DO-AKTUALNOSCI.png
Specjalny rabat na powierzchnię wystawienniczą.

Zostań Wystawcą targów Ekotech! Skorzystaj z rabatu na powierzchnię wystawienniczą

09 października 2023
Wystawcy targów Ekotech, nie tylko pozyskują klientów, zawierają owocne kontrakty sprzedażowe i nawiązują wartościowe relacje, ale również osiągają wyznaczone cele. Tak będzie również podczas kolejnego spotkania branży komunalnej od 10 do 11 kwietnia 2024 roku. Do 10 listopada obowiązuje specjalna zniżka dla zgłaszających się firm.

Od ponad 23. lat podczas Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech poruszane są zagadnienia związane z gospodarowaniem odpadami, recyklingiem czy ochroną środowiska. Po raz pierwszy w tym samym czasie co targi Ekotech odbędzie się święto budownictwa infrastrukturalnego Autostrada Nowa Infrastruktura. Kwietniowe spotkanie w kieleckim ośrodku wystawienniczym będzie okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów biznesowych zarówno w sektorze gospodarowania odpadami, jak i w branży budownictwa infrastrukturalnego.

Zostań Wystawcą targów Ekotech

Do 10 listopada Wystawcy mogą skorzystać aż 40% rabatu na powierzchnię wystawienniczą!! Rejestracja wystawców dostępna na stronie: portalklienta.targikielce.pl/auth/login

Targi Ekotech w Targach Kielce odbędą się od 10 do 11 kwietnia 2024 r. w towarzystwie Targów Budownictwa Infrastrukturalnego Autostrada Nowa Infrastruktura.

/MSi/

Polecane aktualności
23 listopada 2023
Opakowania szklane, papierowe oraz plastikowe to wartościowy surowiec, który możemy ponownie wykorzystać. Wdrożenie gospodarki o obiegu zamkniętym pozwoli zmniejszyć ilość odpadów i wpłynie pozytywnie na środowisko. Obecnie w Polsce do ponownego obiegu wraca tylko 10,2 proc. surowców i materiałów, a pozostała część ma charakter jednorazowy.
03 listopada 2023
Październikowe rozmowy przedstawicieli Targów Kielce z zarządem stowarzyszenia KazWaste z Ałmatów, poświęcone były kooperacji biznesowej przy targach branży komunalnej. Dyskutowano m.in. o udziale w Ekotech kazachstańskich wystawców i zwiedzających, a także o promocji targów w tym regionie.
17 października 2023
Na świecie systematycznie wzrasta produkcja elektroodpadów: z 53,6 mln ton w 2019 roku, aż do 61 mln ton w 2023 roku. Niewielki procent elektrośmieci jest prawidłowo zbieranych, przetwarzanych i poddawanych recyklingowi. Surowce pozyskane z e-odpadów mogą być warte nawet kilka miliardów dolarów.
13 października 2023
Od 13 października 2023 roku obowiązują nowe wymogi w zakresie prowadzenia ewidencji opakowań. Ma to związek z wejściem w życie ustawy dotyczącej systemu kaucyjnego, który w Polsce wprowadzony zostanie 1 stycznia 2025 roku. Takie rozwiązania pomogą zwiększyć poziom selektywnego zbierania odpadów opakowaniowych.
02 października 2023
Jak wynika z danych Agencji Wspierania Ochrony Środowiska każdego roku do środowiska odprowadzanych jest w niekontrolowany sposób 250 mln m3 ścieków.  Do sierpnia 2024 roku gminy mają obowiązek skontrolować wszystkie nieruchomości, które nie są podłączone do kanalizacji. Wcześniej muszą złożyć sprawozdanie.
29 września 2023
Zgodnie z opublikowanym na stronach Rządowego Centrum Legislacji projektem nowelizacji rozporządzenia Ministra Finansów, System Elektronicznego Nadzoru Transportu (SENT) ma zostać rozszerzony o nowe rodzaje odpadów takich jak farby, lakiery czy kleje.
26 września 2023
Potrzebę wykorzystania odpadów po wypaleniu kawy zgłosiła jedna ze szczecińskich palarni. Problemem tym zajęli się naukowcy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, którzy znaleźli rozwiązanie – ekologiczną podpałkę do grilla i kominków stworzoną z łusek kawy.