434101423-1634870333965152-3117124126386569684-n.jpg
O planie działań na rzecz zrównoważonej energii mówili eksperci w trakcie spotkania "Ekolog dla samorządów".

Ekolog dla firm i samorządów! Nie zabrakło praktycznych porad ekspertów i ciekawych dyskusji

11 kwietnia 2024
Odwiedzający 24. targi Ekotech mogli wziąć udział w dwóch ważnych spotkaniach organizowanych przez firmę Ekolog oraz Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO. Przedstawiciele firm i samorządów pogłębiali swoją wiedzę na temat m.in. audytów środowiskowych czy planowania zasobów energetycznych.

Specjaliści branży komunalnej oraz motoryzacyjnej zgromadzili się pierwszego dnia targów Ekotech podczas spotkania „Ekolog dla firm”, aby omówić istotne dla sektora kwestie dotyczące audytów środowiskowych, trendów w raportowaniu środowiskowym oraz regulacji prawnych związanych ze stacjami demontażu pojazdów i punktami skupu złomu. Omawiano metody oceny wpływu działalności gospodarczej na środowisko oraz strategie raportowania środowiskowego. Prelegentami byli również przedstawiciele stacji demontażu pojazdów i punktów skupu złomu.

W drugim z wydarzeń pn. „Ekolog dla samorządów” poruszono kwestie związane ze sporządzaniem dokumentów strategicznych dla JST, planowaniem zasobów energetycznych w gminie oraz tematyką radzenia sobie z porzuconymi samochodami na ulicach miast. W panelu dyskusyjnym wzięli udział przedsiębiorcy oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego.

Uczestnicy obu spotkań mieli okazję wysłuchać prezentacji ekspertów z różnych dziedzin, którzy dzielili się swoją wiedzą i praktycznymi wskazówkami. Wśród prelegentów znaleźli się przedsiębiorcy z branży odpadowej i produkcyjnej oraz przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego, co pozwoliło na spojrzenie na omawiane tematy z różnych perspektyw.

/MSi/

 

 

Polecane aktualności
12 kwietnia 2024
Apel do Ministerstwa Środowiska i Klimatu o dopłaty do recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii z samochodów elektrycznych padł podczas konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu podczas targów ochrony środowiska i gospodarki odpadami EKOTECH w Targach Kielce.
12 kwietnia 2024
Uroczysta gala wręczenia nagród targów Autostrada i Ekotech była idealnym podsumowaniem kończącego się właśnie wydarzenia. – Dziękujemy za Wasze zaufanie i obecność! Głęboko wierzę, że dzięki unijnym pieniądzom już niedługo znów przeżyjemy infrastrukturalny boom – powiedział Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce kierując słowa uznania do wystawców.
11 kwietnia 2024
W ramach dwudniowych targów Ekotech w Targach Kielce, firma Santrade zorganizowała dwa konkursy: wiedzy i zręcznościowy. Każdy z nich przyciągnął uwagę wielu uczestników. Nagrody trafiły do firmy PUH RUCHAŁA oraz Jarmet. Gratulujemy zwycięzcom.
11 kwietnia 2024
Podczas tegorocznej gali Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech doceniono innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki odpadami, a także firmy wyróżniające się atrakcyjnym i nowoczesnym stylem wystąpienia targowego.
11 kwietnia 2024
Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce otwiera nowy rozdział w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. System ten ma potencjał wpłynąć na poprawę efektywności segregacji oraz odzysku opakowań, co jest kluczowe dla osiągnięcia celów ekologicznych. Jest on również wyzwaniem z jakim przyjdzie się zmierzyć polskim przedsiębiorcom i konsumentom.
10 kwietnia 2024
Rozmowy podczas targów Ekotech miały na celu stworzenie platformy do wymiany wiedzy i nawiązania partnerskich relacji pomiędzy miastami z dwóch krajów, z Ukrainy i Polski. Było owocne w inspirujące prezentacje, cenne dyskusje i budowanie relacji partnerskich.
10 kwietnia 2024
X Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami w pierwszym dniu Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH 2024.
10 kwietnia 2024
O sytuacji na rynku recyklingu pojazdów, nowych przepisach, wyzwaniach i problemach mówiono podczas konferencji Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów (FORS) w Targach Kielce. Spotkanie przedstawicieli tego sektora odbyło się w ramach trwających w środę i czwartek Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.