WebinariumRowerCargo690x460px.jpg

KIELCE BIKE-EXPO – przyszłość rowerów cargo

16 czerwca 2021
Trwa cykl webinariów zorganizowany wspólnie przez Targi Kielce i Polskie Stowarzyszenie Rowerowe. Na kolejne spotkanie zapraszamy już 25 czerwca.

Rowery cargo cieszą się coraz większą popularnością w Europie. W zestawieniu króluje Kopenhaga, stolica Danii, gdzie tego typu pojazdów jest już blisko 40 tysięcy. To stanowi 6% wszystkich rowerów w mieście. Również wiele polskich miast dba o rozwój infrastruktury rowerowej pod kątem wykorzystania ich w segmencie kurierskim, m. in. Katowice, Łódź czy Wrocław.

Tematowi wykorzystania rowerów cargo w miejskich strefach dostaw poświęcone będzie najbliższe spotkanie online. Wezmą w nim udział przedstawiciele polskich miast, którzy podzielą się z widzami swoimi spostrzeżeniami oraz wiedzą praktyczną. Eksperci wypowiedzą się na temat ewentualnych szans i zagrożeń wynikających z wykorzystywania rowerów cargo. Wiele informacji dotyczyć będzie dostosowania infrastruktury dla tego typu jednośladów.

Webinarium odbędzie się 25 czerwca o 11:00. Spotkanie dostępne będzie za pośrednictwem platformy Zoom.

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wcześniej zarejestrować się na stronie Kielce Bike-Expo:

https://www.targikielce.pl/kielce-bike-expo/webinaria/elektryczne-rowery-cargo/rejestracja-uczestnikow

(MK)

Polecane aktualności
17 września 2021
Eksperci ze stowarzyszeń i firmy branży rowerowej skrytykowali nowelizację ustawy o polskiej elektromobilności. Wskazują na wycięcie z ustawy rowerów elektrycznych, jak na przykład niezrozumienia branży, rynku i realiów w polskich miastach. Na ten temat dyskutowali podczas Forum Kielce Bike-Expo w Targach Kielce.
06 sierpnia 2021
– Już teraz należy kłaść większy nacisk na rozwój i promocję elektromobilności rowerowej – uważa zastępca prezydenta Kielc oraz Prezes Stowarzyszenia Rowerowego MTB Kielce, Marcin Chłodnicki, który będzie jednym z prelegentów podczas wrześniowego FORUM KIELCE BIKE-EXPO, organizowanego przez Targi Kielce i Polskie Stowarzyszenie Rowerowe.
20 lipca 2021
Troje przedsiębiorców z Łodzi otrzymało rowery elektryczne, które pomogą im w pracy. To wynik konkursu „TowaRower”, zorganizowanego wspólnie przez Fundację Normalne Miasto „Fenomen”, firmę Volia i Urząd Miasta Łódź. To kolejny przykład na to, że elektromobilność w Polsce ma dwa koła i nie planuje zwalniać tempa.
07 czerwca 2021
Krakowska firma NEUTENO Jacek Ziebura weźmie udział w nadchodzących Międzynarodowych Targach Rowerowych Kielce Bike-Expo.