Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
96645605da0825610b8a.jpg

Konwencja PiS w Kielcach skierowana do rolników

11 października 2019
„Prawo i Sprawiedliwość chce być partią polskiej wsi” - przekonywał prezes Jarosław Kaczyński na konferencji w Targach Kielce

Ostatnia konwencja PiS przed wyborami odbyła się w Targach Kielce. Padło na niej wiele mocnych słów, postulatów i obietnic.  Do Kielc przyjechali między innymi prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, europosłanka Beta Szydło, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oraz wicepremier Piotr Gliński. Oprócz polityków w spotkaniu brali udział rolnicy, bo to do nich partia kierowała swoje słowa.

- Prawo i Sprawiedliwość jest i chce być nadal partią polskiej wsi. Polska wieś to wielki zasób nie tylko pracy na roli, ale również wielki zasób wartości, na których opiera się nasza Ojczyzna (…)  Chcemy ją wesprzeć poprzez rożnego rodzaju posunięcia. Jest ona w dużej mierze beneficjentem naszej polityki społecznej - mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Minister Krzysztof Ardanowski poruszył temat dopłat unijnych i zapewnił, że Polska nie straci żadnych pieniędzy płynących z Unii Europejskiej, m.in. dopłaty do wapnowania, usuwanie azbestu, zbiórkę odpadów foliowych czy program "Czyste powietrze". Oficjalnie ogłoszono także, że Janusz Wojciechowski dostał zgodę od koordynatorów komisji rolnictwa Parlamentu Europejskiego na objęcie stanowiska komisarza UE do spraw rolnictwa.  

Rolnicy już niedługo ponownie zasiądą w Centrum Kongresowym. Bowiem miejsce konwencji to także miejsce gali Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH. Wydarzenie w Kielcach, to największe targi branży rolniczej w Europie Środkowo-Wschodniej. Poprzednią edycję odwiedziło, aż 75 tysięcy rolników. Od 13 do 15 marca 2020 roku będziemy mieli okazję powtórzyć sukces. Targi AGROTECH już wkrótce!

 

(MZ)

Polecane aktualności
14 września 2021
Po raz pierwszy Międzynarodowe Tragi Techniki Rolnej Agrotech gościć będą prelegentów oraz uczestników konferencji Global Poultry Web Congress. Hybrydowe wydarzenie zorganizowane dla branży drobiarskiej będzie okazją do wymiany informacji i wiedzy na temat hodowli, dobrostanu i żywienia kur, indyków czy gęsi.
14 września 2021
Master Climate zaprezentuje mobilne klimatyzery ewaporacyjne służące do chłodzenia dużych obiektów. To doskonałe rozwiązanie dla właścicieli gospodarstw rolniczych, którzy pojawią się na targach Agrotech.
30 sierpnia 2021
Już jesienią na XXVI edycji kieleckich Targów AGROTECH zobaczymy licencjonowanego dystrybutora przystawek OLIMAC DRAGO. Producent dokłada wszelkich starań, by poprawić rezultaty koszenia upraw u swoich klientów na całym świecie.
18 sierpnia 2021
Firma AKROP zadba o to by twoje rośliny sięgały nieba. Seria produktów AminoPower to nowa formuła nawozów organiczno-mineralnych, która gwarantują efektywniejsze pobieranie składników z gleby. Firma specjalizuje się w wytwórstwie pasz oraz nawozów. Wszystkie produkty spełniają standardy jakości i ekologii przyjęte w Unii Europejskiej.
10 sierpnia 2021
Firma Horpol to wiodący polski producent i ekspert w dziedzinie oświetlenia samochodowego. Od ponad 40 lat Horpol J.I.A.T Horeczy Sp. J. specjalizuje się w projektowaniu, konstruowaniu i produkcji lamp do samochodów ciężarowych, dostawczych, autobusów i maszyn rolniczych. To kolejny polski wystawca, który odwiedzi jesienną edycję targów Agrotech.
03 sierpnia 2021
Firma Folgos jest producentem ekologicznych folii stretch stosowanej w produkcji rolniczej. Podczas targów Agrotech przedsiębiorstwo zaprezentuje opakowania ecoAGRO do sianokiszonki w 100% z surowców pochodzących z recyklingu.
19 lipca 2021
Program Pierwszy Telewizji Polskiej objął patronat nad Międzynarodowymi Targami Techniki Rolniczej Agrotech. Od lat publiczny nadawca wspiera promocję jednej z największych wystaw rolniczych w Polsce.
06 lipca 2021
Chwastowniki, głębosze oraz włókna – DEXWAL pokaże szeroką gamę nowoczesnych rozwiązań dla rolnictwa. Kolejna firma melduje się na liście targów Agrotech.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy