Do wydarzenia pozostało...
NA TARGI METAL 2024 ZAPRASZAJĄ JUŻ M.IN.:

wspolne-ufi-approved

Najnowsze technologie dla odlewnictwa, przemysł automoto i zielony przemysł podczas targów Metal 2024

metal-2022-galeria-02 Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL cały czas rosną w siłę. Edycja 2024 zapowiada się jako miejsce rozwoju technologii odlewniczych na wielu polach. Przez dwa dni, uczestnicy „Przemysłowej jesieni” w Targach Kielce będą mogli zapoznać się z rozwiązaniami, które przeniosą branżę w przyszłość. Wydarzenie łączy w sobie takie sektory jak metalurgia, obróbka cieplna, produkty z metali nieżelaznych oraz recykling.

Branża automotive

Odlewnictwo strukturalne jest jedną z najbardziej innowacyjnych technologii w dziedzinie odlewnictwa pod wysokim ciśnieniem. Metodę tę wykorzystuje się m. in. w militarystyce i branży automotive. Ta ostatnia zaczyna wielkimi krokami powracać do przedpandemicznych rozmiarów, co jest okazją na rozwój dla firm i odlewni. Trend ten można zaobserwować także odwiedzając kieleckie targi Metal. W 2024 roku najważniejsze firmy specjalizujące się w maszynach do odlewnictwa strukturalnego zaprezentują swoje najnowsze osiągnięcia.

Wiedza merytoryczna

metal-2022-galeria-15 Targi Metal to nie tylko wystawcy i technologie, ale też ogrom wiedzy merytorycznej, przekazywanej bezpośrednio przez ekspertów z danych dziedzin. Podczas dwóch dni targom towarzyszyć będą seminaria, warsztaty, wykłady i spotkania poruszające takie tematy jak Przemysł 4.0, automatyzacja, cyfryzacja, metrologia czy ekologia.

Zielone odlewnictwo

Seminarium Foundry Goes Green poświęcone w całości aspektom ekologicznym w branży odlewniczej miało swoją premierę w 2022 roku. Już wtedy okazało się być sukcesem. Idąc za ciosem, organizatorzy rozbudowują program, aby zapewnić uczestnikom komplet wiedzy na ten temat. Wśród wątków, które zostaną poruszone podczas tego dwudniowego spotkania pojawią się m. in. odlewnictwo ciśnieniowe i technologie czystego powietrza. Obie kwestie są obecnie głównymi nadziejami dla sektora odlewniczego do uczynienia przemysłu bardziej ekologicznym. Najlepszą informacją jest to, że proponowane rozwiązania nie muszą być kosztowne, a wręcz mogą zapewnić niemałe oszczędności. Szczegóły zostaną przestawione podczas Seminarium Foundry Goes Green.

Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL odbędą się 24-25 września 2024 roku w Targach Kielce.

 

 

 

Aktualności
22 stycznia 2024
Tegoroczna odsłona targów METAL oraz towarzyszących im wystaw: Heat Treatment, Aluminium & Nonfermet, Control-Tech i Recykling doczekała się nieco odświeżonej formuły i potrwa nie trzy, jak dotychczas, a dwa dni. Wydarzenie branży odlewniczej odbędzie się 24 i 25 września 2024 roku w Targach Kielce i jak zwykle zgromadzi ważnych „graczy” tego sektora przemysłu.
18 grudnia 2023
W trakcie uroczystego XXXV Walnego Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich (STOP) w Krakowie, wybrano nowego Prezesa. 14 grudnia tą ważną rolę przejął dr hab. inż. Rafał Dańko, prof. nadzw. AGH, dotychczasowy Wiceprezes STOP oraz Prorektor AGH ds. Studenckich.
15 grudnia 2023
W piątek, 15 grudnia miał miejsce bardzo wzruszający moment, zawodowego pożegnania prezesa Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich, ikonę branży odlewniczej, wieloletniego partnera targów METAL, Tadeusza Franaszka. Okazją ku temu był odbywający się, jak co roku w grudniu, Ogólnopolski Dzień Odlewnika w Krakowie.
14 listopada 2023
Właśnie dziś, 14 listopada swoje coroczne święto obchodzą metalurdzy. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim przedstawicielom branży, którzy każdego dnia zajmują się odlewnictwem, obróbką plastyczną, czym kształtują i udoskonalają otaczający nas świat.
16 października 2023
Jedno z najważniejszych wydarzeń branży odlewniczej w Polsce to święto wszystkich pracowników tego sektora. W tym roku towarzyszyć mu będzie konferencja „Innowacje w odlewnictwie”. Spotkanie organizowane jest przez Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich pod patronatem World Foundry Organization. Patronem medialnym jest znany na całym świecie portal odlewniczy Foundry Planet.
04 października 2023
W miniony weekend w bułgarskiej Sofii odbyło się posiedzenie Rady CAEF, podczas którego powołano nowy skład Zarządu. Znaleźli się w nim: Chiara Danieli (Prezydent CAEF), Clemens Küpper z Niemiec, Ignacio De la Peña z Hiszpanii, Fabio Zanardi z Włoch, Mehmet Rifat Özalp z Turcji oraz Polak Witold Dobosz. Zarząd powołano na 3-letnią kadencję.
Patronat Honorowy
Partnerzy i Patronaty
PARTNERZY MEDIALNI