Do wydarzenia pozostało...
NA TARGI METAL 2024 ZAPRASZAJĄ JUŻ M.IN.:

wspolne-ufi-approved

Uwaga na fałszywe przesyłki ❱❱

Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL

metal-2022-galeria-02

Jedno z wiodących wydarzeń przemysłu odlewniczego w Europie – targi METAL – jesienią tego roku świętować będzie 25. edycję największego w Polsce spotkania branży metalurgicznej. Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL odbędą się 24-25 września 2024 roku i będą jednym z kilku wydarzeń orgaznizowanych w ramach Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce.

Najnowsze technologie tematem wiodącym seminarium Foundry Goes Green

Prawidłowe pomiary temperatury w procesach obróbki cieplnej, najnowsze rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji w branży odlewniczej, czy aktualne trendy w przemyśle i sposoby redukcji CO2 – to tylko niektóre z tematów, jakie poruszane będą podczas tegorocznego seminarium Foundry Goes Green. Jedno z najważniejszych wydarzeń towarzyszących Międzynarodowym Targom Technologii dla Odlewnictwa Metal adresowane jest do prezesów, dyrektorów odlewni oraz szefów działów rozwoju i technologii. Głównym założeniem seminarium jest promowanie nowych technologii, które pozwolą na redukcję emisji CO2 oraz zmniejszenie zużycia energii w procesach odlewniczych. Przemysł odlewniczy, z racji swojej energochłonności i wysokiej emisyjności, staje przed koniecznością wdrażania bardziej ekologicznych rozwiązań, co również pozwoli na oszczędności finansowe dla przedsiębiorstw.

metal-2022-galeria-15 Najważniejsze korzyści płynące z udziału w targach Metal:

 • Cenne informacje na temat najnowszych technologii i trendów w branży odlewniczej
 • Biznesowe kontakty z liderami branży i ekspertami, budujące współpracę i partnerstwo
 • Dostęp do branżowych seminariów i wykładów z udziałem renomowanych ekspertów i instytucji, pozwalających poszerzyć wiedzę i umiejętności

Organizatorem targów Metal są Targi Kielce, wiodący ośrodek wystawienniczy w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponad 30-letnie doświadczenie, profesjonalizm i wsparcie gwarantują usługi na najwyższym poziomie.

Targi Metal stanowią część „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce, która obejmuje także:

 • Targi Przemysłowej Techniki Pomiarowej oraz Badań Nieniszczących CONTROL-TECH
 •  Targi Obróbki Cieplnej HEAT TREATMENT
 • Międzynarodowe Targi Aluminium, Technologii, Materiałów i Metali Nieżelaznych ALUMINIUM & NONFERMET
 • Targi Recyklingu Metali Nieżelaznych RECYCLING

Dołącz do nas i poznaj możliwości wzrostu i rozwoju Twojego biznesu!

Najbliższa edycja targów Metal odbędzie się 24-25 września 2024 roku w Targach Kielce.

Do zobaczenia!

 

 

 

