p8.jpg
Od lewej Witold Dobosz, dyrektor Odlewniczej Izby Gospodarczej, Katarzyna Liszka, sekretarz generalny Związku Odlewników Polskich oraz Piotr Pawelec, dyrektor projektu METAL.

Targi Metal na Cast Forge w Stuttgarcie. To były inspirujące rozmowy!

20 czerwca 2024
Piotr Pawelec, dyrektor projektu METAL w Targach Kielce, podczas Specjalistycznych Targów Odlewów i Odkuwek w Stuttgarcie spotkał się z wieloma wystawcami i partnerami Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa.

Targi Cast Forge to jedno z ważnych międzynarodowych wydarzeń w branży odlewnictwa i kucia, które odbywa się co dwa lata w Niemczech. Od 4 do 6 czerwca skupiły wiodących producentów, dostawców oraz specjalistów z całego świata, w tym ponad 20 polskich odlewni i kuźni.

Dla przedstawicieli Targów Kielce były okazją do zacieśnienia kontaktów i nawiązywania nowych relacji biznesowych, wymiany doświadczeń oraz poznania najnowszych trendów rynkowych. 

- To były bardzo intensywne i inspirujące dni, wdzięczny jestem za każde spotkanie, branżowe dyskusje i spostrzeżenia. Dziękuję Stowarzyszeniu Technicznemu Odlewników Polskich, które jest honorowym patronem targów Metal, za możliwość prowadzenia wielu rozmów także na ich stoisku – podkreśla Piotr Pawelec. - Do zobaczenia ponownie we wrześniu w Kielcach na XXV edycji  Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL, 24 i 25 września.

Więcej o wydarzeniu na targikielce.pl/metal

 

 

Polecane aktualności
17 lipca 2024
Prawidłowe pomiary temperatury w procesach obróbki cieplnej, najnowsze rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji w branży odlewniczej, czy aktualne trendy w przemyśle i sposoby redukcji CO2 – to tylko niektóre z tematów, jakie poruszane będą podczas tegorocznego seminarium Foundry Goes Green. Prezentacje i prelekcje fachowców odbędą się w ramach Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce, która odbędzie się 24-25 września br.
10 lipca 2024
W związku z dynamicznym rozwojem oraz dążeniem do podniesienia jakości obsługi wystawców i zwiedzających, począwszy od wrześniowego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, zmianie ulegnie oznakowanie hal Targów Kielce, które obowiązywać będzie w trakcie trakcie targów spod szyldu Przemysłowej Jesieni.
04 lipca 2024
Jedno z wiodących wydarzeń przemysłu odlewniczego w Europie – targi METAL – jesienią tego roku świętować będzie 25. edycję największego w Polsce spotkania branży metalurgicznej. Na tę okoliczność przygotowano nowe logo i branding materiałów graficznych, podkreślające ten jubileusz.
25 czerwca 2024
Dwudniowe Forum zorganizowane przez Odlewniczą Izbę Gospodarczą oraz Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich w Hotelu Binkowskim w Kielcach przyciągnęło 100 uczestników - menedżerów i specjalistów z branży. Wydarzenie stanowiło platformę do dyskusji na temat wyzwań i problemów, z którymi sektor obecnie się mierzy.
14 czerwca 2024
- Dzięki szybkiej decyzji Pani Prezydent Kielc Agaty Wojdy, mamy szansę ukończyć budowę nowej hali przed MSPO w 2026 roku - powiedział Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce podczas piątkowej konferencji prasowej w kieleckim ośrodku.
22 stycznia 2024
Tegoroczna odsłona targów METAL oraz towarzyszących im wystaw: Heat Treatment, Aluminium & Nonfermet, Control-Tech i Recykling doczekała się nieco odświeżonej formuły i potrwa nie trzy, jak dotychczas, a dwa dni. Wydarzenie branży odlewniczej odbędzie się 24 i 25 września 2024 roku w Targach Kielce i jak zwykle zgromadzi ważnych „graczy” tego sektora przemysłu.
18 grudnia 2023
W trakcie uroczystego XXXV Walnego Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich (STOP) w Krakowie, wybrano nowego Prezesa. 14 grudnia tą ważną rolę przejął dr hab. inż. Rafał Dańko, prof. nadzw. AGH, dotychczasowy Wiceprezes STOP oraz Prorektor AGH ds. Studenckich.
15 grudnia 2023
W piątek, 15 grudnia miał miejsce bardzo wzruszający moment, zawodowego pożegnania prezesa Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich, ikonę branży odlewniczej, wieloletniego partnera targów METAL, Tadeusza Franaszka. Okazją ku temu był odbywający się, jak co roku w grudniu, Ogólnopolski Dzień Odlewnika w Krakowie.