logostop.png

15 grudnia Ogólnopolskim Dniem Odlewnika

16 października 2023
Jedno z najważniejszych wydarzeń branży odlewniczej w Polsce to święto wszystkich pracowników tego sektora. W tym roku towarzyszyć mu będzie konferencja „Innowacje w odlewnictwie”. Spotkanie organizowane jest przez Stowarzyszenie Techniczne Odlewników Polskich pod patronatem World Foundry Organization. Patronem medialnym jest znany na całym świecie portal odlewniczy Foundry Planet.

Ogólnopolski Dzień Odlewnika od wielu lat gromadzi przedstawicieli branży odlewniczej w Polsce, a za sprawą coraz większej liczby zagranicznych uczestników wpisuje się w kalendarz międzynarodowych wydarzeń tego sektora. Udział w nim bierze ponad 200 osób, którzy oprócz uroczystej gali i rozmów kuluarowych mogą wziąć udział w tematycznej konferencji. W tym roku jej tematyka poświęcona będzie głównie nowym rozwiązaniom w zakresie oszczędności energii, w tym zastosowaniu odnawialnych źródeł energii,  ograniczeniu emisji CO2 oraz  zastosowaniu nowych, innowacyjnych materiałów. Dodatkowo poruszone zostaną także tematy związane z wykorzystaniem nowoczesnych rozwiązań w zakresie cyfryzacji i robotyzacji  w myśl idei Przemysłu 4.0.

W trakcie wydarzenia firmy będą miały także okazję zaprezentować swoje produkty i usługi oraz nawiązać biznesowe relacje z kontrahentami i klientami.

Tegoroczny Ogólnopolski Dzień Odlewnika odbędzie się 15 grudnia w hotelu Best Western Premier w Krakowie.

(ŁK)

Polecane aktualności
22 stycznia 2024
Tegoroczna odsłona targów METAL oraz towarzyszących im wystaw: Heat Treatment, Aluminium & Nonfermet, Control-Tech i Recykling doczekała się nieco odświeżonej formuły i potrwa nie trzy, jak dotychczas, a dwa dni. Wydarzenie branży odlewniczej odbędzie się 24 i 25 września 2024 roku w Targach Kielce i jak zwykle zgromadzi ważnych „graczy” tego sektora przemysłu.
18 grudnia 2023
W trakcie uroczystego XXXV Walnego Zjazdu Delegatów Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich (STOP) w Krakowie, wybrano nowego Prezesa. 14 grudnia tą ważną rolę przejął dr hab. inż. Rafał Dańko, prof. nadzw. AGH, dotychczasowy Wiceprezes STOP oraz Prorektor AGH ds. Studenckich.
15 grudnia 2023
W piątek, 15 grudnia miał miejsce bardzo wzruszający moment, zawodowego pożegnania prezesa Stowarzyszenia Technicznego Odlewników Polskich, ikonę branży odlewniczej, wieloletniego partnera targów METAL, Tadeusza Franaszka. Okazją ku temu był odbywający się, jak co roku w grudniu, Ogólnopolski Dzień Odlewnika w Krakowie.
14 listopada 2023
Właśnie dziś, 14 listopada swoje coroczne święto obchodzą metalurdzy. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia wszystkim przedstawicielom branży, którzy każdego dnia zajmują się odlewnictwem, obróbką plastyczną, czym kształtują i udoskonalają otaczający nas świat.
04 października 2023
W miniony weekend w bułgarskiej Sofii odbyło się posiedzenie Rady CAEF, podczas którego powołano nowy skład Zarządu. Znaleźli się w nim: Chiara Danieli (Prezydent CAEF), Clemens Küpper z Niemiec, Ignacio De la Peña z Hiszpanii, Fabio Zanardi z Włoch, Mehmet Rifat Özalp z Turcji oraz Polak Witold Dobosz. Zarząd powołano na 3-letnią kadencję.