435839908-968700337512653-1337872768212465812-n.jpg
Laureaci 24. targów Ekotech!

Nagrody i wyróżnienia targów Ekotech przyznane!

11 kwietnia 2024
Podczas tegorocznej gali Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech doceniono innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki odpadami, a także firmy wyróżniające się atrakcyjnym i nowoczesnym stylem wystąpienia targowego.

Nagrody targów Ekotech wręczył Prezes Zarządu Targów Kielce dr Andrzej Mochoń oraz prof. dr hab. inż. Marek Iwański. Wyróżnienia za najlepsze produkty otrzymały następujące firmy:

  • APRIVA za Elektryczną zamiatarkę ZEN,
  • EcoHydroCarbon za termiczne przekształcanie odpadów polimerowych
  • GLOBTRAK POLSKA za system wizyjny GT AI Globtrak
  • Ekorum za kampanię edukacyjno-informacyjną w zakresie gospodarki odpadami zrealizowanej dla MZGOK w Janczycach.

Nagrody 24. Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech powędrowały do:

  • firmy ECO_UTILITY Ecoutility za elektroniczną altanę śmietnikową,
  • firmy BARTESKO PW, BARTŁOMIEJ SKOWROŃSKI, za mobilne elektryczne urządzenie do prac komunalnych,
  • Grupy Auto Moto Projekt za w pełni elektryczną śmieciarkę.

Wyróżnienia TOP DESIGN za atrakcyjny i nowoczesny styl wystąpienia targowego otrzymały takie firmy jak: Krozmet, Recykl organizacja odzysku, Kärcher, GP Truck Trading, Zeppelin Polska oraz Melex.

Nagroda TOP DESIGN za nowatorską, elegancką i kompleksową prezentację targową powędrowała do firm MB Group, Dreiger oraz Globtrak Polska.

Na zakończenie uroczystej gali doceniono również Wystawców, którzy świętują jubileusze. Życzenia z okazji 5-tych urodzin otrzymała firma TwojeBDO. Jubileusz 15lecia obchodzi firma Globtrak Polska. Ćwierćwieku działa już firma GP TRUCK TRADING, a także Stowarzyszenie Forum Recyklingu Samochodów FORS. Jubileusz 30lecia świętuje firma ZYGMUNT J. GŁUCHOWSKI S.C. ZYGMUNT GŁUCHOWSKI I HELENA GŁUCHOWSKA KOOPERACJA – PRZEMYSŁOWO-HANDLOWA, a 35 urodziny obchodzi firma Abrys. Na rynku od okrągłych 40 lat działa również firma SaMASZ.

Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych firm!

/MSi/

Polecane aktualności
12 kwietnia 2024
Apel do Ministerstwa Środowiska i Klimatu o dopłaty do recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii z samochodów elektrycznych padł podczas konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu podczas targów ochrony środowiska i gospodarki odpadami EKOTECH w Targach Kielce.
12 kwietnia 2024
Uroczysta gala wręczenia nagród targów Autostrada i Ekotech była idealnym podsumowaniem kończącego się właśnie wydarzenia. – Dziękujemy za Wasze zaufanie i obecność! Głęboko wierzę, że dzięki unijnym pieniądzom już niedługo znów przeżyjemy infrastrukturalny boom – powiedział Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce kierując słowa uznania do wystawców.
11 kwietnia 2024
W ramach dwudniowych targów Ekotech w Targach Kielce, firma Santrade zorganizowała dwa konkursy: wiedzy i zręcznościowy. Każdy z nich przyciągnął uwagę wielu uczestników. Nagrody trafiły do firmy PUH RUCHAŁA oraz Jarmet. Gratulujemy zwycięzcom.
11 kwietnia 2024
Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce otwiera nowy rozdział w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. System ten ma potencjał wpłynąć na poprawę efektywności segregacji oraz odzysku opakowań, co jest kluczowe dla osiągnięcia celów ekologicznych. Jest on również wyzwaniem z jakim przyjdzie się zmierzyć polskim przedsiębiorcom i konsumentom.
11 kwietnia 2024
Odwiedzający 24. targi Ekotech mogli wziąć udział w dwóch ważnych spotkaniach organizowanych przez firmę Ekolog oraz Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO. Przedstawiciele firm i samorządów pogłębiali swoją wiedzę na temat m.in. audytów środowiskowych czy planowania zasobów energetycznych.
10 kwietnia 2024
Rozmowy podczas targów Ekotech miały na celu stworzenie platformy do wymiany wiedzy i nawiązania partnerskich relacji pomiędzy miastami z dwóch krajów, z Ukrainy i Polski. Było owocne w inspirujące prezentacje, cenne dyskusje i budowanie relacji partnerskich.
10 kwietnia 2024
X Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami w pierwszym dniu Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH 2024.
10 kwietnia 2024
O sytuacji na rynku recyklingu pojazdów, nowych przepisach, wyzwaniach i problemach mówiono podczas konferencji Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów (FORS) w Targach Kielce. Spotkanie przedstawicieli tego sektora odbyło się w ramach trwających w środę i czwartek Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.