3.jpg

Dziękujemy prezesowi Franaszkowi za lata współpracy i zaangażowania w rozwój branży odlewniczej!

15 grudnia 2023
W piątek, 15 grudnia miał miejsce bardzo wzruszający moment, zawodowego pożegnania prezesa Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich, ikonę branży odlewniczej, wieloletniego partnera targów METAL, Tadeusza Franaszka. Okazją ku temu był odbywający się, jak co roku w grudniu, Ogólnopolski Dzień Odlewnika w Krakowie.

– Jedną z kart historii życiorysu Tadeusza Franaszka jest ta napisana wspólnie z Targami Kielce. Sukces Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL to ciężka praca wielu ludzi, ale Pańska obecność przez ćwierć wieku była nieocenionym wsparciem, za co raz jeszcze serdecznie dziękuję – pisał w liście gratulacyjnym Prezes Targów Kielce dr Andrzej Mochoń. W trakcie uroczystości w imieniu całej ekipy kieleckiego ośrodka, pamiątkowy obraz z dedykacją wręczył dyrektor projektu Targów METAL, Piotr Pawelec. Tadeusz Franaszek został prezesem honorowym STOP, a w trakcie ceremonii odebrał także Medal im. Profesora Józefa Szczepana Suchego z rąk Prezesa WFO (Światowej Organizacji Odlewniczej) Pana José Javiera Gonzáleza Estéveza oraz gratulacje od Prezesa Foundry-Planet, Pana Thomasa Fritscha.

(ŁK)

Polecane aktualności
22 stycznia 2024
Tegoroczna odsłona targów METAL oraz towarzyszących im wystaw: Heat Treatment, Aluminium & Nonfermet, Control-Tech i Recykling doczekała się nieco odświeżonej formuły i potrwa nie trzy, jak dotychczas, a dwa dni. Wydarzenie branży odlewniczej odbędzie się 24 i 25 września 2024 roku w Targach Kielce i jak zwykle zgromadzi ważnych „graczy” tego sektora przemysłu.
18 grudnia 2023
W trakcie uroczystego XXXV Walnego Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich (STOP) w Krakowie, wybrano nowego Prezesa. 14 grudnia tą ważną rolę przejął dr hab. inż. Rafał Dańko, prof. nadzw. AGH, dotychczasowy Wiceprezes STOP oraz Prorektor AGH ds. Studenckich.
14 listopada 2023
Właśnie dziś, 14 listopada swoje coroczne święto obchodzą metalurdzy. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim przedstawicielom branży, którzy każdego dnia zajmują się odlewnictwem, obróbką plastyczną, czym kształtują i udoskonalają otaczający nas świat.
16 października 2023
Jedno z najważniejszych wydarzeń branży odlewniczej w Polsce to święto wszystkich pracowników tego sektora. W tym roku towarzyszyć mu będzie konferencja „Innowacje w odlewnictwie”. Spotkanie organizowane jest przez Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich pod patronatem World Foundry Organization. Patronem medialnym jest znany na całym świecie portal odlewniczy Foundry Planet.
04 października 2023
W miniony weekend w bułgarskiej Sofii odbyło się posiedzenie Rady CAEF, podczas którego powołano nowy skład Zarządu. Znaleźli się w nim: Chiara Danieli (Prezydent CAEF), Clemens Küpper z Niemiec, Ignacio De la Peña z Hiszpanii, Fabio Zanardi z Włoch, Mehmet Rifat Özalp z Turcji oraz Polak Witold Dobosz. Zarząd powołano na 3-letnią kadencję.