Aktualności
17 lipca 2024
Prawidłowe pomiary temperatury w procesach obróbki cieplnej, najnowsze rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji w branży odlewniczej, czy aktualne trendy w przemyśle i sposoby redukcji CO2 – to tylko niektóre z tematów, jakie poruszane będą podczas tegorocznego seminarium Foundry Goes Green. Prezentacje i prelekcje fachowców odbędą się w ramach Przemysłowej Jesieni w Targach Kielce, która odbędzie się 24-25 września br.
10 lipca 2024
W związku z dynamicznym rozwojem oraz dążeniem do podniesienia jakości obsługi wystawców i zwiedzających, począwszy od wrześniowego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, zmianie ulegnie oznakowanie hal Targów Kielce, które obowiązywać będzie w trakcie trakcie targów spod szyldu Przemysłowej Jesieni.
04 lipca 2024
Jedno z wiodących wydarzeń przemysłu odlewniczego w Europie – targi METAL – jesienią tego roku świętować będzie 25. edycję największego w Polsce spotkania branży metalurgicznej. Na tę okoliczność przygotowano nowe logo i branding materiałów graficznych, podkreślające ten jubileusz.
25 czerwca 2024
Dwudniowe Forum zorganizowane przez Odlewniczą Izbę Gospodarczą oraz Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich w Hotelu Binkowskim w Kielcach przyciągnęło 100 uczestników - menedżerów i specjalistów z branży. Wydarzenie stanowiło platformę do dyskusji na temat wyzwań i problemów, z którymi sektor obecnie się mierzy.
20 czerwca 2024
Piotr Pawelec, dyrektor projektu METAL w Targach Kielce, podczas Specjalistycznych Targów Odlewów i Odkuwek w Stuttgarcie spotkał się z wieloma wystawcami i partnerami Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa.
14 czerwca 2024
- Dzięki szybkiej decyzji Pani Prezydent Kielc Agaty Wojdy, mamy szansę ukończyć budowę nowej hali przed MSPO w 2026 roku - powiedział Andrzej Mochoń, prezes zarządu Targów Kielce podczas piątkowej konferencji prasowej w kieleckim ośrodku.
22 stycznia 2024
Tegoroczna odsłona targów METAL oraz towarzyszących im wystaw: Heat Treatment, Aluminium & Nonfermet, Control-Tech i Recykling doczekała się nieco odświeżonej formuły i potrwa nie trzy, jak dotychczas, a dwa dni. Wydarzenie branży odlewniczej odbędzie się 24 i 25 września 2024 roku w Targach Kielce i jak zwykle zgromadzi ważnych „graczy” tego sektora przemysłu.
18 grudnia 2023
W trakcie uroczystego XXXV Walnego Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich (STOP) w Krakowie, wybrano nowego Prezesa. 14 grudnia tą ważną rolę przejął dr hab. inż. Rafał Dańko, prof. nadzw. AGH, dotychczasowy Wiceprezes STOP oraz Prorektor AGH ds. Studenckich.
15 grudnia 2023
W piątek, 15 grudnia miał miejsce bardzo wzruszający moment, zawodowego pożegnania prezesa Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich, ikonę branży odlewniczej, wieloletniego partnera targów METAL, Tadeusza Franaszka. Okazją ku temu był odbywający się, jak co roku w grudniu, Ogólnopolski Dzień Odlewnika w Krakowie.
14 listopada 2023
Właśnie dziś, 14 listopada swoje coroczne święto obchodzą metalurdzy. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim przedstawicielom branży, którzy każdego dnia zajmują się odlewnictwem, obróbką plastyczną, czym kształtują i udoskonalają otaczający nas świat.
16 października 2023
Jedno z najważniejszych wydarzeń branży odlewniczej w Polsce to święto wszystkich pracowników tego sektora. W tym roku towarzyszyć mu będzie konferencja „Innowacje w odlewnictwie”. Spotkanie organizowane jest przez Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich pod patronatem World Foundry Organization. Patronem medialnym jest znany na całym świecie portal odlewniczy Foundry Planet.
04 października 2023
W miniony weekend w bułgarskiej Sofii odbyło się posiedzenie Rady CAEF, podczas którego powołano nowy skład Zarządu. Znaleźli się w nim: Chiara Danieli (Prezydent CAEF), Clemens Küpper z Niemiec, Ignacio De la Peña z Hiszpanii, Fabio Zanardi z Włoch, Mehmet Rifat Özalp z Turcji oraz Polak Witold Dobosz. Zarząd powołano na 3-letnią kadencję.
Patronat Honorowy
Partnerzy i Patronaty
PARTNERZY MEDIALNI
24-25.09.2024
Godziny otwarcia
 • 24 IX 2024
  09:00 - 17:00
 • 25 IX 2024
  09:00 - 17:00
  24-25.09.2024
  Godziny otwarcia
  • 24 IX 2024
   09:00 - 17:00
  • 25 IX 2024
   09:00 - 17:00