Do wydarzenia pozostało...

wspolne-ufi-approved

Najnowsze technologie dla odlewnictwa, przemysł automoto i zielony przemysł podczas targów Metal 2024

metal-2022-galeria-02 Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL cały czas rosną w siłę. Edycja 2024 zapowiada się jako miejsce rozwoju technologii odlewniczych na wielu polach. Przez trzy dni, uczestnicy „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami, które przeniosą branżę w przyszłość. Wydarzenie łączy w sobie takie sektory jak metalurgia, obróbka cieplna, produkty z metali nieżelaznych oraz recykling.

Branża automotive

Odlewnictwo strukturalne jest jedną z najbardziej innowacyjnych technologii w dziedzinie odlewnictwa pod wysokim ciśnieniem. Metodę tę wykorzystuje się m. in. w militarystyce i branży automotive. Ta ostatnia zaczyna wielkimi krokami powracać do przedpandemicznych rozmiarów, co jest okazją na rozwój dla firm i odlewni. Trend ten można zaobserwować także odwiedzając kieleckie targi Metal. W 2024 roku najważniejsze firmy specjalizujące się w maszynach do odlewnictwa strukturalnego zaprezentują swoje najnowsze osiągnięcia.

Wiedza merytoryczna

metal-2022-galeria-15 Targi Metal to nie tylko wystawcy i technologie, ale też ogrom wiedzy merytorycznej, przekazywanej bezpośrednio przez ekspertów z danych dziedzin. Podczas trzech dni targom towarzyszyć będą seminaria, warsztaty, wykłady i spotkania poruszające takie tematy jak Przemysł 4.0, automatyzacja, cyfryzacja, metrologia czy ekologia.

Zielone odlewnictwo

Seminarium Foundry Goes Green poświęcone w całości aspektom ekologicznym w branży odlewniczej miało swoją premierę w 2022 roku. Już wtedy okazało się być sukcesem. Idąc za ciosem, organizatorzy rozbudowują program, aby zapewnić uczestnikom komplet wiedzy na ten temat. Wśród wątków, które zostaną poruszone podczas tego dwudniowego spotkania pojawią się m. in. odlewnictwo ciśnieniowe i technologie czystego powietrza. Obie kwestie są obecnie głównymi nadziejami dla sektora odlewniczego do uczynienia przemysłu bardziej ekologicznym. Najlepszą informacją jest to, że proponowane rozwiązania nie muszą być kosztowne, a wręcz mogą zapewnić niemałe oszczędności. Szczegóły zostaną przestawione podczas Seminarium Foundry Goes Green.

Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL odbędą się 24-26 września 2024 roku w Targach Kielce.

 

 

 

Targi METAL w opinii wystawców

Partnerzy i Patronaty
PARTNERZY MEDIALNI
24-26.09.2024
    24-26.09.2024