FORUM KIELCE BIKE-EXPO (17.09.2021)

E-rower w polskiej elektromobilności

Zwiększ zasięg! ❱❱    Zasady bezpieczeństwa ❱❱

E-rowery na przedzie wyścigu elektromobilności

bike-expo-e-bike.jpg [146.34 KB]

Elektromobilność stopniowo przestaje być obcym, niszowym terminem, używanym przez ekspertów, a staje się częścią dyskusji publicznej. Technologia zaczęła doganiać nasze potrzeby, jakimi są chęć szybkiego przemieszczania się, ale też walka o środowisko naturalne. To właśnie tematowi rowerów elektrycznych w planie polskiej elektromobilności poświęcone będzie wrześniowa forum, organizowane przez Targi Kielce we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Rowerowym.

E-mobilność już dawno przestała być fanaberią, a stała się potrzebą. Z każdą chwilą kolejne państwa przekonują się do udziału w elektrycznej rewolucji komunikacyjnej. Jej pionierami są kraje skandynawskie. Norwegia do 2025 roku planuje całkowicie zrezygnować ze sprzedaży pojazdów spalinowych. Jednak paradoksalnie na tym rynku prym wiodą nie samochody, a rowery elektryczne. Powodów jest kilka. Są lekkie, poręczne, możemy je łatwo i szybko naładować, a przede wszystkim są o wiele tańsze od e-samochodów. Nic więc dziwnego, że rocznie w samej Unii Europejskiej sprzedaje się ponad 3 miliony tego typu pojazdów.

Trend ten zaczęły dostrzegać także prywatne firmy. W Kopenhadze, stolicy Danii i światowej stolicy rowerów, powstaje pierwszy na świecie sklep sieci Ikea, gdzie zakupy będzie można odebrać wyłącznie rowerem.

Rozwojem e-mobilności, w połączeniu z rosnącą fascynacją rowerami, zaczynają zajmować się także władze polskich miast. W wielu z nich już teraz prowadzona jest aktywna, proekologiczna polityka rozwojowa, funkcjonująca pod wspólną nazwą „Smart City”.

akcesoria rowerowe na targach KIELCE BIKE-EXPO

– Targi Kielce już od 10 lat współpracują z Polskim Stowarzyszeniem Rowerowym, wspierając tę ważną branżę. Dajemy możliwość nawiązywania skutecznych kontaktów biznesowych i społecznych. Naturalnym jest więc, że to właśnie za pośrednictwem Targów Kielce organizowane jest forum podejmujące tak istotny temat, jakim jest rozwój elektromobilności w naszym kraju – mówi Joanna Marcjan, Zastępca Dyrektora Wydziału Targów w Targach Kielce.

– Mamy nadzieję że nasze forum zainteresuje zarówno tych, którzy organizują życie w miejscach naszego zamieszkania, czyli samorządowców oraz zwykłych użytkowników rowerów. Chcemy pokazać że rowery elektryczne są gotowe od ręki do wprowadzenia do wszelkich działań związanych z elektromobilnością. E-rower to zdrowy środek transportu, zarówno dla rowerzysty jak i otoczenia. Nie generuje korków i spalin. Pozwala nam dojechać dalej, szybciej i łatwiej niż zwykły rower. Z racji na wymuszony dystans to też znakomity środek transportu w czasie epidemii – wymienia Mateusz Pytko, Dyrektor Biura Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego.

Dyrektor dodaje przy tym, że Targi Kielce od początku były dla Stowarzyszenia ważnym partnerem. – Dzięki współpracy z Targami Kielce polska branża rowerowa może co roku spotykać się jesienią na największych targach rowerowych w Europie środkowo-wschodniej. Targi Kielce to solidny Partner, który szybko reaguje na potrzeby naszej wspólnej imprezy, wychodząc naprzeciw nowym trendom w branży – mówi.

Podczas forum poruszone będą m. in. kwestie legislacyjne, jak deweloperzy przygotowują się na elektromobilność (miejsca parkingowe, stacje ładowania), jak wygląda planowanie ruchu rowerowego w miastach (strefy tylko dla rowerów, strefy dostaw dla elektrycznych rowerów cargo), czy też kwestia wypożyczalni rowerów, w tym rowerów elektrycznych i elektrycznych rowerów cargo.

Na forum BIKE EXPO zapraszamy 17 września 2021 roku do Targów Kielce.

 

Aktualności
17 września 2021
Eksperci ze stowarzyszeń i firmy branży rowerowej skrytykowali nowelizację ustawy o polskiej elektromobilności. Wskazują na wycięcie z ustawy rowerów elektrycznych, jak na przykład niezrozumienia branży, rynku i realiów w polskich miastach. Na ten temat dyskutowali podczas Forum Kielce Bike-Expo w Targach Kielce.
06 sierpnia 2021
– Już teraz należy kłaść większy nacisk na rozwój i promocję elektromobilności rowerowej – uważa zastępca prezydenta Kielc oraz Prezes Stowarzyszenia Rowerowego MTB Kielce, Marcin Chłodnicki, który będzie jednym z prelegentów podczas wrześniowego FORUM KIELCE BIKE-EXPO, organizowanego przez Targi Kielce i Polskie Stowarzyszenie Rowerowe.
20 lipca 2021
Troje przedsiębiorców z Łodzi otrzymało rowery elektryczne, które pomogą im w pracy. To wynik konkursu „TowaRower”, zorganizowanego wspólnie przez Fundację Normalne Miasto „Fenomen”, firmę Volia i Urząd Miasta Łódź. To kolejny przykład na to, że elektromobilność w Polsce ma dwa koła i nie planuje zwalniać tempa.
16 czerwca 2021
Trwa cykl webinariów zorganizowany wspólnie przez Targi Kielce i Polskie Stowarzyszenie Rowerowe. Na kolejne spotkanie zapraszamy już 25 czerwca.
07 czerwca 2021
Krakowska firma NEUTENO Jacek Ziebura weźmie udział w nadchodzących Międzynarodowych Targach Rowerowych Kielce Bike-Expo.
Patronat honorowy:
Partnerzy zagraniczni: