eagronom-ekran.jpg

eAgronom z nową funkcją wspierającą przygotowanie planu nawożenia azotem na targach AGROTECH

13 marca 2019
Estońska firma szturmem podbija polski rynek i serca rolników

Estońska firma eAgronom, oferująca program do prowadzenia gospodarstwa rolnego, szturmem podbija polski rynek i serca rolników! Obecnie zespół eAgronom przygotowuje nową funkcjonalność mającą ułatwiać tworzenie planu nawożenia azotem zgodnie z wymogami nowej Dyrektywy Azotanowej.

Rolnicy, przy pomocy telefonu, tabletu lub komputera, mogą zarządzać i nadzorować swoim gospodarstwem, pracownikami oraz polami. eAgronom, jest przede wszystkim skierowany do rolników zarządzających gospodarstwami +100ha, mimo to wśród użytkowników nie brakuje również sadowników czy hodowców zwierząt na mniejszej przestrzeni. Program przechowuje wszystkie dane w jednym miejscu, dzięki czemu rolnicy mają możliwość szerszego wglądu w swoje pola. Inne podejście do planowania upraw pozwala rolnikom korzystającym z eAgronom zmniejszać koszty i odnotować znaczne korzyści finansowe.

 eAgronom wychodzi rolnikom naprzeciw

eAgronom tworzą osoby, które pochodzą z rodzin rolniczych i wiedzą z jakimi trudnościami trzeba się mierzyć w rolnictwie. Właśnie dlatego, najważniejszą wartością jest słuchać rolników i ich potrzeb.

„Codziennie, obsługujemy około 40 zapytań od naszych użytkowników o działanie programu. Wśród tych zapytań jest wiele sugestii i propozycji co może działać inaczej lub które moduły możemy ulepszyć. Każdą taką informację zbieramy i później wprowadzamy zmiany w programie, zaczynając od tych najbardziej potrzebnych dla rolników. Tak właśnie jest w przypadku nowej funkcji w eAgronom, która ma ułatwić przygotowanie planu nawożenia azotem zgodnie z nowymi przepisami. Rolnicy mają potrzebę takiego narzędzia, więc my go im udostępnimy.” - mówi Patryk Jarzębski, Manadżer ds. Obsługi Klienta.

Rolnicy dopiero od 1 marca, mogli ruszyć z nawożeniem azotu na pola, wielu dopiero teraz zapoznaje się z wymogami dyrektywy azotanowej. Jak chociażby, przymus posiadania w gospodarstwie planu nawożenia azotem. Obowiązek jest nałożony na gospodarstwa o powierzchni użytków rolnych większych niż 10 ha lub posiadających od 10 DJP zwierząt gospodarskich. 

 Rolnicy mogą uniknąć kar

Za brak zastosowania się do przepisów rolnicy mogą dostać 500zł mandatu lub wstrzymanie od 3% dopłat bezpośrednich w przypadku delikatnych uchybień do nawet 100% w przypadku świadomego łamania przepisów.

Nowa funkcjonalność w eAgronom pomoże uniknąć kar, dzięki modułowi wspierającemu przygotowanie prawidłowego planu nawożenia azotem oraz ewidencji wykorzystanych nawozów

Zachęcamy do odwiedzenia stoiska firmy podczas targów AGROTECH 2019

(MB)

 

 

Polecane aktualności
10 października 2021
Podczas tegorocznych targów Agrotech zwiedzający mają okazję zapoznać się ze sprzętem i nowościami od wielu zagranicznych i Polskich producentów. Co ciekawego można zobaczyć na Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej oraz Targach Przemysłu Drzewnego i Gospodarski Zasobami Leśnymi?
09 października 2021
Po raz pierwszy Centrum Kongresowe Targów Kielce gości prelegentów i gości Światowego Kongresu Drobiarskiego. Wśród tematów, które podejmują prelegenci znajdują się między perspektywy dla producentów drobiu i jaj, zrównoważony rozwój łańcucha produkcji drobiu czy zarządzanie i dobrostan u stad rodzicielskich brojlerów.
09 października 2021
W drugim dniu Targów AGROTECH zwiedzający mogli spotkać Marlenę i Weronikę z GR.Załogi oraz Matheo780.
08 października 2021
Podczas uroczystej gali wręczono m.in. Puchar Prezesa KRUS oraz Puchar Prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych Wiktora Szmulewicza
08 października 2021
250 wystawców z 9 krajów zaprezentuje najnowszy sprzęt i urządzenia niezbędne w każdym gospodarstwie! Rolnicy z całej polski mogą zwiedzać wyjątkową jesienną wystawę, która zajmuje ponad 10 tysięcy metrów.
06 października 2021
Bloki prefabrykowane Wall Block to idealna alternatywa dla popularnie stosowanych murów oporowych. Z ogromem ich zalet przedstawiciele branży rolniczej będą mogli się zapoznać na stoisku ZF-36 podczas XXVI Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH.
30 września 2021
Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej zapraszają na spotkanie z Influencerami rolniczymi. Podczas Agrotechu będzie można porozmawiać z Mateuszem Misiakiem, popularnym Matheo780 oraz GR Załogą czyli siostrami Marleną i Weroniką Załoga. Spotkanie rozpocznie się 9 października o 11:00 w Kapsule E3 kieleckiego ośrodka.
28 września 2021
Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii zaprasza do udziału w międzynarodowych spotkaniach brokerskich, które odbędą się przy w ramach targów Agrotech 8 i 9 października.