Menu - nagłówek (dodatkowe)

Logowanie

PL
39670085cdbda2653a84.jpg
XIV Konferencja Naukowo-Techniczna odbywająca się w ramach targów AUTOSTRADA-POLSKA 2019

Konferencja Naukowo-Techniczna podczas targów AUTOSTRADA-POLSKA

07 maja 2019
O innowacjach w budownictwie drogowym mówili specjaliści podczas jednego z najważniejszych wydarzeń tej branży w Polsce.

To już XIV edycja Konferencji Naukowo-Technicznej organizowanej przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Komunikacji RP Oddział w Kielcach, Generalną Dyrekcję dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach oraz Politechnikę Świętokrzyską

Oficjalnego otwarcia w tym roku dokonał Wojciech Rybak Prezes Kieleckiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji. 

"Chciałem wyrazić podziękowania dla organizatorów Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA - za współpracę, za jakość jaka jest na tych targach, bo dzięki nim ubogacamy ten region. Jednocześnie uważam, że Targi Kielce ze swoją jakością wyróżniają się pośród firm tej branży, które funkcjonują w Europie i dają przykład świetnego rozwoju. Te konferencje, które się odbywają podczas targów dają bardzo dużo - jeśli chodzi o wiedzę, i o to, co jest związane z realizacją strategii naszego regionu." - takie gratulacje z okazji 25-lecia targów i podziękowania za współpracę złożył Wojciech Rybak na ręce Bożeny Staniak Wiceprezes Targów Kielce jeszcze przed rozpoczęciem części merytorycznej konferencji.

Referat inaugurujący wygłosił Krzytof Nalewajko z GDDKiA z Oddziału warszawskiego, a dotyczył on "200 lat działania administracji drogowej". Ten akcent historyczny pozwolił słuchaczom na refleksję dotyczącą tego jak dzisiejsza automatyka usprawnia wszelką działalność tej trudnej branży, jaką jest budownictwo drogowe.

Kolejne wystąpienie, jakie znalazło się w programie konferencji to wspólny referat Marka Iwańskiego, Przemysława Buczyńskiego oraz Grzegorza Mazurka - reprezentantów Politechniki Świętokrzyskiej, którzy opowiedzieli o "Optymalizacji składu innowacyjnego środka wiążącego w aspekcie właściwości recyklowanej podbudowy z asfaltem spienionym". 

Uczestnicy konferencji mogli posłuchać również o mieszankach mineralno-asfaltowych z dodatkiem wapna hydrotyzowanego, o nowoczesnych wytycznych badań podłoża gruntowego, czy też o nowoczesnych nawierzchniach asflatowych na drogach wojewódzkich. 

Wśród gości konferencji znaleźli się m.in.:

 • Andrzej Bętkowski Marszałek Województwa Świętokrzyskiego,
 • Mariusz Gosek - Członek Zarządu Wojwództwa Świętokrzyskiego zajmujący się infrastrukturą drogową, 
 • Ewa Sayor Wiceprezes Kieleckiego Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji,
 • Krzysztof Strzelczyk Dyrektor Oddziału GDDKiA w Kielcach,
 • Damian Urbanowski Dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich,
 • Wiesława Sobańska ze Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Kielcach oraz
 • Andrzej Pawelec również ze Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Kielcach.

Patronatem honorowym Konferencję Naukowo-Techniczną, towarzyszącą targom AUTOSTRADA-POLSKA objęli: 

 • Prezes Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Komunikacji RP  - Janusz Dyduch
 • Marszałek Województwa Świętokrzyskiego - Andrzej Bętkowski
 • Wojewoda Świętokrzyski - Agata Wojtyszek
 • Prezydent Miasta Kielce - Bogdan Wenta 

Konferencja, która już po raz czternasty odbywa się w Targach Kielce w ramach Targów Budownictwa Drogowego , a powstała ona z inicjatywy Andrzeja Rybaka.

(JL)

Polecane aktualności
20 kwietnia 2020
Dofinansowanie Funduszu Dróg Samorządowych, rozwój programów modernizacyjnych i realizacja założonych inwestycji drogowych, to część z planów zapowiedzianych przez Rząd oraz Ministerstwo Infrastruktury.
14 kwietnia 2020
Federacja Drogowa Unii Europejskiej (ERF) skierowała przesłanie do całej branży drogowej w czasie trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. W komunikacie podkreślono m.in. znaczenie drogownictwa w walce z chorobą.
31 marca 2020
Targom Autostrada towarzyszy bogaty program konferencji naukowo-technicznych, dyskusji, prezentacji firm oraz debat, które dają możliwość rozmów o wyzwaniach w branży. Jednym z najmocniejszych punktów wydarzenia jest Salon Kruszyw organizowany od 2012 roku w Targach Kielce.
19 marca 2020
Nowy termin święta budownictwa drogowego, to również nowe plany i pomysły związane z organizowanym wydarzeniem. Część z nich została przedstawiona w marcowym wydaniu miesięcznika Forum Budowlane.
18 marca 2020
Ministerstwo Infrastruktury wspiera Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego, które odbędą się od 30 czerwca do 2 lipca w Targach Kielce
27 stycznia 2020

Na XXVI Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA pojawi się największy producent betoniarni w Europie.

16 grudnia 2019

Firma inżynieryjno-produkcyjna, eksporter maszyn i urządzeń technologicznych pojawi się na targach budownictwa drogowego AUTOSTRADA-POLSKA 2020 w Targach Kielce.

26 listopada 2019

Podczas targów budownictwa drogowego AUTOSTRADA-POLSKA 2020 zaprezentuje się międzynarodowa organizacja - TVH Parts Holding.

 

{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.tradeExhibitor.title }}
{{ item.tradeExhibitor.stand }}
Nie posiadasz dodanych wystawców.
{{ data.trade.title }}
{{ data.trade.started_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }} - {{ data.trade.finished_at.date | formatDate('DD-MM-YYYY') }}
{{ data.trade.displayed_date }}
{{ item.point.stand }}
Nie posiadasz dodanych wydarzeń.
Pokaż planer targowy