96645605da0825610b8a.jpg

Konwencja PiS w Kielcach skierowana do rolników

11 października 2019
„Prawo i Sprawiedliwość chce być partią polskiej wsi” - przekonywał prezes Jarosław Kaczyński na konferencji w Targach Kielce

Ostatnia konwencja PiS przed wyborami odbyła się w Targach Kielce. Padło na niej wiele mocnych słów, postulatów i obietnic.  Do Kielc przyjechali między innymi prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, europosłanka Beta Szydło, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski oraz wicepremier Piotr Gliński. Oprócz polityków w spotkaniu brali udział rolnicy, bo to do nich partia kierowała swoje słowa.

- Prawo i Sprawiedliwość jest i chce być nadal partią polskiej wsi. Polska wieś to wielki zasób nie tylko pracy na roli, ale również wielki zasób wartości, na których opiera się nasza Ojczyzna (…)  Chcemy ją wesprzeć poprzez rożnego rodzaju posunięcia. Jest ona w dużej mierze beneficjentem naszej polityki społecznej - mówił Prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Minister Krzysztof Ardanowski poruszył temat dopłat unijnych i zapewnił, że Polska nie straci żadnych pieniędzy płynących z Unii Europejskiej, m.in. dopłaty do wapnowania, usuwanie azbestu, zbiórkę odpadów foliowych czy program "Czyste powietrze". Oficjalnie ogłoszono także, że Janusz Wojciechowski dostał zgodę od koordynatorów komisji rolnictwa Parlamentu Europejskiego na objęcie stanowiska komisarza UE do spraw rolnictwa.  

Rolnicy już niedługo ponownie zasiądą w Centrum Kongresowym. Bowiem miejsce konwencji to także miejsce gali Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH. Wydarzenie w Kielcach, to największe targi branży rolniczej w Europie Środkowo-Wschodniej. Poprzednią edycję odwiedziło, aż 75 tysięcy rolników. Od 13 do 15 marca 2020 roku będziemy mieli okazję powtórzyć sukces. Targi AGROTECH już wkrótce!

 

(MZ)

Polecane aktualności
10 października 2021
Podczas tegorocznych targów Agrotech zwiedzający mają okazję zapoznać się ze sprzętem i nowościami od wielu zagranicznych i Polskich producentów. Co ciekawego można zobaczyć na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej oraz Targach Przemysłu Drzewnego i Gospodarski Zasobami Leśnymi?
09 października 2021
Po raz pierwszy Centrum Kongresowe Targów Kielce gości prelegentów i gości Światowego Kongresu Drobiarskiego. Wśród tematów, które podejmują prelegenci znajdują się między perspektywy dla producentów drobiu i jaj, zrównoważony rozwój łańcucha produkcji drobiu czy zarządzanie i dobrostan u stad rodzicielskich brojlerów.
09 października 2021
W drugim dniu Targów AGROTECH zwiedzający mogli spotkać Marlenę i Weronikę z GR.Załogi oraz Matheo780.
08 października 2021
Podczas uroczystej gali wręczono m.in. Puchar Prezesa KRUS oraz Puchar Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktora Szmulewicza
08 października 2021
250 wystawców z 9 krajów zaprezentuje najnowszy sprzęt i urządzenia niezbędne w każdym gospodarstwie! Rolnicy z całej polski mogą zwiedzać wyjątkową jesienną wystawę, która zajmuje ponad 10 tysięcy metrów.
06 października 2021
Bloki prefabrykowane Wall Block to idealna alternatywa dla popularnie stosowanych murów oporowych. Z ogromem ich zalet przedstawiciele branży rolniczej będą mogli się zapoznać na stoisku ZF-36 podczas XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH.
30 września 2021
Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej zapraszają na spotkanie z Influencerami rolniczymi. Podczas Agrotechu będzie można porozmawiać z Mateuszem Misiakiem, popularnym Matheo780 oraz GR Załogą czyli siostrami Marleną i Weroniką Załoga. Spotkanie rozpocznie się 9 października o 11:00 w Kapsule E3 kieleckiego ośrodka.
28 września 2021
Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii zaprasza do udziału w międzynarodowych spotkaniach brokerskich, które odbędą się przy w ramach targów Agrotech 8 i 9 października.