434114675-961561135312788-7716630842990702914-n.jpg

MIFOD po raz 10-ty podczas Targów EKOTECH

10 kwietnia 2024
X Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami w pierwszym dniu Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH 2024.

Tegoroczna edycja Forum odbywa się pod hasłem "ES”, jak „Efektywność Sytemu” w gospodarce odpadami. W tej edycji branżowego spotkania, można spojrzeć całościowo na polski system gospodarki odpadami w porównaniu z innymi europejskimi państwami.

- Kielce to idealne miejsce na takie forum – mówił podczas uroczystego otwarcia organizator spotkania Andrzej Bednarek prezes firmy AK NOVA – chociaż jesteśmy z Poznania, to właśnie podczas Targów EKOTECH w Kielcach od 10 lat organizujemy to forum i to się nie zmieni.

Gośćmi forum są przedstawiciele Słowacji, Portugalii którzy przedstawiają swoje systemy, wyzwania i kierunki oraz specjalista zajmujący się systemami oczyszczania odcieków składowiskowych z Austrii. Prelegentami są przedstawiciele instytucji kreujących i wspomagających system gospodarki odpadami (NFOŚiGW, IOŚ-PIB, Sejm RP); wybitni prawnicy z kancelarii wyspecjalizowanych w obsłudze podmiotów zaangażowanych w gospodarkę odpadami (Ziemski, SDZ Legal). Ponadto można wysłuchać konsultantów, technologów, kadry zarządzającej firm zbierających i przetwarzających odpady oraz naukowców związanych z branżą.  Wydarzenie zorganizowały AK NOVA oraz Ekorum.

Biorąca udział w ceremonii otwarcia Bożena Staniak, wiceprezes zarządu Targów Kielce zachęcała natomiast uczestników wydarzenia do zapoznania się z ekspozycją nie tylko Targów EKOTECH, ale również odbywających się równolegle Targów Budownictwa Infrastrukturalnego AUTOSTRADA Nowa Infrastruktura. 

 

 

Polecane aktualności
12 kwietnia 2024
Apel do Ministerstwa Środowiska i Klimatu o dopłaty do recyklingu paneli fotowoltaicznych i baterii z samochodów elektrycznych padł podczas konferencji zorganizowanej przez Klaster Gospodarki Odpadowej i Recyklingu podczas targów ochrony środowiska i gospodarki odpadami EKOTECH w Targach Kielce.
12 kwietnia 2024
Uroczysta gala wręczenia nagród targów Autostrada i Ekotech była idealnym podsumowaniem kończącego się właśnie wydarzenia. – Dziękujemy za Wasze zaufanie i obecność! Głęboko wierzę, że dzięki unijnym pieniądzom już niedługo znów przeżyjemy infrastrukturalny boom – powiedział Andrzej Mochoń, Prezes Targów Kielce kierując słowa uznania do wystawców.
11 kwietnia 2024
W ramach dwudniowych targów Ekotech w Targach Kielce, firma Santrade zorganizowała dwa konkursy: wiedzy i zręcznościowy. Każdy z nich przyciągnął uwagę wielu uczestników. Nagrody trafiły do firmy PUH RUCHAŁA oraz Jarmet. Gratulujemy zwycięzcom.
11 kwietnia 2024
Podczas tegorocznej gali Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech doceniono innowacyjne rozwiązania w dziedzinie ochrony środowiska i gospodarki odpadami, a także firmy wyróżniające się atrakcyjnym i nowoczesnym stylem wystąpienia targowego.
11 kwietnia 2024
Wprowadzenie systemu kaucyjnego w Polsce otwiera nowy rozdział w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. System ten ma potencjał wpłynąć na poprawę efektywności segregacji oraz odzysku opakowań, co jest kluczowe dla osiągnięcia celów ekologicznych. Jest on również wyzwaniem z jakim przyjdzie się zmierzyć polskim przedsiębiorcom i konsumentom.
11 kwietnia 2024
Odwiedzający 24. targi Ekotech mogli wziąć udział w dwóch ważnych spotkaniach organizowanych przez firmę Ekolog oraz Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO. Przedstawiciele firm i samorządów pogłębiali swoją wiedzę na temat m.in. audytów środowiskowych czy planowania zasobów energetycznych.
10 kwietnia 2024
Rozmowy podczas targów Ekotech miały na celu stworzenie platformy do wymiany wiedzy i nawiązania partnerskich relacji pomiędzy miastami z dwóch krajów, z Ukrainy i Polski. Było owocne w inspirujące prezentacje, cenne dyskusje i budowanie relacji partnerskich.
10 kwietnia 2024
O sytuacji na rynku recyklingu pojazdów, nowych przepisach, wyzwaniach i problemach mówiono podczas konferencji Stowarzyszenia Forum Recyklingu Samochodów (FORS) w Targach Kielce. Spotkanie przedstawicieli tego sektora odbyło się w ramach trwających w środę i czwartek Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.