Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
96645605da0825610b8a.jpg

Konwencja PiS w Kielcach skierowana do rolników

11 października 2019
„Prawo i Sprawiedliwość chce być partią polskiej wsi” - przekonywał prezes Jarosław Kaczyński na konferencji w Targach Kielce

Ostatnia konwencja PiS przed wyborami odbyła się w Targach Kielce. Padło na niej wiele mocnych słów, postulatów i obietnic.  Do Kielc przyjechali między innymi prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, europosłanka Beta Szydło, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oraz wicepremier Piotr Gliński. Oprócz polityków w spotkaniu brali udział rolnicy, bo to do nich partia kierowała swoje słowa.

- Prawo i Sprawiedliwość jest i chce być nadal partią polskiej wsi. Polska wieś to wielki zasób nie tylko pracy na roli, ale również wielki zasób wartości, na których opiera się nasza Ojczyzna (…)  Chcemy ją wesprzeć poprzez rożnego rodzaju posunięcia. Jest ona w dużej mierze beneficjentem naszej polityki społecznej - mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Minister Krzysztof Ardanowski poruszył temat dopłat unijnych i zapewnił, że Polska nie straci żadnych pieniędzy płynących z Unii Europejskiej, m.in. dopłaty do wapnowania, usuwanie azbestu, zbiórkę odpadów foliowych czy program "Czyste powietrze". Oficjalnie ogłoszono także, że Janusz Wojciechowski dostał zgodę od koordynatorów komisji rolnictwa Parlamentu Europejskiego na objęcie stanowiska komisarza UE do spraw rolnictwa.  

Rolnicy już niedługo ponownie zasiądą w Centrum Kongresowym. Bowiem miejsce konwencji to także miejsce gali Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH. Wydarzenie w Kielcach, to największe targi branży rolniczej w Europie Środkowo-Wschodniej. Poprzednią edycję odwiedziło, aż 75 tysięcy rolników. Od 13 do 15 marca 2020 roku będziemy mieli okazję powtórzyć sukces. Targi AGROTECH już wkrótce!

 

(MZ)

Polecane aktualności
22 czerwca 2021
Jesienna odsłona Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej nabiera tempa. Pierwsi wystawcy już dziś zachęcają do wizyty na swoich stoiskach. Zetor przyjedzie do Targów Kielce, aby zaprezentować swoje nowości, a są to m.in. kosiarki ciągnikowe i kompaktowe ciągniki z serii COMPAX.
17 marca 2021
W poniedziałek 15 marca ruszył nabór wniosków o dopłaty bezpośrednie za 2021 rok. Wnioski w tym roku można składać jedynie w formie elektronicznej, w tym celu Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udostępnia aplikację eWniosekPlus.
17 maja 2020
Czerwcowa edycja XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH została przesunięta na listopad
06 marca 2020
Podczas Targów Techniki Rolniczej AGROTECH swoje jubileusze będą obchodzić nasi stali wystawcy. 10 lat swojej działalności świętuje w tym roku Gospodarz.pl. Z tej okazji przygotował mnóstwo atrakcji urodzinowych, które zaprezentuje w Targach Kielce.
04 marca 2020
Podczas tegorocznych targów rolniczych na stoisku zbiorowym zaprezentują się firmy z Regionu Piermskiego
03 marca 2020
AGRIMET debiutuje na rynku producentów maszyn rolniczych. W ciągu zaledwie kilku miesięcy udało się zbudować nowy zakład produkcyjny wyposażony w linię technologiczną dedykowaną produkcji maszyn rolniczych.
26 lutego 2020
Wśród nich premierowo ZETOR CRYSTAL HD 170. Nowości oraz całe portfolio ciągników będzie można obejrzeć już w marcu w Targach Kielce.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy