1718693866218.jpg
Branża odlewnicza spotkała się na Forum Odlewników!

Branża odlewnicza już po raz 11 spotkała się na Forum Prezesów i Dyrektorów Odlewni w Polsce!

25 czerwca 2024
Dwudniowe Forum zorganizowane przez Odlewniczą Izbę Gospodarczą oraz Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich w Hotelu Binkowskim w Kielcach przyciągnęło 100 uczestników - menedżerów i specjalistów z branży. Wydarzenie stanowiło platformę do dyskusji na temat wyzwań i problemów, z którymi sektor obecnie się mierzy.

Pierwszym z wykładów 11. Forum Prezesów i Dyrektorów Odlewni w Polsce było wystąpienie prof. dr hab. Jerzego Hausnera na temat sytuacji i perspektyw polskiej gospodarki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się część dyskusyjna poświęcona aktualnym wyzwaniom przemysłu odlewniczego. Oprócz Prezesów i Dyrektorów Odlewniczej Izby Gospodarczej w Polsce, w dyskusji wzięli udział przedstawiciele europejskich i krajowych stowarzyszeń odlewniczej, a także światowej organizacji odlewniczej. Nie zabrakło gości z Hiszpanii, Niemiec, Francji, Turcji, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Panel moderował Thomas Fritsch, prezes Foundry-Planet.

Bardzo merytorycznie rozpoczął się drugi dzień Forum od wystąpienia Sekretarza Generalnego Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich, dr inż. Katarzyny Liszki, która przekazała zgromadzonym mnóstwo wartościowych informacji. Dużym zainteresowaniem cieszył się panel dyskusyjny na temat finansowania odlewnictwa z funduszy zewnętrznych , dotychczasowych doświadczeniach i finansowaniu aktualnych wyzwań przemysłu odlewniczego.

Forum połączono z jubileuszem 30-lecia działalności Odlewnicza Izba Gospodarcza. W trakcie obchodów tego wspaniałego jubileuszu wręczono trzy Honorowe Złote Odznaki KIG za szczególne zasługi w rozwoju samorządu gospodarczego. Nie zabrakło również podziękowań dla sponsorów i partnerów medialnych.

Już teraz zapraszamy na kolejne Forum Prezesów i Dyrektorów Odlewni w Polsce, które odbędzie się w 2026 roku. 

Na ciekawe dyskusje o przyszłości i wyzwaniach branży zapraszamy również podczas Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL, które odbędą się 24-25 września 2024 roku w Targach Kielce.

/MSi/

Polecane aktualności
17 lipca 2024
Prawidłowe pomiary temperatury w procesach obróbki cieplnej, najnowsze rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji w branży odlewniczej, czy aktualne trendy w przemyśle i sposoby redukcji CO2 – to tylko niektóre z tematów, jakie poruszane będą podczas tegorocznego seminarium Foundry Goes Green. Prezentacje i prelekcje fachowców odbędą się w ramach Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce, która odbędzie się 24-25 września br.
10 lipca 2024
W związku z dynamicznym rozwojem oraz dążeniem do podniesienia jakości obsługi wystawców i zwiedzających, począwszy od wrześniowego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, zmianie ulegnie oznakowanie hal Targów Kielce, które obowiązywać będzie w trakcie trakcie targów spod szyldu Przemysłowej Jesieni.
04 lipca 2024
Jedno z wiodących wydarzeń przemysłu odlewniczego w Europie – targi METAL – jesienią tego roku świętować będzie 25. edycję największego w Polsce spotkania branży metalurgicznej. Na tę okoliczność przygotowano nowe logo i branding materiałów graficznych, podkreślające ten jubileusz.
20 czerwca 2024
Piotr Pawelec, dyrektor projektu METAL w Targach Kielce, podczas Specjalistycznych Targów Odlewów i Odkuwek w Stuttgarcie spotkał się z wieloma wystawcami i partnerami Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa.
14 czerwca 2024
- Dzięki szybkiej decyzji Pani Prezydent Kielc Agaty Wojdy, mamy szansę ukończyć budowę nowej hali przed MSPO w 2026 roku - powiedział Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce podczas piątkowej konferencji prasowej w kieleckim ośrodku.
22 stycznia 2024
Tegoroczna odsłona targów METAL oraz towarzyszących im wystaw: Heat Treatment, Aluminium & Nonfermet, Control-Tech i Recykling doczekała się nieco odświeżonej formuły i potrwa nie trzy, jak dotychczas, a dwa dni. Wydarzenie branży odlewniczej odbędzie się 24 i 25 września 2024 roku w Targach Kielce i jak zwykle zgromadzi ważnych „graczy” tego sektora przemysłu.
18 grudnia 2023
W trakcie uroczystego XXXV Walnego Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich (STOP) w Krakowie, wybrano nowego Prezesa. 14 grudnia tą ważną rolę przejął dr hab. inż. Rafał Dańko, prof. nadzw. AGH, dotychczasowy Wiceprezes STOP oraz Prorektor AGH ds. Studenckich.
15 grudnia 2023
W piątek, 15 grudnia miał miejsce bardzo wzruszający moment, zawodowego pożegnania prezesa Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich, ikonę branży odlewniczej, wieloletniego partnera targów METAL, Tadeusza Franaszka. Okazją ku temu był odbywający się, jak co roku w grudniu, Ogólnopolski Dzień Odlewnika w Krakowie.