Wh2u0330-20190920-TargiKielce-BikeExpo.jpg

Łódzcy przedsiębiorcy wparci siłą rowerów elektrycznych

20 lipca 2021
Troje przedsiębiorców z Łodzi otrzymało rowery elektryczne, które pomogą im w pracy. To wynik konkursu „TowaRower”, zorganizowanego wspólnie przez Fundację Normalne Miasto „Fenomen”, firmę Volia i Urząd Miasta Łódź. To kolejny przykład na to, że elektromobilność w Polsce ma dwa koła i nie planuje zwalniać tempa.

Konkurs był częścią planu łódzkiego magistratu na rozwój e-mobilności w tym mieście. Zakład on m. in. pomoc przedsiębiorcom, którzy chcą skupić mobilny element swojej pracy na rowerach elektrycznych, odchodząc przy tym od polegania na samochodach. To pierwszy tego typu konkurs w Polsce.

Chętni mieli za zadanie przekonać komisję, że rower towarowy pomoże im w wykonywaniu swojej pracy. Nagrodą były rowery elektryczne typu cargo Urban Arrow. Temat wykorzystania rowerów cargo w przestrzeni miejskiej poruszany był na jednym z webinarów organizowanych przez Targi Kielce i Polskie Stowarzyszenie Rowerowe. Spotkanie można obejrzeć tutaj: https://fb.watch/v/2T2BgnmAd/

Zwycięzcami w konkursie „TowaRower” zostali - Klubokawiarnia Niebostan, Mobilna kawiarnia Pan Rowerski i DJ Rafał Brzęczek.

Zwycięzcą konkursu gratulujemy, a ze swojej strony z przyjemnością informujemy, że to właśnie rowerom elektrycznym poświęcona będzie konferencja organizowana wspólnie przez Targi Kielce i Polskie Stowarzyszenie Rowerowe. Spotkanie odbędzie się 17 września 2021 roku w Targach Kielce.

Polecane aktualności
17 września 2021
Eksperci ze stowarzyszeń i firmy branży rowerowej skrytykowali nowelizację ustawy o polskiej elektromobilności. Wskazują na wycięcie z ustawy rowerów elektrycznych, jak na przykład niezrozumienia branży, rynku i realiów w polskich miastach. Na ten temat dyskutowali podczas Forum Kielce Bike-Expo w Targach Kielce.
06 sierpnia 2021
– Już teraz należy kłaść większy nacisk na rozwój i promocję elektromobilności rowerowej – uważa zastępca prezydenta Kielc oraz Prezes Stowarzyszenia Rowerowego MTB Kielce, Marcin Chłodnicki, który będzie jednym z prelegentów podczas wrześniowego FORUM KIELCE BIKE-EXPO, organizowanego przez Targi Kielce i Polskie Stowarzyszenie Rowerowe.
16 czerwca 2021
Trwa cykl webinariów zorganizowany wspólnie przez Targi Kielce i Polskie Stowarzyszenie Rowerowe. Na kolejne spotkanie zapraszamy już 25 czerwca.
07 czerwca 2021
Krakowska firma NEUTENO Jacek Ziebura weźmie udział w nadchodzących Międzynarodowych Targach Rowerowych Kielce Bike-Expo.