyjne rozwiązania w branży maszyn rolniczych na targach Agrotech 2020 w Kielcach
11 lutego 2020

Tradycją stał się udział firmy Wood-Mizer w targach LAS-EXPO w Kielcach i prezentacja szerokiej gamy produktów.  

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy